منوی مخفی تلویزیون ال جی چگونه فعال می شود؟

منوی مخفی تلویزیون ال جی چگونه فعال می شود؟
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

همه‌ی تلویزیون‌ها حداقل یک منوی تنظیمات دارند که کاربران برای تغییر رنگ، نور، صدا و موارد مشابه در تلویزیون، از این تنظیمات استفاده می‌کنند. دسترسی به این منو هم با ریموت کنترل و هم از روی پنل خود تلویزیون امکان پذیر است. اما برخی دستگاه‌ها دارای منوی دیگری به آن منوی مخفی نیز هستند. فعال کردن منوی مخفی، به کاربران دسترسی هایی خواهد داد که تنظیمات خاصی را در تلویزیون خود انجام دهند. منوی مخفی تلویزیون، بیشتر برای استفاده تکنسین‌ها ساخته شده است. پیدا کردن منوی مخفی تلویزیون، در برندهای مختلف یکسان نیست. ما در این مقاله نحوه فعال کردن منوی مخفی تلویزیون ال جی را به شما آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

دسترسی به منوی مخفی تلویزیون ال جی چه پیش نیازی دارد؟

تنظیمات ریموت کنترل تلویزیون ال جی

بیشتر تلویزیون‌های هوشمند روی ریموت کنترل خود، شرایط لازم برای ورود به منوی مخفی را دارند. اما تلویزیون ال جی شرایط متفاوتی دارد. برای ورود به منوی مخفی تلویزیون ال جی، باید از کنترل مادر استفاه کرد.

نکته: بهتر است اگر اطلاعات کافی در مورد استفاده از کنترل مادر را ندارید، وارد منوی مخفی نشوید، زیرا برخی از تغییرات قابل بازگشت نیستند. هم‌چنین اگر خودتان وارد منوی مخفی شدید، قبل از کار کردن با تنظیمات، از صفحه تلویزیون عکس گرفته و ذخیره کنید تا اگر در زمان انجام تغییرات تنظیمات به مشکل خاصی برخورد کردید، بتوانید به حالتی که در ابتدا داشت برگردید. در غیر این صورت ممکن است با دستکاری کنترل مادر، مجبور به تماس با یک متخصص تعمیرات تلویزیون ال جی تماس شوید.

روش‌ های دسترسی به منوی مخفی تلویزیون

3 روش برای دسترسی به منوی مخفی تلویزیون ال جی و فعال کردن آن وجود دارد.

1. فعال کردن منوی مخفی تلویزیون ال جی با دکمه MENU

در این روش باید دکمه منو را هم روی تلویزیون و هم روی کنترل، به صورت همزمان فشار داده و 5 ثانیه نگه دارید.

2. دسترسی به منوی مخفی تلویزیون ال جی با دکمه OK

در شیوه‌ی دوم، به جای دکمه MENU این بار دکمه OK را بر روی تلویزیون و کنترل دستگاه به صورت همزمان فشار داده و به مدت 5 ثانیه نگه دارید. پس از 5 ثانیه وارد منوی مخفی شده و به تنظیمات خاص آن دسترسی پیدا خواهید کرد.

3. استفاده از دکمه OK و کاهش صدا، برای دسترسی به منوی مخفی تلویزیون

در این روش نیز شما باید دو دکمه را همزمان فشار داده و نگه دارید. اما این بار هر دو دکمه روی ریموت کنترل هستند و نیاز ندارید از دکمه تلویزیون استفاده کنید. به این صورت که از روی ریموت کنترل تلویزیون، دکمه OK و کاهش صدا را همزمان فشار می‌دهید و 5 ثانیه نگه می‌دارید. در این صورت نیز به منوی مخفی تلویزیون ال جی فعال خواهد شد.

نکته: باید به این نکته توجه داشته باشید که 3 روش توضیح داده شده، هر کدام ممکن است برای مدل های خاصی از تلویزیون ال جی کاربرد داشته باشند. ممکن است یک مدل از تلویزیون ال جی، به هر 3 روش دسترسی داشته باشد اما در مدل دیگر فقط با یک روش بتوان پیش رفت. بنابراین می‌توانید این روش‌ها را یکی یکی امتحان کنید تا به روش مورد نظر برای تلویزیون خود برسید.

 

رمز عبور ورود به منوی مخفی تلویزیون ال جی

رمز عبور ورود به منوی مخفی تلویزیون ال جی

با اجرای هر یک از ۳ روش بالا، لازم به وارد کردن رمز ورود دارید. رمز ورود به منوی مخفی تلویزیون ال جی یکی از اعداد زیر است:

  • 0000
  • 7777
  • 8741
  • 8743
  • 0413
  • 8878

این که رمز ورود تلویزیون شما کدام یک از اعداد بالا باشد، بستگی به مدل تلویزیون دارد. بنابراین بدون نگرانی این رمزها را امتحان کنید و مطمئن باشید یکی از این اعداد، رمز ورود منوی مخفی تلویزیون ال جی است.

تنظیمات منوی مخفی تلویزیون ال جی

تعداد زیادی از تنظیمات و دسترسی‌های تلویزیون ال جی، در منوی مخفی آن قرار دارند. برخی از این تنظیمات را برای شما توضیح می‌دهیم:

1. حالت هتل (HOTEL MODE)

حالت هتل (HOTEL MODE) منوی مخفی تلویزیون ال جی

به نظر می‌رسد این حالت برای اتاق‌های هتل کاربرد دارد. معمولا در هتل‌ها، تلویزیون در مدت کوتاهی در دسترس افراد زیادی قرار می‌گیرد، به همین دلیل گزینه‌هایی مثل جستجو و تنظیمات کانال تلویزیون را از منوی اصلی برداشته یا دسترسی را محدود می‌کنند.

2. تنظیم رنگ

با استفاده از این تنظیمات، می‌توان رنگ تصاویر را در تلویزیون به شکل دلخواه تنظیم کرد.

3. تنظیم میزان و سطح صدا

در این تنظیمات نیز می‌توانید هم میزان صدا و هم نحوه‌ی پخش شدن صدای تلویزیون را تنظیم کنید.

4. ارتقاء سیستم عامل تلویزیون، در حالت UPGRADE

در تنظیمات منوی مخفی تلویزیون ال جی، می‌توانید سیستم عامل تلویزیون خود را نیز ارتقاء دهید. معمولا با ارتقاء سیستم عامل، عملکرد تلویزیون بهتر می‌شود. به طور معمول شرکت ال جی این بروزرسانی‌ها را هر دو ماه یک بار در دسترس کاربران قرار می‌دهد. بنابراین بهتر است حتما از این ویژگی استفاده کنید.

5. تنظیمات زبان

در این قسمت همانطور که از نام آن پیداست، می‌توانید زبان تلویزیون خود را تغییر دهید. باید این نکته را ذکر کنیم که متاسفانه بیشتر تلویزیون‌های اصلی که وارداتی هستند، زبان فارسی را پشتیبانی نمی‌کنند. معمولا انتخاب زبان انگلیسی بهترین راه است.

6. تنظیمات اندازه تصاویر

در بخش منوی مخفی تلویزیون ال جی، می‌توان عرض و ارتفاع تصاویر را تنظیم کرد. این یعنی شما می‌توانید اندازه تصویر را در تلویزیون خود، به میزان لازم تغییر داده و تنظیم کنید.

کلام پایانی

به نظر می‌رسد باید دوباره این نکته را ذکر کنیم که اگر خودتان متخصص نیستید و نیاز به ایجاد تغییرات مهمی ندارید، بهتر است وارد منوی مخفی تلویزیون نشوید؛ به این دلیل که برخی اشتباهات قابل بازگشت نبوده و کارکرد عادی تلویزیون را به هم می‌ریزند. به طور کلی اگر هیچ دانشی در این زمینه ندارید، کمک گرفتن از تعمیرگاه تخصصی ال جی شیوه‌ی بهتری برای دسترسی به منوی مخفی است.

این مطلب چقدر مفید بود؟
دیدگاهتان را بنویسید


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.