راهنمای کامل برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال‌جی 8 کیلویی

راهنمای کامل برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال‌جی 8 کیلویی
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

امروزه غالب افراد برای شست وشوی لباس های خود از ماشین لباسشویی اتوماتیک استفاده می‌کنند. برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی پیچیدگی های خود را دارد و این میزان از پیچیدگی شاید برای همه آسان نباشد. ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به این موضوع بپردازیم و می‌خواهیم تک تک گزینه های موجود روی این ماشین لباسشویی اتومات را برای شما شرح دهیم. در پایان این مقاله شما قادر خواهید بود تا از برنامه ها و گزینه ها متناسب با نیازتان استفاده کنید.

طرز کار ماشین لباسشویی ال جی

پس از نصب ماشین لباسشویی نوبت به استفاده از آن می‌رسد. در ابتدا همه تصور می‌کنند این کار به آسانی انجام می‌شود اما این گونه نیست. برای گرفتن بهترین نتیجه از ماشین لباسشویی تان باید از تمام برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی باخبر شوید و طرز کار استفاده از آنها را به خوبی بدانید. به عنوان مثال، باید برای شستشوی حوله، پتو، کفش و لباس ها گزینه های متفاوتی استفاده کرد. همچنین برای لباس های حساس که از جنس ابریشم یا جنس پارچه های حساس هستند باید گزینه درست را انتخاب کنید.

روش کار به این شکل است، در ابتدا باید ظرفیت ماشین لباسشویی خود را در نظر بگیرید. مقدار مناسب پودر یا مایع ظرفشویی را در جایگاه مخصوص بریزید. همچنین برای نرم کننده لباس و حوله جایگاه مناسبی وجود دارد که می توانید به وسیله مایع مخصوص، از این قابلیت نیز استفاده کنید.

حال نوبت این رسیده است که دکمه پاور یا همان استارت ماشین را بزنید. با توجه به نوع لباس گزینه مورد نیاز را انتخاب کنید تمام گزینه ها در ادامه به طور کامل برای شما شرح داده می شود. علاوه بر انتخاب نوع شستشو شما می توانید گزینه های اضافی مانند شستشوی اضافه، خشک کردن کامل و … را انتخاب کنید.

بد نیست این نکته در نظر بگیرید که در همه ماشین های لباسشویی ال جی امکان اینکه در طول فرآیند دستگاه را متوقف کنید، وجود ندارد. باز کردن درب جا پودری در حین شستشو نیز اشتباه بزرگی به شمار می رود.

انواع برنامه شستشویی ماشین لباسشویی

در ادامه ما برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی را برای شما به طور کامل و دقیق شرح می دهیم:

برنامه شستشوی پنبه ای (cotton)

لباس های مناسب این شست وشو:

• برای لباس ها رنگی به کار می رود
• لباس های مانند پیراهن، لباس شب، پیژامه و …
• لباس های کتان نسبتاً کثیف مانند لباس های زیر
دمای مناسب برای این گزینه 60 درجه سانتی گراد است.

برنامه شستشوی پنبه ای (cotton) ال جی

برنامه شستشوی ضد چروک (Easy care)

جنس مناسب استفاده از این گزینه پلی آمید، اکریلیک، پلی استر است. دمای مناسب 40 درجه سانتی گراد می‌باشد. این گزینه مناسب پیراهن هایی است که استفاده زیادی در روز از آن دارید و نیازی به اتو ندارند.

برنامه شستشوی ترکیبی (Mix)

همان طور که از اسمش پیداست، طیف وسیعی از جنس ها را شامل می شود. مانند ابریشم، لباس ورزشی، لباس های تیره، پشمی، پرده ها. دمای مناسب برای استفاده از این گزینه 40 درجه است.

برنامه شستشوی لباس کودک (Baby care)

نوع لباس مورد استفاده در این گزینه از جنس لباس های کودکان است که کثیفی بیشتری دارند. دمای مناسب 60 درجه در نظر گرفته می شود. لکه چربی ها در این برنامه به خوبی پاک می‌شود و برای شستشوی ملحفه و … نیز استفاده می‌شود.

برنامه شستشوی صد حساست (Skin care)

از این گزینه شما باید زمانی استفاده کنید که قصد شستشوی لباس هایی را دارید که تماس مستقیم با پوست دارند. مانند حوله، دستمال، ملحفه، بالش و روکش بالش و … . دمای استفاده شده در این برنامه 40 درجه سانتی گراد است. در این برنامه مواد شوینده به طور 100 درصد از بین می‌روند.

برنامه شستشوی صد حساست

برنامه شستشوی بهداشتی (Hygiene)

به طور معمول زمانی از این برنامه استفاده می‌کنیم که بخواهیم لباس هایی از جنس پنبه، لباس زیر، روکش بالشت و روتختی و لباس کودک را بشوریم. دمای مناسب این گزینه 60 درجه است.

برنامه شستشوی پر(Duvent)

برای موارد مانند بالشت، پتو، روکش مبلمان از این گزینه استفاده می‌کنند. دمای مناسب برای استفاده از این گزینه 40 درجه سانتی گراد است. این برنامه شستشوی برای شستشوی پتو و لحاف نیز گزینه مناسبی است.

برنامه شستشوی لباس ورزشی (Sport wear)

همانطور که از اسم گزینه مشخص است برای لباس های ورزشی، کفش ورزشی و … می توان استفاده کرد. دمای مناسب برای استفاده از این گزینه 40 درجه سانتی گراد است.

برنامه شستشوی ظریف (Delicate)

لباس های ظریف که به آسانی خراب می شوند را با این برنامه شستشو بشویید. دمای مناسب این گزینه 30 درجه سانتی گراد و برای شستشوی لباس زیر و جنس نازک هم مناسب است.

برنامه شستشوی ظریف (Delicate)

برنامه شستشوی پشمی (wool)

این برنامه شستشو برای لباس های پشمی مناسب است. شما می توانید لباس یا پارچه هایی که از جنس پشم هستند را با این گزینه بشوید. دمای مورد نیاز برای این گزینه 40 درجه سانتی گراد است. نکته ای که باعث می شود لباس های پشمی شما دیر خراب شود استفاده از مواد شوینده مخصوص جنس پشم است.

برنامه شستشوی سریع 30 دقیقه ای (Quick30)

لباس هایی که نسبتا کثیف هستند را می‌توانید با این گزینه شست و شو دهید. دمای این برنامه شستشو معمولا ۴۰ یا 30 درجه سانتی گراد است.

گزینه شست و شوی 60 دقیقه ای (Intensive)

جنس مناسب برای این شست و شو لباس های پنبه ای یا ترکیبی است، لباس های معمولی را می‌توانید با این گزینه بشویید. دمای مناسب 60 درجه سانتی گراد در نظر گرفته شده است.

برنامه آبکشی و خشک کم (Ronse+spin)

از این گزینه برای لباس هایی استفاده می‌کنند که فقط نیاز به آبکشی دارند.

گزینه کم حجم (Direct Wear)

از این گزینه برای لباس های پنبه ای و پلی استر استفاده می شود. دمای این برنامه شستشو 20 درجه سانتی گراد است. حجم لباس ها نیز نباید زیاد باشد. حدود 3 یا 4 لباس کافی است. زمان شستشو در این مورد حدود 80 دقیقه است.

برنامه شست وشوی لکه بر (Stain care)

اگر جنس لباس شما ظریف است و پنبه دارد می توانید از این گزینه استفاده کنید. دمای این برنامه 40 درجه سانتی گراد است. این برنامه شستشو توانایی پاک کردن لکه های نوشیدنی، روغن، قهوه و آبمیوه را دارد.

برنامه شستشوی البسه مشکی (Dark wash)

لباس‌های تیره پنبه ای یا ترکیبی را می‌توانید با این برنامه بشویید. دمای مناسب برای استفاده از این برنامه 20 درجه می‌باشد. این گزینه مانع از تغییر رنگ لباس ها می‌شود و برای لباس های که ممکن است رنگ شان را از دست بدهند بسیار مناسب است. بهتر است از مواد شوینده مخصوص لباس مشکی استفاده کنید.

اگر کارایی این گزینه ها را یاد بگیرید، می‌توانید از لباس های خود بیشتر محافظت کنید و عمر آن ها را افزایش دهید و به نوعی کمتر به تعمیر ماشین لباسشویی ال جی نیاز پیدا می کنید.

2.5/5 - (4 امتیاز)