بوی سوختگی جاروبرقی ال جی

بوی سوختگی جاروبرقی ال جی
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

یکی از مشکلاتی که ممکن است حین استفاده از جاروبرقی با آن مواجه شوید، استشمام بوی دود یا سوختگی از دستگاه است. این بو معمولا به چند دلیل ممکن است ایجاد شود، از جمله تمیز نکردن منظم فیلترها که باعث جا ماندن ذرات گرد و غبار و تولید بوی ناخوشایند می‌شود. همچنین، مشکلات در موتور یا سیستم برقی دستگاه نیز می‌تواند باعث بوی سوختگی شود. علت بوی سوختگی جاروبرقی ال جی چیست؟ در صورت بروز این مشکل باید چه اقداماتی انجام شود؟

علت بوی سوختگی جاروبرقی ال جی

اگر هنگام استفاده از جاروبرقی متوجه بوی سوختگی از دستگاه شدید، علت ممکن است یکی از موارد زیر باشد:

پر شدن کیسه جاروبرقی

پر شدن کیسه جاروبرقی

علل بوی سوختگی جاروبرقی ناشی از کیسه پر شده:

 • کیسه پر شده: وقتی کیسه جاروبرقی پر شود، جریان هوا در دستگاه محدود می‌شود و ممکن است موتور داغ شده . باعث ایجاد بوی سوختگی شود.
 • کیسه کثیف: اگر کیسه جاروبرقی بیش از حد کثیف باشد و ذرات گرد و غبار زیادی در آن باقی مانده باشند، این ذرات ممکن است با گرمای دستگاه ترکیب شده و بوی سوختگی ایجاد کنند.
 • خرابی سیستم فیلتراسیون: اگر فیلترهای جاروبرقی خراب شده باشد یا گرفتگی داشته باشند، مواد جامد و گرد و غبار به موتور دستگاه نفوذ کرده و باعث بوی سوختگی می‌شوند.

راهکارها برای رفع بوی سوختگی ناشی از کیسه پر شده:

 1. اگر کیسه جاروبرقی پر شده، باید آن را تعویض کنید. تعویض کیسه معمولا به عنوان راهکار اصلی برای رفع بوی سوختگی جاروبرقی ال جی است.
 2. پیش از تعویض کیسه، مطمئن شوید که کیسه جاروبرقی کاملا پر شده است. در برخی موارد، این بو ممکن است به دلیل موارد دیگری باشد و به تعویض کیسه نیازی نداشته باشید.

انسداد مسیر مکش جاروبرقی

انسداد مسیر مکش در جاروبرقی می‌تواند علت ایجاد بوی سوختگی و کاهش عملکرد دستگاه باشد.

علل انسداد مسیر مکش و ایجاد بوی سوختگی جاروبرقی ال جی:

اگر مواردی مانند کاغذ، پارچه، اسباب بازی‌ها و … وارد جاروبرقی شده باشد، مسیر مکش را مسدود می‌کند.

راهکارها برای رفع انسداد مسیر مکش:

 1. تعویض کیسه جدید می‌تواند به رفع این مشکل کمک کند.
 2. جاروبرقی را خاموش کنید و هر گونه مواد موجود در مسیر مکش را با استفاده از ابزارهای مناسب خارج کنید.
 3. به‌طور منظم دستگاه را تمیز کنید و پس از هربار استفاده از آن، ذرات گرد و غبار را پاک کنید تا از انسداد مسیر مکش جلوگیری شود.

ایراد در موتور جاروبرقی

ایراد در موتور جاروبرقی

در صورتی که موتور جاروبرقی یا سیستم برقی آن دچار مشکل شود، ممکن است باعث تولید بوی سوختگی شود. این مشکلات باید توسط نمایندگی تعمیرات جاروبرقی ال جی بررسی و رفع شود.

استفاده نادرست از جاروبرقی ال جی

برخی مواقع استفاده از جاروبرقی به صورت مداوم و برای ساعت های طولانی باعث وارد شدن فشار زیاد به موتور دستگاه و ایجاد بوی سوختگی می‌شود.

جلوگیری از ایجاد بوی بد و سوختگی در جاروبرقی

در صورت استفاده نادرست از جاروبرقی نه تنها شاهد کاهش عملکرد دستگاه خواهیم بود بلکه ممکن است به موتور جاروبرقی فشار وارد شده و دچار آسیب شود. در اینصورت باید اقدام به تعمیر جاروبرقی و صرف هزینه برای رفع مشکل کنید.

برای جلوگیری از بروز این مشکل و بهبود عملکرد جاروبرقی، به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • کیسه جاروبرقی را به موقع تعویض کنید. پر بودن بیش از حد کیسه جاروبرقی می‌تواند به ایجاد بوی سوختگی و عملکرد نامناسب دستگاه منجر شود.
 • اگر جاروبرقی دارای مخزن قابل تخلیه است، مخزن را به منظور تخلیه و پاکسازی کنید.
 • از ورود مایعات به جاروبرقی خودداری کنید. آب رفتن داخل جاروبرقی باعث آسیب به موتور و ایجاد بوی سوختگی می‌شود.
 • فیلترهای هوا و دیگر فیلترهای دستگاه را به منظور حفظ عملکرد بهینه تمیز کنید. بسته به نوع جاروبرقی، ممکن است فیلترها قابل شستشو یا قابل تعویض باشند.
 • مسیر مکش جاروبرقی را بررسی و در صورت انسداد و گرفتگی، تمیز کنید.
 • مطمئن شوید که مواد پلاستیکی یا لاستیکی به جاروبرقی وارد نشوند.
این مطلب چقدر مفید بود؟
دیدگاهتان را بنویسید


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.