بررسی ارورهای ماکروفر ال جی و نحوه رفع هر کد خطا

بررسی ارورهای ماکروفر ال جی و نحوه رفع هر کدخطا
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

ماکروفر ال جی، ساختار بسیار حساس و پیچیده ای دارد. خوشبختانه، در صورتی که کوچکترین نقصی در یکی از قطعه‌ها به وجود بیاد، یک کد خطا در نمایشگر نشان داده می‌شود. در این مقاله قصد داریم در مورد ارورها یا کد خطا مایکروفر ال جی برای شما بگوییم تا نسبت به آنها آشنایی داشته باشید و زمانی که هر ارور ماکروفر ال جی را مشاهده کردید بدانید که کدام قطعه‌ داخلی دستگاه دچار مشکل شده است. به علاوه، راهکارهایی را نیز جهت برطرف کردن مشکل پیش آمده با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

ارور ماکروفر ال جی

برخی از ارورهای ماکروفر ال جی جزئی بوده و خودتان می توانید مشکل به وجود آمده را برطرف کنید. اما گاهی علت نمایش کدخطا، بروز نقص فنی در قطعات اصلی دستگاه است. در اینصورت باید رفع مشکل را به تعمیرکار ماکروفر ال جی بسپارید. در ادامه ارورهای مایکروفر ال جی و مواردی که باید برای رفع آنها بررسی کنید، بیان شده است:

کد خطای E01 ماکروفر ال جی

کد خطای E01 نشان دهنده‌ این است که ترمیستور باز یا کوتاه شده یا اینکه ممکن است اتصال بین پین زرد 2 در محل وصل شدن برد به مدار شل شده باشد یا سیم ترمیستور کلا قطع شده باشد.

  • این کد خطا را معمولا زمانی مشاهده می‌کنید که از حالت گریل دستگاه استفاده کرده باشید.
  • برای رفع این مشکل باید ترمیستور ماکروفر LG توسط یک تعمیرکار بررسی و در صورت نیاز، این قطعه تعویض شود.

ارور E02 ماکروفر ال جی

دیگر ارور ماکروفر ال جی، کد خطای E02 است که وقتی از گریل استفاده می‌کنید متوجه خواهید شد که در مدت زمان 10 دقیقه، دما بالاتر از 100 درجه نمی‌رود و در نهایت با نشان داده شدن این کد خطا، به مشکل پیش آمده پی خواهید برد.

  1. برای رفع این مشکل در وهله‌ اول باید رله‌ فر بررسی شود. در صورتی که مشکل از کار نکردن رله بود، مدار باید به صورت کامل تعویض شود.
  2. گاهی هم با بررسی و تعویض هیتر یا ترمیستور این مشکل برطرف می‌شود.

کد خطای E03 مایکروفر ال جی

کد خطای E03 در مایکروفر ال جی

برخلاف موردی که بالا بررسی کردیم، گاهی ممکن است ماکروفر در حالت خنک‌کننده بعد از مدت زمانی همچنان روی 100 درجه باشد و هیچ تغییری نداشته باشد. این کد خطا به خاطر خرابی رله فر یا مدار چاپی است که نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. گاهی هم ممکن است هیتر و ترمیستور دچار نقص فنی شده باشند که باید توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار بگیرد.

کد خطای E05 مایکروفر ال جی

دیگر کد خطای ماکروفر ال جی، کد E05 است که وقتی در حالت کارکرد کانوکشن در دمای 40 درجه هستید و دمای داخل ماکروفر در مدت زمان بیشتر از 4 ثانیه، از 70 درجه بیشتر باشد این ارور نشان داده می‌شود. در چنین حالتی دمای دستگاه از 40 درجه بالاتر نخواهد رفت. در صورت مواجه شدن با چنین کد خطایی، حتما از یک تعمیرکار ماکروفر LG کمک بگیرید.

ارور E10 ماکروفر ال جی

این کد خطا را معمولا زمانی مشاهده می‌کنید که یک یا چند کلید را به صورت همزمان فشار داده باشید. این ارور همچنین در اثر گیر کردن کلیدهای روی پنل، فشار یا گرمای زیاد و مشکلاتی نظیر خرابی صفحه کلید یا برد کنترل اصلی به وجود می‌آید.

علاوه بر مواردی که به آنها اشاره شد دلیل نمایش ارور E10 در مایکروفر LG ممکن است عواملی مثل گیر کردن کلید، وارد شدن فشار بیش از حد به دکمه‌ها، گرمای زیاد، خرابی صفحه کلید یا خرابی برد کنترل نیز باشد.

 

کد خطای F01 مایکروفر ال جی

این ارور ماکروفر ال جی زمانی نشان داده می‌شود که یک نقص فنی در سیستم کانوکشن به وجود بیاید که در چنین مواردی تعمیرکار باید در هیتر کانوکشن به دنبال نقص فنی باشد و در صورت نیاز، به صورت کامل این قطعه را تعویض کند.

کد خطای F02 در مایکروفر ال جی

دیگر کدخطای ماکروفر ال جی، ارور F02 است که وقتی ماکروفر بیش از 1 دقیقه، دچار اتصال کوتاه شود، نشان داده می‌شود. برای برطرف کردن این ارور مایکروفر ال جی (LG)، باید قبل از هر اقدامی، ترمیستور و هیتر توسط تعمیرکار چک شود و در صورتی که این قطعه خراب شده بود، تعویض شود.

در صورتی که با تعویض هیتر و ترمیستور مشکل برطرف نشد، باید برد الکترونیکی بررسی شود.

کد خطای F10 در مایکروفر ال جی

کد خطای F10 تا حد زیادی مثل کد خطای E10 است و مربوط به زمانی می‎‌شود که دکمه‌ها گیر کرده باشند. در صورتی که دکمه‌ها بررسی و مشکل برطرف شد و همچنان بعد از روشن کردن دستگاه با این کد خطا مواجه شدید، باید برد الکترونیکی را مورد بررسی قرار دهید که به احتمال زیاد دچار مشکل شده است.

کد خطای F11 در مایکروفر ال جی

کد خطای F۱۱ در مایکروفر ال جی

اگر از حالت پخت کانوکشن استفاده می‎‌کنید و بعد از گذشت 30 دقیقه متوجه شدید که دمای داخلی بیشتر از 100 درجه شده است، شاهد ارور F-11 در صفحه نمایش خواهید بود و ممکن است فن کانوکشن روشن یا فن خنک کننده خاموش شود.

  • برای از بین بردن این کد خطای ماکروفر ال جی، ابتدا باید ترمیستور و هیتر را چک کرده و در صورت نیاز، این قطعات را تعویض کنید.
  • در صورتی که با انجام این کارها مشکل برطرف نشد، برد الکترونیکی باید بررسی شود.

ارور ماکروفر ال جی، کدخطای F14

زمانی شما کد خطای F14 را در ماکروفر خود مشاهده خواهید کرد که در حالت تخمیر 40 درجه برنامه کانوکشن، دمای داخل ماکروفر بعد از 4 ثانیه، بالاتر از 70 درجه برود.

برای از بین بردن این مشکل باید ماکروفر را خاموش کنید و اجازه دهید که کمی خنک شود. سپس دوباره مد تخمیر 40 درجه را دوباره تنظیم و استفاده کنید. در صورتی که با انجام دادن این کار مشکل برطرف نشد، از یک تعمیرکار برای رفع این مشکل کمک بگیرید.

جمع بندی

در این مقاله 10 مورد از رایج‌ترین کدهای خطا در ماکروفر ال جی را بررسی و دلایل بروز آنها در ماکروفر را مطرح کردیم. در صورت مواجه شدن با چنین مواردی، سعی کنید که در اولین فرصت با یکی از نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی ال جی در تماس باشید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن جهت رفع این مشکل اقدام کنند و مشکل ماکروفر شما را برطرف سازند.

5/5 - (1 امتیاز)