علت ارور UE ماشین لباسشویی ال جی: راه حل رفع آن چیست؟

علت ارور UE ماشین لباسشویی ال جی: راه حل رفع آن چیست؟
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

ماشین لباسشویی ال جی مجهز به سیستمی است که در صورت بروز نقص فنی در قطعات، از طریق نمایش کد خطا یا ارور به کاربران هشدار می‌دهد که برای رفع مشکل اقدام کنند. یکی از ارورهای رایج این دستگاه، کد خطای UE است و زمانی نشان داده می‌شود که بار ماشین لباسشویی نامتعادل باشد. در صورتی که روی نمایشگر ماشین لباسشویی با این کد خطا مواجه شده‌اید، راهکارهای گفته شده در این مقاله را برای رفع ارور UE ماشین لباسشویی ال جی دنبال کنید.

دلیل کد خطای UE ماشین لباسشویی ال جی

اگر ماشین لباسشویی درب جلوی ال جی کد خطای UE را نشان می‌دهد، به این معنی است که برد کنترل ماشین لباسشویی تشخیص داده است که بار در ماشین لباسشویی متعادل نیست. وقتی این اتفاق می‌افتد، ماشین لباسشویی نمی‌چرخد تا زمانی که بار دستگاه را متعادل کنید.

نحوه رفع ارور UE ماشین لباسشویی ال جی

لازم به ذکر است، برای جلوگیری از آسیب به سایر قطعات و تعمیر اصولی ماشین لباسشویی، بهتر است عیب یابی و رفع مشکل را به نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی ال جی بسپارید. در صورت مشاهده این کد خطا، می‌توانید اقدامات زیر را برای رفع ارور انجام دهید. (موارد فنی را حتما به تکنسین بسپارید.)

بار ماشین لباسشویی را متعادل کنید

اولین قدم این است که سعی کنید بار ماشین لباسشویی را متعادل کنید. مراقب هر گونه ملحفه‌ها یا سایر اقلام بزرگ و سنگین باشید که می‌توانند در هم پیچیده شوند و باعث شوند که لباسشویی از نظر وزن متعادل نباشد.

اگر بار ماشین لباسشویی کم است، اقلام بیشتری اضافه کنید تا بار لباسشویی متعادل شود. پس از آن بررسی کنید که کد خطا رفع شده است یا خیر.

پایه های ماشین لباسشویی را بررسی کنید

پایه های ماشین لباسشویی را بررسی کنید

ساده‌ترین راه برای تشخیص اینکه آیا ماشین لباسشویی روی سطح صاف قرار گرفته است یا نه، این است که از یک دستگاه تراز استفاده کنید و آن را در بالای ماشین لباسشویی قرار دهید تا ببینید آیا سطح آن صاف است یا خیر.

اگر ماشین لباسشویی تراز نیست، باید پایه‌های آن را به درستی تنظیم کنید تا زمانی که همسطح شود.

ماشین لباسشویی ال جی را ریست کنید

گام بعدی برای رفع ارور UE ماشین لباسشویی ال جی این است که دستگاه را ریست کنید.

  • می‌توانید این کار را با خاموش کردن برق ماشین لباسشویی برای چند دقیقه و سپس روشن کردن مجدد آن انجام دهید.
  • اگر روی پنل ماشین لباسشویی دکمه ریست تعبیه شده است، این دکمه را به مدت 3 تا 5 ثانیه نگه دارید تا دستگاه مجددا راه اندازی شود.

در بیشتر مواقع این کد خطا با ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ برطرف می‌شود.

سنسور هال لباسشویی را بررسی کنید

اگر هنوز دلیل نشان دادن کد خطای UE را در ماشین ال جی پیدا نکرده اید، مورد بعدی که باید بررسی کنید سنسور هال است. هدف از سنسور هال (که گاهی اوقات سنسور موقعیت روتور نامیده می‌شود) نظارت بر عملکرد موتور است. خرابی این سنسور نیز می تواند علت نمایش ارور UE ماشین لباسشویی ال جی باشد.

نحوه بررسی سنسور هال به صورت زیر است: (اگر دانش فنی ندارید، حتما از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.)

  • مطمئن شوید که برق ماشین لباسشویی قطع است.
  • پانل‌ها را بردارید.
  • سنسور هال را پیدا کنید (در صورت لزوم دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی را بررسی کنید).
  • سپس از یک مولتی متر برای تست تداوم سنسور استفاده کنید.
  • اگر تداوم نداشت باید آن را تعویض کنید.

برد کنترل لباسشویی را تعویض کنید

برد کنترل لباسشویی را تعویض کنید

مرحله آخر تعویض برد کنترل است. بررسی برد کنترل و اطمینان از سلامت آن امری تخصصی است و باید توسط تعمیرکار لباسشویی ال جی انجام شود. در صورتی که علت نمایش این کد خطا ایراد در برد کنترل لباسشویی باشد، لازم است است این قطعه را تعویض کنید.

جمع بندی

در صورت مشاهده ارور UE لباسشویی ال جی، ابتدا بار ماشین لباسشویی را بررسی کنید. (درام را بیش از حد پر نکنید. همچنین از روشن کردن ماشین لباسشویی با بار کم خودداری کنید.) اگر ارور برطرف نشد، یک بار دستگاه را ریست کنید. در صورت انجام این موارد، اگر همچنان کد خطا از بین نرفته بود، باید برد کنترل و سنسور هال لباسشویی بررسی و در صورت خرابی تعویض شود.

این مطلب چقدر مفید بود؟
دیدگاهتان را بنویسید


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.