4 علت سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی: چگونه این مشکل را رفع کنیم؟

علت سیاه شدن صفحه تلویزیون ال جی
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

یکی از ایرادهای رایج تلویزیون‌های انواع برندها، سیاه شدن تصویر است. عوامل مختلفی در به وجود آمدن این مشکل نقش دارند، مواردی چون خرابی بک لایت، سوختن ال ای دی و موارد مشابه. در این نوشتار مهم‌ترین علت سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

1. مشکل اتصالات کابل و دستگاه‌های جانبی

رفع سیاه شدن صفحه تلویزیون ال جی

گاهی ممکن است مشکل به همین سادگی باشد. یعنی دستگاه ایراد فنی نداشته و مشکل صرفا مربوط به کابل و دستگاه‌های جانبی متصل به تلویزیون باشد. احتمال دارد صرفا کابل ها فرسوده شده باشند. بهتر است ابتدا اتصالات تلویزیون ال جی را بررسی کنید و محض احتیاط یک بار آن ها را از دستگاه جدا کرده و مجددا وصل کنید. پس از آن تلویزیون را خاموش کرده و دوباره روشن کنید. در صورتی که ایراد از اتصالات باشد، پس از روشن شدن تلویزیون، مشکل کم نور شدن یا سیاهی صفحه تلویزیون رفع خواهد شد.

2. اختلال در بک لایت علت سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی

اختلال در بک لایت، یکی از مهم‌ترین علت‌های سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی است. در صورتی که بک لایت دچار هر نوع مشکلی شود، معمولا لکه‌های سیاه و تاریکی روی صفحه تلویزیون ظاهر می‌شود. در واقع، حتی اگر یک یا چند لامپ از این بخش خاموش شوند، لکه‌های سیاهی را روی صفحه نمایش خواهید دید. کاربرد اصلی بک لایت، ایجاد نور در زمینه صفحه است تا کاربران تلویزیون بتوانند صفحه را ببینند. بنابراین با ایجاد مشکلی مثل خاموشی در بک لایت، طبیعی است که تصویر نیز دارای لکه های سیاه شود.

برخی از دلایلی که نشان می‌دهند بک لایت تلویزیون ال جی شما خراب شده، عبارتند از:

  1. سیاه شدن تصویر، زمانی که صدا هنوز هست.
  2. قطع و وصل شدن یا چشمک زدن تصاویر.
  3. وجود لکه هایی به رنگ سیاه، که در تصاویر سفید و روشن بیشتر دیده می‌شوند.
  4. به وجود آمدن نقاط خیلی روشن در صفحه به طوری که این نقاط به صورت واضح دیده شوند.

3. خراب شدن پنل تلویزیون

خراب شدن پنل تلویزیون ال جی

مورد دیگر برای علت سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی، خراب شدن پنل آن است. این عیب، ممکن است به دلیل خراب شدن بخش ماژور یا لیکوئید پنل تلویزیون به وجود بیاید. پنل تلویزیون معمولا طول عمر مشخصی دارد و پس از تمام شدن آن، کم کم لکه‌ هایی مثل ابر در صفحه تلویزیون پدید می‌آیند. در مرکز تعمیرات لوازم خانگی ال جی 24، متخصصین تمام راه‌های ممکن برای تعمیر این قطعه را به کار می‌گیرند. در نهایت اگر نتوانند مشکل را حل کنند، پنل را با نمونه‌ی اصلی آن تعویض خواهند کرد.

4. سوختگی پیکسل‌ها

سوختگی پیکسل‌ها، یکی دیگر از علل سیاه شدن تلویزیون ال جی است. برای ایجاد رنگ، به ازای هر پیکسل، سه ساب پیکسل وجود دارد که این کار را انجام می‌دهند. در صورتی که در هر یک از این بخش ها ایراد خاصی پیش بیاید، پیکسل خاموش شده یا می‌سوزد. اگر چنین مشکلی پیش آمد، بهتر است راه‌های سنتی را امتحان نکنید، راه هایی مثل فشار دادن با سوزن، که در نهایت وضعیت صفحه تلویزیون را بدتر خواهند کرد.

 

رفع مشکل تیره شدن صفحه نمایش تلویزیون ال جی

رفع سیاه شدن صفحه تلویزیون ال جی

به طور کلی برای حل مشکل سیاه شدن صفحه تلویزیون ال جی، باید دستگاه را به صورت اصولی عیب یابی و بررسی کرد. باید آن قطعه یا بخشی که خراب است با توجه به ماهیت و نوع آن، تعمیر شود یا اگر لازم است به تعویض آن پرداخت. به عنوان مثال اگر بک لایت خراب شده باشد، معمولا راهی برای تعمیر آن وجود ندارد و به اجبار تعویض می‌شود. بک لایت داخل پنل قرار دارد و به دلیل حساسیت بالای آن در هنگام تعمیر، ممکن است به سادگی باعث آسیب به پنل شود. حتی پنل نیز شرایط مشابهی دارد. یعنی تعمیر آن کاری با هزینه‌ی بالاست، بنابراین بهتر است که پنل را نیز تعویض کنید.

کلام پایانی
در این مقاله، در مورد علت سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی توضیحات لازم را ارائه دادیم. برخی از این دلایل قابل رفع هستند و بیشترشان نیاز به مراجعه متخصص تعمیر تلویزیون ال جی دارند. برخی خرابی‌ها مثل مشکلات پنل، حتی قابل تعمیر نیز نیستند و تنها راه موجود، تعویض قطعه معیوب است. بنابراین در صورتی که مشکلی برای تلویزیون شما پیش بیاید، ممکن است راهکارهای زیادی پیش رو نداشته باشید. از این رو، مراقبت و استفاده درست از تلویزیون ال جی، بهترین راه ممکن است.

این مطلب چقدر مفید بود؟