روشن کردن کولر گازی ال جی بدون کنترل

روشن کردن کولر گازی ال جی بدون کنترل
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

کولرهای گازی که به عنوان ابزاری برای فراهم کردن تهویه مطبوع در محیط‌های مختلف استفاده می‌شوند جزو کاربردی‌ترین لوازم خانگی به حساب می‌آیند. عملکرد بسیار خوب کولرهای گازی در سرمایش و گرمایش باعث شده است که روز به روز شاهد  استفاده بیشتر کاربران از این دستگاه باشیم. کولرهای گازی معمولا همراه با یک ریموت کنترل عرضه می‌شوند تا کاربران با استفاده از آن بتوانند دستگاه را خاموش یا روشن کرده و همچنین تنظیمات دلخواه خود را بر روی دستگاه اعمال کنند. اما برخی مواقع ممکن است شرایطی پیش آید که امکان خاموش یا روشن کردن کولر توسط ریموت کنترل وجود نداشته باشد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم روش‌های روشن کردن کولر گازی ال جی بدون کنترل را مورد بررسی قرار دهیم.

دلایل عدم امکان روشن کردن کولر با ریموت کنترل

برای شرایطی که امکان خاموش یا روشن کردن کولر گازی با ریموت کنترل وجود ندارد، دلایل مختلفی می‌توان ذکر کرد. ممکن است کاربر به هر دلیلی فراموش کند که ریموت کولر گازی را پس از آخرین استفاده در کجا قرار داده است. تصور کنید در یک روز بسیار گرم تابستانی و پس از یک روز کاری شلوغ و خسته کننده قصد دارید در هوای مطبوع منزل خود استراحت کنید. برای این کار تصمیم به روشن کردن کولر گازی می‌گیرید اما ناگهان متوجه می‌شوید که نمی‌توانید ریموت کنترل آن را پیدا کنید. این بدترین اتفاقی است که می‌تواند در این شرایط رخ دهد. اما در این شرایط چه باید کرد؟ آیا می‌توان بدون کنترل کولر را روشن کرد؟ پاسخ این سوال به شرط یادگیری روش‌های روشن کردن کولر گازی ال جی بدون کنترل، مثبت خواهد بود.

از دیگر دلایلی که می‌تواند باعث عدم روشن شدن دستگاه با ریموت کنترل شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خالی شدن باتری ریموت کنترل: به منظور ایجاد جریان برق در مدار ریموت کنترل از باتری استفاده می‌شود. در بسیاری از مواقع خالی یا ضعیف شدن باتری‌های ریموت باعث می‌شود جریان در مدار برقرار نشده و در نتیجه کنترل کار نکند. در این شرایط ابتدا باتری کنترل خود را با باتری‌های نو تعویض کنید و در صورتی که مشکل برطرف نشد باید دلایل دیگری را برای کار نکردن کنترل کولر گازی بررسی کنید.
  • خراب شدن ریموت کنترل: یکی از دلایلی که می‌تواند کاربران را ناچار به روشن کردن کولر گازی ال جی بدون کنترل کند، خراب شدن ریموت است. ریموت کنترل کولر گازی ممکن است به دلایل مختلفی مانند آسیب‌ به کریستال یا رزوناتور یا از کار افتادن لامپ LED جلوی ریموت، معیوب شدن برد ریموت و غیره خراب شود. در صورتی که علت روشن نشدن دستگاه به وسیله کنترل، خراب شدن آن باشد، باید به تعمیرگاه کولر گازی ال جی مراجعه کرده و ریموت دستگاه را برای تعمیر در اختیار آن‌ها قرار دهید.

روش‌های مختلف روشن کردن کولر گازی ال جی بدون کنترل

همانطور که در بالا اشاره شد، بعضی مواقع به دلایل مختلف مانند گم شدن ریموت کنترل، خالی شدن باتری، خراب شدن ریموت و غیره امکان روشن کردن کولر گازی و استفاده از آن وجود ندارد. حال شرایطی را تصور کنید که به دلیل گرمای بیش از حد هوا به واسطه هر یک از این دلایل نتوانید برای خنک کردن منزل خود از کولر گازی استفاده کنید. شرکت‌های سازنده کولرهای گازی در طراحی محصولات خود این امکان را در نظر گرفته‌اند که در چنین شرایطی کاربران بتوانند بدون نیاز به ریموت کنترل، دستگاه را روشن یا خاموش کنند. اما هر کدام از برندها روش متفاوتی را برای این کار در نظر گرفته‌اند که در ادامه با روش‌های روشن کردن کولر گازی ال جی بدون کنترل آشنا خواهیم شد.
به طور کلی برای روشن کردن کولر گازی ال جی بدون کنترل، 3 روش اصلی وجود دارد که در شرایط مختلف می‌توانید یکی از این سه روش را امتحان کنید.

روش اول: روشن کردن کولر گازی با استفاده از دکمه پاور داخل یونیت

روشن کردن کولر گازی ال جی با استفاده از دکمه پاور داخل یونیت

برندهای تولید کننده کولرهای گازی از جمله برند ال جی، در طراحی محصولات خود تلاش می‌کنند تا از ظاهر چشم‌نواز و براق برخوردار باشند تا با طراحی مدرن خانه‌های امروزی مطابقت پیدا کنند. بنابراین برای حفظ ظرافت و زیبایی ظاهری دستگاه و از بین نرفتن سطح تعادل آن، معمولا هیچ دکمه‌ای بر روی پنل داخلی کولر گازی مشاهده نمی‌شود. اما دقت و ظرافت در طراحی باعث نمی‌شود که تولید کنندگان دکمه‌ای برای این مواقع در نظر نگرفته باشند. برندهای تولید کننده معمولا دکمه پاور کولر گازی را به صورت یک دکمه On/Off به شکل هنرمندانه‌ای در زیر روکش فلزی صفحه فیلتر هوا قرار می‌دهند تا روی بدنه اصلی دستگاه دکمه‌ای مشاهده نشود.
به همین منظور در شرایطی که امکان استفاده از کنترل برای روشن یا خاموش کردن دستگاه وجود نداشته باشد، کاربران برای روشن کردن کولر گازی ال جی بدون کنترل باید پنل جلویی یونیت اصلی را باز کرده تا دکمه در نظر گرفته شده را مشاهده کنند. البته تولید کننده‌های مختلف ممکن است محل متفاوتی برای تعبیه این دکمه در نظر گرفته باشند. در کولرهای گازی ال جی امکان پیدا کردن دکمه پاور به راحتی میسر نیست. این دکمه توسط کمپانی سازنده در محلی زیر فیلتر یونیت داخلی تعبیه شده است. به همین منظور کاربران برای پیدا کردن این دکمه در کولرهای گازی ال جی باید فیلتر گرد و خاک کولر گازی خود را بلند کرده تا دکمه را در زیر آن مشاهده کنند. این ساده‌ترین روشی است که می‌توان برای روشن کردن کولر گازی ال جی بدون کنترل مورد استفاده قرار داد.

روش دوم: استفاده از اپلیکیشن تلفن همراه

استفاده از اپلیکیشن تلفن همراه برای روشن کردن کولر گازی ال جی

تلفن‌های همراه هوشمند با ظهور و توسعه خود، انجام بسیاری از امور را به ساده‌ترین شکل ممکن مهیا کرده‌اند. اگر به هر دلیل امکان روشن کردن کولر گازی خود با استفاده از ریموت کنترل را نداشتید، نگران نباشید؛ یکی از بهترین راه‌های روشن کردن کولر گازی ال جی بدون کنترل، استفاده از تلفن‌های هوشمند است. برای استفاده از تلفن همراه به جای ریموت کنترل کولر گازی، ابتدا باید اپلیکیشن کنترل دستگاه را متناسب با مدل و سیستم عامل تلفن خود دانلود و نصب کنید. در مرحله بعد باید نام برند و مدل دستگاه خود را در اپلیکیشن پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.
در این حالت کنترل کولر گازی شما بر روی صفحه نمایش گوشی ظاهر شده و می‌توانید با استفاده از اشعه مادون قرمز گوشی، به راحتی دستگاه را کنترل کنید. یکی از مزیت‌های این روش برای روشن کردن کولر گازی ال جی بدون کنترل این است که به غیر از روشن و خاموش کردن کولر، می‌توانید تنظیمات مختلف را نیز بر روی آن اعمال کنید.

روش سوم: استفاده از کلید قطع مدار

اگر در زمان عدم دسترسی به ریموت کنترل یا عدم امکان استفاده از آن برای روشن کردن کولر گازی، موفق به پیدا کردن محل کلید پاور و همچنین استفاده از اپلیکیشن نشدید، ساده‌ترین را برای خاموش و روشن کردن کولر گازی ال جی بدون کنترل، استفاده از کلید قطع مدار است. کلید قطع مدار قطعه مهمی برای کولرهای گازی به حساب می‌آید که در شرایطی مانند نوسان جریان برق با خاموش شدن از دستگاه در برابر خطراتی مانند آتش‌سوزی محافظت می‌کند. در بسیاری از مواقع خاموش بودن این کلید یکی از دلایل اصلی است که باعث روشن نشدن کولر گازی شود که نباید از آن غافل شده و از تکنسین‌های نمایندگی تعمیرات ال جی برای رفع آن درخواست کمک کرد.
نکته مهم درباره کلید قطع مدار برای خاموش و روشن کردن کولر گازی ال جی بدون کنترل این است که این روش برای افرادی مناسب است که خیلی تنظیمات کولر گازی خود را تغییر نداده و معمولا از یک درجه حرارت مشخص برای خنک یا گرم کردن خانه یا اتاق خود استفاده می‌کنند. البته شرط مهم دیگر در مورد روشن و خاموش کردن کولر گازی با استفاده از کلید قطع کننده، نصب آن برای کولر گازی به صورت اختصاصی توسط کاربر است. به همین منظور توصیه می‌شود در زمان خرید و نصب کولر گازی، یک کلید قطع‌کننده به صورت اختصاصی برای آن نصب کنید تا در مواقع لزوم بتوان از آن استفاده کرد.

کلام آخر
در یک ظهر گرم تابستانی پس از ورود به منزل و اقدام به روشن کردن کولر گازی ممکن است آن را پیدا نکنید یا به دلیل خالی شدن باتری، معیوب شدن کنترل و غیره امکان روشن کردن کولر گازی وجود نداشته باشد. در این شرایط قبل از تماس با نمایندگی تعمیرات ال جی یکی از روش‌های روشن کردن کولر گازی ال جی بدون کنترل توسط کلید پاور بدنه یونیت، تلفن هوشمند و کلید قطع مدار را که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد، امتحان کنید. در صورتی که با اجرای هر یک از این روش‌ها، کولر گازی روشن نشود، بدون شک دچار نقص فنی و خرابی شده و در این شرایط باید با تعمیرکار ماهر و باتجربه جهت تعمیر یا سرویس دستگاه تماس حاصل فرمایید.

 

سوالات متداول:

مهم‌ترین دلایل خراب شدن ریموت کنترل کولر گازی چیست؟
ریموت کنترل کولر گازی ممکن است به دلایل مختلفی مانند آسیب‌دیدگی کریستال یا رزوناتور یا از کار افتادن لامپ LED جلوی ریموت، معیوب شدن برد ریموت و غیره خراب شود.

دکمه پاور در کولرهای گازی ال جی در کدام قسمت تعبیه شده است؟
در کولرهای گازی ال جی امکان پیدا کردن دکمه پاور به راحتی میسر نیست. این دکمه توسط کمپانی سازنده در محلی زیر فیلتر یونیت داخلی تعبیه شده است. به همین منظور کاربران برای پیدا کردن این دکمه در کولرهای گازی ال جی باید فیلتر گرد و خاک کولر گازی خود را بلند کرده تا دکمه را در زیر آن مشاهده کنند.

مهم‌ترین مزیت استفاده از تلفن همراه هوشمند برای کنترل کولر گازی کدام است؟
یکی از مزیت‌های این روش برای روشن کردن کولر گازی ال جی بدون کنترل این است که به غیر از روشن و خاموش کردن کولر، می‌توانید تنظیمات مختلف را نیز بر روی آن اعمال کنید.

این مطلب چقدر مفید بود؟