آموزش ریست کولر گازی ال جی + ریموت کنترل اسپلیت

آموزش ریست کولر گازی ال جی + ریموت کنترل اسپلیت
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

برخی مواقع کاربران کولر گازی ال جی با مشکلاتی روبرو می‌شوند که نشان از اختلال در عملکرد سرمایشی یا گرمایشی دستگاه دارد که اگر ایرادات آن به موقع برطرف نشود، شاهد خرابی قطعات دیگر دستگاه نیز خواهیم بود. ریست کولر گازی ال جی یکی از بهترین اقداماتی است که می‌توانید در این مواقع انجام دهید. در این مقاله قصد داریم با نحوه ریست کردن اسپلیت  و همچنین نحوه ریست کردن کنترل آن آشنا شویم تا در صورت بروز اختلال در عملکرد دستگاه، بتوانیم اقدام لازم را انجام دهیم.

اهمیت ریست کولر گازی ال جی

اهمیت ریست کولر گازی ال جی

ریست کردن کولر گازی و برگرداندن تنظیمات آن به حالت اولیه یک اقدام موقتی است که برای رفع برخی خطاها یا ارورها در این دستگاه انجام می‌شود. در صورت بروز مشکلات زیر می‌توانید دستگاه‌تان را ریست کنید:

 • بهم ریختن تنظیمات یا هنگ کردن کولر گازی ال جی
 • اختلال در تنظیمات دستگاه
 • روشن و خاموش شدن ناگهانی دستگاه
 • کاهش عملکرد سرمایشی یا گرمایشی اسپلیت

زمانی که تنظیمات کولر گازی دچار اختلال می‌شود، قطعه‌ای به نام قطع کننده مدار درگیر شده و به همین دلیل اجازه نمی‌دهد که کمپرسور دستگاه درست کار کند. قطع کننده مدار در کولرهای گازی وظیفه دارد که از دستگاه در برابر مشکلات مختلف مانند آتش‌سوزی محافظت کند. زمانی که تنظیمات دستگاه یا عملکرد آن دچار اختلال می‌شود، ریست کردن کولر گازی باعث می‌شود که تنظیمات آن به حالت اولیه (کارخانه) برگشته و به این ترتیب از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود.

نحوه ریست کردن کولر گازی ال جی

دلایل مختلف مانند استهلاک کولر گازی، نوسانات جریان برق، استفاده نادرست از دستگاه و … ممکن است باعث بروز اختلالاتی در عملکرد آن شود. در اغلب موارد می‌توان با ریست کولر گازی ال جی و برگرداندن تنظیمات آن به حالت اولیه این خطاها را برطرف کرد. برای ریست کردن در این شرایط، می‌توان دستگاه و ریموت کنترل آن را ریست کرد.

نحوه ریست کردن کولر گازی ال جی به صورت زیر است:

 1. ابتدا کولر گازی را خاموش کنید.
 2. سپس برق اصلی کولر گازی را قطع کنید. (هنگام ریست کردن کولر گازی مهم‌ترین اقدام اطمینان از قطع بودن جریان برق دستگاه است)
 3. دو شاخه دستگاه را از محل اتصال جدا کرده و در صورتی که فیوز مینیاتوری جداگانه‌ای برای برق آن در جعبه تقسیم برق وجود دارد، آن را قطع کنید. اگر فیوز مینیاتوری دستگاه قابل شناسایی نباشد بهترین راه قطع کردن برق اصلی واحد است.
 4. در اقدام بعدی باید باتری‌های ریموت کنترل دستگاه را خارج کنید.
 5. پس از این کار باید به مدت حداقل 15 دقیقه صبر کنید تا حافظه مادربرد دستگاه پاک شود.
 6. بعد از گذشت این مدت زمان، برق را مجدد راه‌اندازی کرده و باتری‌های ریموت کنترل کولر گازی ال جی را داخل آن قرار دهید.

پس از روشن کردن کولر مشاهده می‌کنید که تمامی تنظیمات کولر گازی ریست شده است. در این شرایط می‌توانید تنظیمات دلخواه خود را مجدد روی دستگاه اعمال کرده و از آن استفاده کنید.

اگر پس از انجام مراحل بالا همچنان مشکل دستگاه‌تان پابرجا بود، برای تعمیر اصولی آن از نمایندگی تعمیرات ال جی راهنمایی بگیرید.

نحوه ریست ریموت کنترل کولر گازی ال جی

نحوه ریست ریموت کنترل کولر گازی ال جی

کولرهای گازی به یک ریموت کنترل مجهز شده‌اند که کاربران با استفاده از آن می‌توانند تنظیمات مختلفی را روی دستگاه اعمال کرده و از قابلیت‌های مختلف آن بهره‌مند شوند. برخی مواقع بروز مشکل در ریموت کنترل کولر گازی ال جی می‌تواند باعث اختلال در عملکرد دستگاه شود. هنگ کردن ریموت و اعمال نشدن تنظیمات مورد نظر روی آن از جمله این مشکلات است که با ریست کردن ریموت کنترل ممکن است برطرف شود.

نکته: پیش از ریست کردن کنترل، از سالم بودن باتری‌های آن مطمئن شوید.

بیشتر بخوانید: چطور کولر گازی ال جی را بدون کنترل روشن کنیم؟

به طور کلی دو روش برای ریست کردن ریموت کنترل کولر گازی ال جی وجود دارد:

ریست دستی کنترل کولر گازی ال جی

برای ریست کردن کنترل به روش دستی کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. باتری‌های کنترل را از داخل آن خارج کرده و به مدت 3 الی 5 دقیقه اجازه دهید که در همین حالت باقی بماند.
 2. پس از گذاشت این مدت زمان باتری‌ها را داخل کنترل قرار داده و از آن استفاده کنید.
 3. با این کار به راحتی کنترل دستگاه ریست شده و تنظیمات آن به حالت اولیه باز می‌گردد.

راه اندازی مجدد کنترل کولر گازی با دکمه ریست

در روش دوم، ریموت کنترل دستگاه با استفاده از دکمه ریست که بر روی آن تعبیه شده است انجام می‌شود. دکمه‌های ریست که روی کنترل‌های کولر گازی تعبیه شده‌اند می‌توانند به صورت دکمه‌ای یا به صورت حفره‌ای باشند.

 1. ریموت کنترل کولرهای گازی ال جی دارای دکمه ریست حفره‌ای هستند و دارای دکمه مجزایی با عنوان ریست (Reset) نیستند.
 2. مدل‌هایی که دارای دکمه ریست مجزا هستند، با نگه داشتن دکمه به مدت 3 ثانیه به راحتی ریست می‌شوند.

اما همانطور که اشاره شد ریموت کنترل کولر گازی ال جی دارای دکمه ریست نبوده و به صورت حفره‌ای روی آن‌ها تعبیه شده است. معمولا یک سوراخ و حفره کوچک در قسمت پایین ریموت کنترل (در زیر دکمه‌ها) وجود دارد که از آن برای ریست کردن ریموت استفاده می‌شود. برای ریست ریموت کنترل در این حالت به صورت زیر عمل کنید:

 1. از یک وسیله نوک تیز مانند سوزن کمک بگیرید.
 2. سوزن را به داخل حفره وارد کرده و حدود 3 ثانیه نگه دارید.
 3. با این کار برد ریموت کنترل راه‌اندازی مجدد می‌شود و به اصطلاح تنظیمات آن به حالت کارخانه بازمی‌گردد.

اگر دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی شما کار نمی‌کند یا هنگ کرده است و این مشکلات با ریست کردن ریموت کنترل حل نمی‌شود، می‌توانید با نمایندگی تعمیرات کولر گازی ال جی تماس بگیرید تا با اعزام یک تکنسین ماهر و با تجربه مشکلات عملکردی آن را برطرف نماید.

کلام آخر
استفاده طولانی مدت از کولرهای گازی و استهلاک دستگاه، عدم انجام سرویس‌های دوره‌ای منظم، اختلالاتی مانند نوسانات برق و همچنین عدم استفاده صحیح از دستگاه باعث بروز مشکلاتی در عملکرد یا تنظیمات کولر گازی می‌شود. در بسیاری از موارد این اختلالات با ریست کولر گازی ال جی به سادگی رفع می‌شوند. به همین دلیل در این مقاله روش‌های ریست کردن دستگاه و ریموت کنترل آن را بررسی کردیم تا در مواقع لازم، با اقدام به موقع از آسیب‌های بیشتر جلوگیری شود.

سوالات متداول:
چه عواملی می‌توانند باعث بروز اختلال در عملکرد کولر گازی شوند؟
عوامل مختلفی از قبیل استهلاک ناشی از استفاده طولانی مدت از دستگاه، تغییر در برخی پارامترهای ورودی مانند ولتاژ برق، جریان و مقاومت، استفاده نادرست از کولر و غیره وجود دارند که می‌توانند باعث به وجود آمدن چنین مشکلاتی شوند.

آیا ریموت کنترل می‌تواند عامل ایجاد اختلال در عملکرد کولر گازی باشد؟
بعضی مواقع ممکن است که ریموت دستگاه هنگ کرده یا انتخاب و اعمال برخی از تنظیمات و عملکردهای دستگاه بر روی کنترل امکان‌پذیر نباشد. یکی از بهترین راهکارها برای رفع این مشکلات در این شرایط، ریست کردن ریموت کنترل دستگاه است.

چرا باید کولر گازی را ریست کنیم؟
در زمان بروز برخی مشکلات در کولرهای گازی مانند بهم ریختن تنظیمات یا هنگ کردن دستگاه، بهترین اقدامی که می‌توان انجام داد ریست کردن کولر گازی و برگرداندن تنظیمات آن به حالت اولیه است.

این مطلب چقدر مفید بود؟