ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی و راه حل های رفع خطا

ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی و راه حل های رفع خطا
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

یکی از بهترین ویژگی های ظرفشویی های نسل جدید، نمایش کد خطا در نمایشگر آنهاست. به این ترتیب با شناخت هر کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی ال جی، خیلی راحت می‌توان مشکل پیش آمده را بررسی کرد.

برخی از مشکلاتی که در ماشین ظرفشویی ال جی به وجود می‌آیند ممکن است خیلی ساده باشند و خودتان هم بتوانید آنها را برطرف کنید. ولی گاهی اوقات این کدهای خطا مشکلات حاکی از مشکلات بسیار جدی تری هستند که در این صورت حتما از یک تکنسین ماهر برای رفع آن کمک بگیرید.

انواع کدهای خطا یا ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور tE در ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور tE در ماشین ظرفشویی ال جی زمانی نشان داده می‎شود که نقصی در بخش ترمیستور یا ایراداتی مثل دمای آب ورودی و… به وجود آمده باشد.

کدخطای tE در ماشین ظرفشویی LG یکی از کدهای خطایی است که باید توسط یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی ال جی بررسی و برطرف شود و خودتان به هیچ عنوان نباید اقدامی کنید.

کد خطا یا ارور Cd در ظرفشویی ال جی

کد خطای Cd یا همان پروسه‎ی خنک‌سازی بعد از خشک‎کن یا Cool Dry زمانی در نمایشگر ماشین ظرفشویی ال جی در واقع پیغامی است که ممکن است تا 4 ساعت هم روی نمایشگر باقی بماند. این کد در واقع نشان دهنده هیچ ایرادی نیست و تا زمانی که شما درب ماشین ظرفشویی را باز نکنید و ظرف‎ها را از آن خارج نکنید، ممکن است نشان داده شود.

کد خطا یا ارور CL در ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور CL در ظرفشویی ال جی

CL هم دیگر ارور ماشین ظرفشویی ال جی است که در واقع همان Child Lock یا قفل کودک است که ممکن است خودتان آن را فعال کرده باشید. این کدخطا هم مثل مورد قبلی که با هم بررسی کردیم، نشان دهنده مشکل خاصی نیست.

به نمایش در آمدن کد خطای CL در ماشین ظرفشویی یک سطح محافظتی برای خاموش و روشن کردن دکمه‌ها توسط کودکان یا روشن و خاموش کردن ماشین ظرفشویی در حین کار کردن است. برای غیر فعال کردن این دکمه و از بین بردن این کد خطا در نمایشگر ماشین ظرفشویی LG باید دکمه‌ی Child Lock را به مدت 3 تا 5 ثانیه نگه دارید. به همین راحتی این دکمه‌ غیر فعال خواهد شد و خیلی راحت می‌توانید از سایر دکمه های ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید.

در صورتی که با غیر فعال کردن این گزینه دکمه‌های ماشین ظرفشویی همچنان غیر فعال بود و کد خطا هم روی نمایشگر ثابت مانده بود، حتما از یک تعمیرکار برای رفع این مشکل کمک بگیرید.

کد خطا یا ارور CE در ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور CE در ماشین ظرفشویی ال جی زمانی در نمایشگر نشان داده خواهد شد که مشکلی در سیم‌کشی موتور و روتور یا در کل نقص فنی در موتور ماشین ظرفشویی ال جی به وجود آمده باشد.

این کد خطا هم یکی از موارد کاملا تخصصی است که باید توسط یک تعمیرکار بررسی و برطرف شود و در صورت لزوم قطعات خراب تعویض یا تعمیر شوند.

کد خطا یا ارور LE در ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور LE در ماشین ظرفشویی ال جی هم زمانی نشان داده می‎شود که مشکلی در سیم‌کشی موتور، روتر یا به صورت کلی در موتور ماشین ظرفشویی ال جی به وجود آمده باشد.

بررسی و رفع این مشکل از جمله کارهای بسیار تخصصی است و باید توسط یک تکنسین بررسی و برطرف شود.

کد خطا یا ارور LE در ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور nE در ظرفشویی ال جی

زمانی که مشکلی در موتور مقسم آب ماشین ظرفشویی ال جی به وجود آمده باشد، کد خطا یا ارور nE در نمایشگر ماشین ظرفشویی ال جی نشان داده خواهد شد.

بررسی و رفع این کد خطا و مشکل فنی در ماشین ظرفشویی ال جی هم یکی از موارد کاملا تخصصی است که توسط تعمیرکار باید آن را بررسی و برطرف کنید.

کد خطا یا ارور FE در ظرفشویی ال جی

گاهی اوقات ممکن است به خاطر به وجود آمدن برخی مشکلات فنی، آب وارد ماشین ظرفشویی شود یا اینکه حجم آبی که وارد آن می‌شود، از حد مجاز خیلی بیشتر باشد. در صورت بروز چنین اختلالی ماشین ظرفشویی با نشان دادن کد خطای FE به شما هشدار خواهد داد.

در صورتی که با این ارور ماشین ظرفشویی ال جی مواجه شدید، اولین کاری که باید به سرعت انجام دهید خاموش کردن و از برق کشیدن دستگاه است. قدم بعدی کمک گرفتن و بررسی ظرفشویی توسط یک تعمیرکار است تا این مشکل به سایر قطعات ماشین ظرفشویی شما آسیبی وارد نکند.

کد خطا یا ارور HE در ظرفشویی ال جی

گاهی اوقات ممکن است به خاطر بروز مشکلاتی در هیتر و سیم‎کشی آن، ترمیستور یا مدار گرمایشی آب ظرفشویی، کد خطا یا ارور HE در نمایشگر پدیدار شود.

این ارور ماشین ظرفشویی ال جی یکی دیگر از موارد کاملا تخصصی است که باید توسط یک تعمیرکار کاربلد آن را بررسی و برطرف کرد.

کد خطا یا ارور1E/IE در ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور IE1 یا E زمانی در ظرفشویی ال جی به وجود می‌آید که شیر ورودی آب اشکالی پیدا کرده باشد، کلا آب قطع باشد یا حسگر آب ایراد داشته باشد.

برای بررسی و رفع این ارور ماشین ظرفشویی ال جی باید قبل از هر چیزی شیر آب را بررسی کنید و اگر مشکل آب را برطرف کردید و این مشکل همچنان وجود داشت، در اولین فرصت از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

کد خطا یا ارور1E/IE در ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور E1 در ظرفشویی ال جی

یکی دیگر از کدهای خطایی که ممکن است در هنگام کار کردن با ماشین ظرفشویی ال جی با آن مواجه شوید، کد خطا یا ارور E1 است که ممکن است به خاطر مواردی مثل نصب نادرست ظرفشویی، استفاده از مواد شوینده‌ی نامرغوب، کامل بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی، چیدمان نادرست ظروف، نقص فنی در پمپ تخلیه، تنظیم یا مونتاژ نامناسب شناور و نشتی در سیستم تخلیه به وجود آمده باشد.

تمامی این موارد باید توسط یک تکنسین بررسی و برطرف شود.

کد خطا یا ارور OE در ظرفشویی ال جی

در مورد به نمایش درآمدن کد خطا یا ارور OE، اولین موردی که باید آن را بررسی کنید، سیستم تخلیه‌ی آب است. در برخی موارد هم به وجود آمدن چنین مشکلی ممکن است به خاطر پر شدن فاضلاب منزل یا شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی باشد؛ ممکن است تمیز نبودن فیلترهای ظرفشویی این مشکل را به وجود آورده باشد. در برخی موارد نیز ممکن است پمپ تخلیه دچار مشکل شده باشد.

گاهی اوقات با بررسی چند مورد می‎توانید این مشکل را برطرف کنید. مثلا اینکه می‎توانید محل تخلیه آب ماشین ظرفشویی، یعنی دقیقا جایی که شیلنگ تخلیه دستگاه به فاضلاب منزل متصل شده را بررسی کنید. در بسیار موارد ممکن است این بخش دچار گرفتگی شده و مسیر تخلیه آب مسدود شده باشد.

کار دیگری که برای رفع این مشکل می‌توانید انجام دهید، بررسی شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی است، چرا که ممکن است به خاطر تا خوردگی یا پیچ خوردگی شیلنگ، این مشکل به وجود آمده باشد.

مورد دیگری که باید در نظر داشته باشید ارتفاع شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی است. شیلنگ باید حداقل 77 سانتی‎متر و حداکثر یک متر از سطح زمین فاصله داشته باشد. با در نظر گرفتن این فاصله باید شیلنگ را به فاضلات وصل کنید.

کار دیگری که برای رفع این ارور ماشین ظرفشویی ال جی باید انجام دهید، تمیز کردن و بررسی فیلترهاست. برای این کار باید فیلتر را خارج کنید و آن را با آب داغ و مواد شوینده شستشو بدهید. اگر هر شش ماه یکبار، قبل از اینکه چنین مشکلی برای ظرفشویی به وجود آید، این کار را انجام دهید، هم به بهبود عملکرد ماشین ظرفشویی کمک کرده‎‌اید و هم اینکه با چنین مشکلاتی مواجه نخواهید شد.

کد خطا یا ارور OE در ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور PF در ظرفشویی ال جی

ارور ماشین ظرفشویی ال جی PF زمانی به نمایش در خواهد آمد که مشکلات برقی به وجود آمده باشد. این مشکل ممکن است به خاطر قطع و وصل شدن جریان برق، مشکل در محافظ یا سه راهی برق و ایرادات جزئی در برق ماشین ظرفشویی به وجود آمده باشد.

برای رفع این ارور ماشین ظرفشویی ال جی می‌توانید چند مورد را بررسی کنید. مثلا وقتی که ماشین ظرفشویی روشن است و ناگهان جریان برق قطع می‌شود، ممکن است کد خطای PF در ماشین ظرفشویی ال جی نشان داده شود. زمانی که این اتفاق افتاد، می‌توانید یکی از دکمه‌های روی پنل ماشین ظرفشویی را انتخاب کنید و بزنید تا این کد خطا از بین برود.

گاهی ممکن است مشکل از قطع و وصل شدن جریان برق نباشد ولی پیغام PF در صفحه نمایش، نشان داده شود. این چنین شرایطی شما باید قبل از هر چیزی پریز برق را بررسی کنید تا از سلامت آن مطمئن شوید. چنانچه از یک محافظ برق یا سه راهی استفاده می‌کنید، آن را از برق بیرون بکشید و ماشین ظرفشویی را به صورت مستقیم به برق متصل کنید. اگر ماشین ظرفشویی روشن شد و کد خطا هم نشان داده نشد، مشکل برطرف شده و مورد خاصی هم به وجود نخواهد آمد.

چنانچه تمامی کارهایی که در بالا گفته شد را انجام دادید و مشکل همچنان پا برجا بود، حتما از یک تعمیرکار برای رفع این مشکل کمک بگیرید.

کد خطا یا ارور PF در ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور AE در ظرفشویی ال جی

دیگر کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی ال جی AE یا EI است که زمانی در نمایشگر ماشین ظرفشویی ال جی نشان داده خواهد شد که سنسور نشتی کف ظرفشویی، وجود نشتی را تشخیص بدهد. این مشکل زمانی به وجود خواهد آمد که یکی از اتصالات شیلنگ‌ها نشتی کرده باشد، ظروف به درستی چیده نشده باشند، یکی از قطعات داخلی نشتی کرده باشد و… .

برای از بین بردن این مشکل قبل از هر چیزی باید محل تخلیه آب ماشین ظرفشویی را بررسی کنید. چرا که ممکن است محل تخلیه ماشین ظرفشویی دچار گرفتگی شده باشد و اجازه‌ی تخلیه‌ی کامل آب را ندهد.

گاهی هم ممکن است به خاطر خیس بودن کف آشپزخانه این مشکل به وجود آمده باشد. در چنین حالتی شما باید به مدت چند ساعت ماشین ظرفشویی خود را خاموش کنید تا کف آن خشک شود و مجددا آن را روشن کنید.

گاهی هم ممکن است به خاطر چیدمان نادرست ظروف این مشکل به وجود آمده باشد. اگر مشکل به وجود آمده، به خاطر چیدمان نادرست بود، باید ماشین ظرفشویی را خالی کنید و مجددا به صورت درست ظروف را بچینید تا مشکل برطرف شود.

در صورتی که تمامی راه‌کارهایی که در بالا معرفی کردیم را انجام دادید و مشکل پابرجا بود، حتما از تعمیرکار نمایندگی تعمیر ال جی کمک بگیرید.

امیدوارم راه‌کارهایی که در مورد ارور ماشین ظرفشویی ال جی در این مقاله به شما معرفی کردیم، کارآمد بوده باشد و بتوانید به کمک آنها مشکل ماشین ظرفشویی خود را برطرف کنید.

این مطلب چقدر مفید بود؟
دیدگاهتان را بنویسید


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.