راهنمای کامل برای تعویض فیلتر یخچال ال جی

راهنمای کامل برای تعویض فیلتر یخچال ال جی
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

یکی از مواردی که بسیاری از افراد با آن روبه‌رو هستند، نحوه تعویض فیلتر یخچال ال جی است. در واقع تعداد بسیاری خواستار این هستند تا بدانند چگونه می‌توان به تعویض فیلتر یخچال فریزر ال جی پرداخت یا اینکه محل نصب این فیلترها در کدام قسمت از یخچال قرار دارد؟ در این مقاله توضیحاتی در رابطه با نحوه تعویض فیلتر یخچال LG بیان شده است.

فیلتر یخچال چیست و چه کاربردی دارد؟

فیلتر یخچال چیست و چه کاربردی دارد؟

در یخچال‌های قدیم پرکردن مخزن یخچال به صورت دستی انجام می‌گرفت اما امروزه یخچال‌هایی مانند مدل‌های ساید بای ساید که داران مخزن آب هستند، قابلیت اتصال مستقیم به آب شهری را داشته و این یعنی دارای شیر برداشت آب هستند و نیازی به پرکردن آن به صورت دستی نیست. در این صورت اگر یخچال از این ویژگی برخوردار باشد، نیاز به نصب فیلتر یخچال دارید تا از ورود ذرات و مواد محلول مختلف جلوگیری کند.

پس می‌توان کاربرد مهم فیلترهای یخچال را موارد زیر دانست:

  • جلوگیری از ورود شن‌وماسه و ذرات معلق آب به سیستم لوله‌کشی آب یخچال
  • جلوگیری از رشد جلبک، خزه و دیگر موارد در سیستم آب‌رسانی‌های دستی به دلیل وجود آب در آن
  • جلوگیری از ورود کلر به لوله‌های داخلی
  • در نهایت، تصفیه تمام مشکلات موجود در آب مثل سموم کشاورزی، آفت‌کش‌ها و … برای تهیه یک آب آشامیدنی سالم

علت تعویض فیلتر یخچال چیست؟

حال که با واژه فیلتر یخچال آشنا شدید، این سوال در ذهن بیشتر افراد شکل می‌گیرد که چرا باید یخچال فیلتر را تعویض کرد؟

دلیل اصلی تعویض فیلتر، عمر این وسیله است. یعنی هر دستگاهی دارای یک عمر مفید است و فیلترهای یخچال نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در نتیجه حداکثر عمر مفیدی که برای آنها در نظر گرفته شده یکسال است، چراکه این وسیله نقش مهمی را در تهیه سلامت آب آشامیدنی شما و در نهایت جلوگیری از وارد شدن آسیب جدی به سیستم لوله‌کشی یخچال ایفا می‌کند.

برای جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع، جلوگیری از تغییر رنگ و طعم آب و نگهداری صحیح از یخچال، فیلتر آن را هر شش ماه یک بار تعویض کنید.

علت روشن شدن چراغ فیلتر یخچال

علت روشن شدن چراغ فیلتر یخچال

اگر با روشن شدن چراغ فیلتر یخچال و ساید ال جی یا دیگر برندهای خود مواجه شدید، نگران خراب شدن یخچال نباشید، چراکه این علامت نشان‌دهنده زمان تعویض فیلتر یخچال شماست که باید برای تعویض آن در اسرع وقت اقدام کنید. پیشنهاد ما به شما هنگام بروز روشن شدن چراغ فیلتر این است که یخ‌ساز یخچال را خاموش و شیر آب وروی آب هم ببیندید تا نسبت به تعویض فیلتر اقدام کنید.

زمان تعویض فیلتر یخچال

زمانی که برای تعویض فیلتر یخچال ال جی در نظر گرفته شده است بین 6 تا نهایت 9 ماه است و این زمان برای یخچال‌های خارجی بین 6 ماه تا نهایت یکسال مشخص شده است. اما به طورکلی دو عاملی که تاثیر بسیاری در زمان تعویض فیلتر یخچال دارد، میزان آب تصفیه شده و مدت زمان گذشته شده از نصب فیلتر است. از دیگر مواردی که شما متوجه تعویض فیلتر یخچال می‌شوید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • یخ بوی بدی می‌دهد
  • آب طعم بدی دارد
  • فشار آب سردکن کم است
  • ظاهر آب یا یخ کدر به نظر می‌رسد
  • یخ ساز به صورت آهسته یخ می‌سازد یا اصلا یخ نمی‌سازد

محل نصب فیلتر یخچال و ساید ال جی

باتوجه به اینکه فیلتر یخچال‌ها در دو نوع فیلتر خارجی و بیرونی تقسیم می‌شوند، می‌توان گفت فیلترهای عمومی یا همان خارجی برای تمامی برندهای یخچال یکسان هستند که محل آنها در پشت یخچال و بین شیر آب و محل ورود آب به یخچال است. این فیلترها که شکلی شبیه به کپسول دارند و از جنس زغال فعال هستند، برای حذف و از بین بردن کلر، بو، رنگ و مزه نامطبوع آب استفاده می‌شوند.

اما فیلترهای داخل یخچالی برای هر برندی، متفاوت است و معمولا تمامی آنها از جنس کربن فعال هستند که از وظایف مهم این فیلترها می‌توان به مواردی چون حذف عناصر شیمیایی، برخی از املاح، میکروارگانیسم‌ها، زنگار لوله‌ها، افزایش عمر یخ‌ساز و آبسردکن یخچال اشاره کرد.

مکان فیلترهای داخلی در یخچال‌های ساید بای ساید ال جی بالای سقف است و در دیگر مدل‌ها، زیر محفظه یخ داخل درب یخچال قرار دارد. از پرکاربردترین فیلترهای داخلی برای یخچال‌های ال جی مدل‌های لیوانی و استوانه‌ای هستند.

ریست فیلتر یخچال ال جی

ریست فیلتر یخچال ال جی

حال نوبت آن است که بعد از عوض کردن فیلتر تصفیه داخلی یا بیرونی یخچال فریزرهای ال جی، چراغ هشداردهنده خرابی فیلتر را خاموش کنیم. انجام این روش برای هر برندی متفاوت است اما برای خاموش کردن دکمه ریست یخچال ال جی کافیست دکمه Reset یا Fresh Air Filter را برای 3 ثانیه نگه دارید تا چراخ خاموش شود.

در برخی مواقع نیز ممکن است مشکل از تعویض فیلتر یخچال نبوده و ایراد از کارکرد نادرست آبسردکن باشد که برای ریست کردن لازم است ابتدا دکمه select را انتخاب و سپس وارد گزینه home شوید. بعد از ورود، دکمه water را فشار داده و پس از آن دکمه reset را برای 5 ثانیه نگه دارید.

آیا تعویض فیلتر یخچال توسط خودمان امکان پذیر است؟

اکنون این سوال پیش می‌آید که آیا امکان دارد که تعویض فیلتر یخچال فریزر ال جی را خودمان انجام دهیم؟

پاسخی که برای سوال مطرح شده وجود دارد این است:

“بهتر است برای انجام اینکار از متخصصین فعال در زمینه تعویض فیلتر یخچال ال جی کمک بگیرید .”

  • چون فیلترهای مختلفی به خصوص برای فیلترهای داخلی وجود دارد و ممکن است مکان این یخچال‌ها در محل‌های مختلفی قرار داشته باشد، به همین دلیل توصیه می‌شود که از متخصصین اینکار کمک بگیرید.
  • دلیل دیگر سپردن کار تعویض فیلتر یخچال به خدمات پس از فروش یخچال ال جی، استفاده از فیلترهای اصل از سوی مراکز تعمیر و خدمات تعویض فیلتر است. چراکه این امکان وجود دارد هنگام خرید فیلتر، برند دچار نامرغوب و تقلبی از آن را به شما بدهند که این عامل موجب پایین آمدن کارکرد فیلتر و تعویض زود هنگام آن می‌شود.

نحوه تعویض فیلتر یخچال

نحوه تعویض فیلتر یخچال

اگر مایل هستید تا فیلترهای یخچال را تعویض کنید باید بدانید چه مدل فیلتری برای یخچال شما مناسب است چراکه یخچال‌های ساید و نسل جدید ال جی هم از فیلترهای بیرونی و هم از فیلترهای داخلی بهره‌مند هستند. بعد از مشخص کردن نوع فیلتر برای تعویض آن کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

  • قطع کردن جریان آب
  • پیداکردن محل قرارگیری فیلتر در یخچال
  • باز کردن پوشش محافظ به سمت پایین برای فیلترهای موجود در زیر سقف یخچال
  • پایین آوردن فیلتر و بیرون کشیدن آن بدون چرخش
  • قرار دادن فیلتر جدید بدون چرخش و فشار دادن آن به داخل و در نهایت بالا بردن فیلتر و برقراری جریان آب

این نحوه تعویض برای فیلترهای داخلی یخچال و آن‌ دسته از فیلترهایی است که در زیر سقف یخچال قرار دارند. اگر فیلتر شما در پشت طبقه اول در داخل درب یخچال می‌باشد، لازم است بعد از قطع جریان آب طبقه را برداشته و کمی فیلتر را به سمت بیرون هل داده و آن را به صورت ساعتگرد بچرخانید؛ حال فیلتر جدید را را در سری قرار داده و به صورت ساعتگرد بچرخانید. در نهایت فیلتر را به داخل درب کشیده و طبقه را در جای خود قرار دهید.

جمع بندی

در پایان بهتر است به برخی از نکات برای تعویض فیلترهای یخچال بپردازیم که به شرح زیر است:

  •  برای تعویض فیلتر از مراکز معتبر استفاده کنید.
  • در صورت مشاهده حباب و دیدن آب به رنگ کمرنگ برای مدت چند روز پس از تعویض فیلتر طبیعی است و جای نگرانی نیست چراکه نشان‌دهنده وجود محلول اکسیژن در آب است که این مشکل بعد از مدتی برطرف می‌شود.
  • ممکن است هنگام استفاده از فیلتر یخچال پس از 1 الی 2 ماه، رسوبات یا جلبک‌هایی را در آب مشاهده کنید که برای برطرف کردن آن کافیست چند باز مخزن را تخلیه و مجدد با آب پر کنید.
5/5 - (2 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.