ارور ne ظرفشویی ال جی

ارور ne ظرفشویی ال جی
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

هر یک از ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی علت خاصی دارند و به دلیل بروز مشکل در قسمت یا قطعه ای از ظرفشویی نمایش داده می شوند. در صورتی که معنای هر کد خطا را بدانید، می توانید در زمان بروز مشکل اقدامات لازم را برای رفع آنها انجام دهید. ارور ne ظرفشویی ال جی یکی از ارورهای این دستگاه است که به وجود مشکل در موتور مقسم آب اشاره می‌کند.

علت ارور ne ظرفشویی ال جی

کد خطای ne زمانی نمایش داده می شود که موتور مقسم آب ظرفشویی دچار مشکل شده باشد. موتور مقسم آب در ماشین ظرفشویی وظیفه تنظیم و کنترل جریان آب به منظور انجام عملیات شستشو را داراست. این موتور باعث بهره‌وری و کارآیی بهتر ظرفشویی می‌شود و از اتلاف منابع آب و انرژی جلوگیری می‌کند. مهم ترین دلایل بروز این کد خطا عبارت است از:

ایراد در برد اصلی ماشین ظرفشویی

برد اصلی در ماشین ظرفشویی یکی از اجزای مهم و کلیدی دستگاه است و وظایف گوناگونی را انجام می‌دهد. این برد الکترونیکی مسئول کنترل و مدیریت تمام عملیات ظرفشویی است و تاثیر بسیار زیادی در عملکرد و کارایی دستگاه دارد. برای مثال، برد ماشین ظرفشویی مسئول کنترل تمام عملیات شستشو است که این شامل شروع و پایان دوره‌های شستشو، تنظیمات دما و زمان شستشو و … می‌شود.

اگر برد دچار مشکل شود و عملکرد درستی نداشته باشد، ارور ne ظرفشویی ال جی رخ می‌دهد. بررسی و عیب یابی برد امری تخصصی بوده و نیازمند داشتن دانش و مهارت کافی در زمینه تعمیرات است. از این رو بررسی و تعمیر و تعویض این قطعه (در صورت خرابی) را به خدمات تعمیر ظرفشویی ال جی بسپارید.

خرابی پروانه موتور، علت ارور ne ظرفشویی ال جی

خرابی پروانه موتور، علت ارور ne ظرفشویی ال جی

پروانه موتور در ماشین ظرفشویی یک قطعه کلیدی است که وظیفه مهمی را در عملکرد موتور ایفا می‌کند. این قطعه به عنوان یک نوع محافظ برای موتور عمل می‌کند و وظایف مختلفی را انجام می‌دهد.

یکی از وظایف اصلی پروانه موتور این است که از موتور در مقابل عوامل مختلف خارجی مانند گرد و غبار، آب، و مواد خرد شده محافظت کند.

همچنین پروانه موتور به عنوان یک تنظیم‌کننده حرارت کار می‌کند و در صورتی که دمای موتور بیش از حد افزایش پیدا کند، تا حد امکان آن را خنک می‌کند. این عمل باعث جلوگیری از آسیب به موتور به دلیل افزایش دما می‌شود.

در کل، پروانه موتور در ماشین ظرفشویی یک قطعه مهم است که علاوه بر محافظت از موتور، به تنظیم دما و جریان هوا و بهبود عملکرد موتور کمک می‌کند. از این رو، نقص در پروانه موتور ممکن است به مشکلات در عملکرد و کارایی ماشین ظرفشویی منجر شود.

اگر علت کد خطای ne ظرفشویی ال جی وجود مشکل در پروانه موتور باشد، باید برای تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید.

گرفتگی لوله های انتقال آب ماشین ظرفشویی

گرفتگی لوله‌های انتقال آب ماشین ظرفشویی ممکن است به مشکلات در عملکرد دستگاه و کارایی آن منجر شود و علت بروز این کد خطا باشد.

ابتدا دستگاه را خاموش کنید و از برق بکشید. ایمنی در این مرحله بسیار مهم است. لوله‌های انتقال آب ظرفشویی را بررسی کنید تا ببینید آیا گرفتگی در آنها وجود دارد یا خیر. ممکن است گرفتگی توسط رسوبات آب یا ذرات موادغذایی ایجاد شده باشد. در صورت وجود انسداد و گرفتگی می‌بایست برای تمیز کردن لوله‌ها اقدام کنید.

جمع بندی

برای افزایش عمر مفید ماشین ظرفشویی و جلوگیری از نمایش کد خطا یا ارور، موارد زیر را رعایت کنید:

  • ماشین ظرفشویی را منظم و مطابق با دستورات تولید کننده تمیز کنید. زباله‌ها و ذرات مواد غذایی را از بازوی آبپاش و فیلترهای ماشین ظرفشویی پاک کنید.
  • از موادشوینده باکیفیت و مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید.
  • قبل از قرار دادن ظروف داخل ظرفشویی، ذرات موادغذایی را از روی آن پاک کنید.
  • برنامه شستشوی مناسب را متناسب با نوع و میزان کثیفی ظروف انتخاب کنید.
  • در بسیاری از مواقع، استفاده از آب سرد به جای آب گرم می‌تواند به بهبود کارایی و جلوگیری از خرابی ماشین ظرفشویی کمک کند.
  • مطمئن شوید که لوله‌های ورودی و خروجی آب به ماشین ظرفشویی به درستی نصب شده و انسداد و گرفتگی نداشته باشند.
  • از تمیز کردن فیلتر ظرفشویی غافل نشوید.
  • برای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی، به هیچ عنوان از مایع ظرفشویی استفاده نکنید.

با رعایت این نکات و توصیه‌ها، می‌توانید عمر مفید ماشین ظرفشویی خود را افزایش دهید و از بروز ارورها، تا حدی جلوگیری کنید.

این مطلب چقدر مفید بود؟
دیدگاهتان را بنویسید


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.