علت شستشوی طولانی ماشین ظرفشویی ال جی

علت شستشوی طولانی ماشین ظرفشویی ال جی
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

چرخه‌های ماشین ظرفشویی از دماها، زمان‌ها و انرژی‌های مختلف استفاده می‌کنند تا تمیزی مناسب ظروف شما را ارائه دهند. تصمیم گیری در مورد اینکه از کدام چرخه ماشین ظرفشویی استفاده کنید بستگی به این دارد که چه چیزی می‌شویید و میزان کثیفی ظروف چقدر است. اما گاهی ممکن است شستن ظروف در ظرفشویی بیش از حد زمان ببرد یا چرخه شستشو بسیار طولانی شود. اما علت شستشوی طولانی ظرفشویی ال جی چیست؟

 

چرخه ماشین ظرفشویی چقدر طول می کشد؟

چرخه ماشین ظرفشویی چقدر طول می کشد؟

در حالی که این بستگی به چرخه انتخابی شما دارد، اکثر زمان‌های چرخه ماشین ظرفشویی می‌تواند بین 1.5 تا 4 ساعت دوام بیاورد. میانگین زمان کارکرد ماشین ظرفشویی بر اساس خوانش سنسور، میزان کثیف بودن ظروف شما یا مدت زمانی که طول می‌کشد تا آب بین فازهای چرخه گرم شود، متفاوت است. طبیعی است که یک چرخه معمولی ماشین ظرفشویی دو ساعت یا بیشتر دوام بیاورد، اما سن و مدل ماشین ظرفشویی شما هم مهم است.

 

چرخه استاندارد ماشین ظرفشویی در ماشین‌های مدرن بیشتر از چرخه معمولی ماشین‌های قدیمی تر است. این به این دلیل است که ماشین‌های مدرن با در نظر گرفتن بهره وری انرژی طراحی شده اند. اگرچه ممکن است غیرقابل درک به نظر برسد، چرخه‌های طولانی تر باعث صرفه جویی در انرژی و استفاده موثرتر از آب می‌شود.

 

علت شستشوی طولانی ظرفشویی ال جی

علت شستشوی طولانی ظرفشویی ال جی ممکن است موارد گوناگونی باشد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

اگر به نظر می رسد زمان‌های بعدی چرخه ماشین ظرفشویی بیشتر از حد لازم طول می‌کشد، چند توضیح ممکن وجود دارد. اولا ممکن است به خاطر ظروف شما باشد. اگر ظروف شما خیلی کثیف هستند، سنسورهای ماشین ظرفشویی به‌طور پیش‌فرض چرخه شستشوی طولانی‌تری دارند تا اطمینان حاصل شود که به درستی تمیز می‌شوند.

 

اگر دارای آب سخت، رسوب آهک یا مواد معدنی هستید، این می‌تواند با سنسورها تداخل داشته باشد و باعث شود که آنها به حالت پیش فرض در حالت طولانی‌تر قرار گیرند. استفاده از قرص‌های تمیزکننده ماشین ظرف‌شویی به صورت ماهانه می‌تواند به از بین بردن این تجمع کمک کند.

 

 

دمای آب را بررسی کنید

دمای پایین آب دلیل اصلی چرخه طولانی مدت ماشین ظرفشویی است. هنگامی که دمای منبع آب به طور قابل توجهی کمتر از 120 درجه باشد، زمان زیادی طول می‌کشد تا ماشین ظرفشویی آب را تا دمای مورد نظر برای چرخه گرم کند.

برای بررسی دمای آب ورودی به ماشین ظرفشویی مراحل زیر را دنبال کنید:

 

  • آب داغ را از شیر سینک آشپزخانه خود به مدت 1 دقیقه بکشید.
  • یک لیوان را با آب داغ پر کنید.
  • دمای آب درون لیوان را با استفاده از دماسنج پخت و پز اندازه گیری کنید.
  • اگر دما کمتر از 120 درجه است، با دقت تنظیم دمای آبگرمکن خود را افزایش دهید. افزایش‌های کوچک و تدریجی انجام دهید و دمای آبگرمکن خود را بالای 120 درجه قرار ندهید. این باید از شما در برابر سوختگی در حمام یا دوش محافظت کند.

 

تنظیمات ماشین ظرفشویی را بررسی کنید

تنظیمات ماشین ظرفشویی را بررسی کنید

گزینه‌هایی مانند دمای بالا و بهداشت می‌توانند زمان اضافی زیادی را به چرخه‌ها اضافه کنند. بسیاری از ماشین‌های ظرفشویی به‌طور پیش‌فرض آخرین چرخه انتخابی را هنگام راه‌اندازی ماشین ظرف‌شویی تنظیم می‌کنند. تنظیمات چرخه خود را هنگام روشن کردن ماشین ظرفشویی بررسی کنید تا به طور تصادفی، چرخه‌ای را انتخاب نکنید که زمان اضافی را به چرخه شستشو اضافه می‌کند.

 

به دنبال گرفتگی و رسوب در ظرفشویی ال جی باشید

گرفتگی در فیلترهای مخزن می‌تواند باعث طولانی‌تر شدن چرخه شستشو شود. وقتی تجمع زباله، فیلترها را مسدود می‌کند و آب شستشو کثیف می‌ماند، این چرخه تا زمانی که حسگرها آب تمیز شستشو را تشخیص دهند ادامه می‌یابد.

 

گرفتگی‌ها و زباله های تجمع یافته را از فیلترهای مخزن به طور منظم تمیز کنید تا از زمان طولانی چرخه جلوگیری کنید.

 

بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی را تمیز کنید

رسوبات آب سخت در سوراخ‌های بازوی اسپری می‌تواند پوشش اسپری را محدود کند و باعث شود ماشین ظرفشویی چرخه طولانی‌تری را به پایان برساند. رسوبات معدنی و هرگونه زباله را از سورا‌خ‌های بازوهای اسپری تمیز کنید تا آب آزادانه از سوراخ‌ها برای تمیز کردن ظروف جریان یابد.

 

موتور ترموستات و سنسور ظرفشویی را بررسی کنید

قطعات معیوب داخل ماشین ظرفشویی می‌توانند باعث چرخه طولانی مدت شوند. هنگامی که موتور ماشین ظرفشویی به درستی کار نکند، در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد شده و باعث شستشوی طولانی ظرفشویی ال جی خواهد شد. اگر ترموستات‌ها دما را به درستی تشخیص نمی‌دهند و سنسورها درست کار نمی‌کنند، ممکن است ماشین ظرفشویی را بیشتر از آنچه که باید کار کند، ببینید.

 

باتوجه به اینکه بررسی این قطعات و عیب یابی آنها امری تخصصی است، توصیه می‌شود از یک تعمیرکار ظرفشویی ال جی بخواهید که موتور، ترموستات و سنسورهای ماشین ظرفشویی شما را بازرسی کند. در صورت وجود مشکل می‌بایست برای تعمیر یا تعویض این قطعات اقدام کنید.

 

چگونه تایم ماشین ظرفشویی را کم کنیم؟

در صورت شستشوی طولانی ظرفشویی ال جی، ساده‌ترین نکته این است که از برنامه half load دستگاه خود استفاده کنید. به این ترتیب که تنها یکی از قفسه‌های ظرفشویی را پر می‌کنید و دستگاه فقط محتویات همان قفسه را می‌شوید.

 

در اینصورت هم زمان شستشو کاهش پیدا می‌کند و هم به میزان زیادی در مصرف آب و برق صرفه جویی می‌شود. توجه داشته باشید که استفاده از برنامه‌هایی مثل آبکشی با آب داغ، برنامه UV، برنامه آبکشی اضافه و غیره مدت زمان شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی را افزایش می‌دهند.

 

راهکارهایی برای استفاده بهتر از ظرفشویی ال جی

راهکارهایی برای استفاده بهتر از ظرفشویی ال جی

استفاده کارآمد از ماشین ظرفشویی می‌تواند به صرفه جویی در زمان، آب و انرژی کمک کند. علاوه بر این، ظروف تمیزتر می‌شوند و عمر مفید دستگاه نیز افزایش پیدا می‌کند. از این نکات متخصص برای به حداکثر رساندن کارایی ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید:

 

  • ظروف را به درستی در ماشین ظرفشویی بچینید.
  • قبل از قرار دادن ظروف داخل ظرفشویی، باقی مانده مواد غذایی را پاک کنید. نیازی نیست ظروف را کاملا از قبل آبکشی کنید، مگر اینکه لکه‌های غذایی روی ظروف خشک شده باشند.
  • ظروف نیاز به فضایی در اطراف خود دارند تا آب اسپری بتواند گردش کند. ماشین ظرفشویی را بیشتر از حد ظرفیت پر نکنید.
  • چرخه مناسب را با توجه به میزان کثیفی و حجم ظروف انتخاب کنید.
  • برای جلوگیری از کدر شدن ظروف شیشه ای در ماشین ظرفشویی، از مواد شوینده مناسب استفاده کنید.
  • فیلتر ماشین ظرفشویی را بررسی و به صورت منظم تمیز کنید.
5/5 - (2 امتیاز)