علت برفک زدن ساید بای ساید ال جی

علت برفک زدن ساید بای ساید ال جی
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

برفک زدن ساید بای ساید ال جی یکی از مشکلاتی که ممکن است کاربران با آن مواجه شوند. این مشکل نه تنها فرایند خنک کردن مواد غذایی را با مشکل مواجه می‌کند، بلکه باعث کاهش عملکرد یخچال می شود و حتی ممکن است برخی از قطعات را هم دچار خرابی کند. اگر یخچال شما بدون برفک است اما داخل آن برفک می‌زند، یعنی اشکلاتی در ساید بای ساید شما وجود دارد و می‌بایست برای عیب یابی و رفع مشکل اقدام کنید.

دلایل برفک زدن ساید بای ساید ال جی

برفک زدن یا یخ زدگی یخچال به ایجاد یخ روی دیوارها و قفسه‌های داخل یخچال گفته می‌شود. این ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که نوسانات دما وجود داشته باشد یا زمانی که رطوبت بیش از حد وارد یخچال فریزر شود. برخی از دلایل ایجاد یخ و برفک داخل یخچال عبارت است از:

 

خرابی لاستیک دور درب یخچال

خرابی لاستیک دور درب یخچال

با گذشت زمان، لاستیک دور درب ممکن است خشک شود یا ترک بخورد و آسیب ببیند. اگر لاستیک دور درب آسیب دیده باشد، به این صورت است که درب همیشه نیمه باز است. هوای مرطوب داخل خانه شما به داخل یخچال کشیده می‌شود و رطوبت موجود در هوا بلافاصله روی دیوارها و سقف متراکم می‌شود و قطرات کوچک آب را تشکیل می‌دهد. سپس این قطرات آب منجمد شده و باعث ایجاد برفک می‌شود.

 

برای رفع این مشکل لاستیک دور درب را از نظر هرگونه پارگی و فرسودگی برررسی کرده و در صورت وجود مشکل برای تعویض آن اقدام کنید. گاهی ممکن است تمیز نکردن لاستیک دور درب برای مدت طولانی و تجمع چربی و کثیفی باعث درست بسته نشدن درب یخچال شود. با تمیز کردن منظم لاستیک دور درب، می توانید از این بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

 

قرار دادن یخچال در محل نامناسب

گاهی ممکن است علت برفک زدن ساید بای ساید ال جی، این باشد که یخچال در محل نامناسبی قرار داده‌اید. اگر یخچال را در محیطی قرار دهید که رطوبت بالایی داشته باشد، هر بار که درب را باز و بسته می‌کنید، مقدار زیادی رطوبت وارد یخچال شده و باعث ایجاد برفک می‌شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل به موارد زیر توجه داشته باشید:

 

 • یخچال را در نزدیکی اجاق گاز و سماور قرار ندهید.
 • از قرار دادن یخچال در مقابل نور مستقیم خورشید و منایع حرارتی خودداری کنید.
 • یخچال را به دیوار نچسبانید و فضای کافی برای گردش هوا پشت یخچال در نظر بگیرید.
 • دمای محلی که یخچال را در آن قرار می‌دهید بهتر است بین 18 تا 24 درجه سانتی‌گراد باشد.

 

باز و بسته کردن مکرر درب یخچال

باز و بسته کردن مکرر درب یخچال

یخ زدگی در درجه اول به دلیل فعل و انفعالات ناشی از ورود هوای گرم به یخچال فریزر ایجاد می‌شود. برای جلوگیری از این امر، سعی کنید درب را زیاد باز نکنید یا برای مدت طولانی درب یخچال را باز نگه ندارید.

 

خرابی ترموستات، علت برفک زدن ساید بای ساید ال جی

کاربرد ترموستات در یخچال این است که دما را تنظیم کند. در واقع ترموستات باعث کنترل دمای یخچال می‌شود و سیگنال‌ها را به کمپرسور موتور ارسال می‌کند. اگر این قطعه خراب شده باشد یا عملکرد درستی نداشته باشد، ممکن است شاهد برفک زدن یخچال باشیم.

 

بررسی ترموستات و تعویض آن در صورت خرابی به دانش و مهارت کافی در زمینه تعمیرات نیاز دارد. از این رو توصیه می‌شود رفع این مشکل را به تعمیرکار ساید بای ساید ال جی بسپارید.

 

تنظیمات نادرست دمای یخچال

ممکن است دمای یخچال به درستی تنظیم نشده باشد. دمای توصیه شده برای یخچال 4 تا 5 درجه سانتی گراد و برای قسمت فریزر حدود 18- درجه سانتی گراد است.

 

چگونه از برفک زدن یخچال ال جی جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از برفک زدن ساید بای ساید ال جی، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 

 1. یخچال در محل مناسب و دور از منابع حرارتی نصب کنید.
 2. دمای یخچال را به درستی تنظیم کنید.
 3. از باز و بسته کردن مکرر درب یخچال خودداری کنید.
 4. مطمئن شوید که درب یخچال به درستی بسته می‌شود و مانعی وجود ندارد.
 5. از تمیز کردن لاستیک دور درب یخچال غافل نشوید. تمیز کردن منظم، یکی از راه‌های نگهداری از یخچال و افزایش عمر مفید آن است.
 6. از قرار دادن مواد غذایی داغ داخل یخچال خودداری کنید.
 7. مواد غذایی را به درستی داخل یخچال بچینید.
این مطلب چقدر مفید بود؟