علت ارور Cl ماشین لباسشویی ال جی + راهکار رفع آن

علت ارور Cl ماشین لباسشویی ال جی + راهکار رفع آن
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

ماشین لباسشویی های ال جی مجهز به یک سیستم هوشمند هستند که در صورت بروز مشکل در دستگاه، با نمایش کد خطا یا ارور به کاربران اطلاع می دهند که باید برای رفع مشکل اقدام کنید. کد Cl یکی از کد هایی است که ممکن است روی پنل ماشین لباسشویی مشاهده کرده باشید. ارور CL ماشین لباسشویی ال جی در واقع یک ارور نیست. این به اصطلاح یک کد اطلاعاتی است که به کاربر اطلاع می‌دهد، “قفل کودک” فعال شده است.

معنی ارور Cl ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی ال جی مجهز به قفل کودک است تا کودکان نتوانند تنظیمات ماشین لباسشویی را تغییر دهند. با فعال سازی قفل کودک ماشین لباسشویی، می‌توانید از تغییر تنظیمات یا توقف چرخه در حین شستشو توسط کودکان جلوگیری کنید.

اگر ماشین لباسشویی ال جی خطای CL را نشان داد، این به معنای خرابی نیست. این کد کاربر را از فعال شدن حالت “قفل کودک” مطلع می‌کند.

رفع کد CL در ماشین لباسشویی درب از جلوی ال جی

رفع کد CL در ماشین لباسشویی درب از جلوی ال جی

برای خاموش کردن CHILD LOCK در ماشین لباسشویی LG، دکمه CHILD LOCK را به مدت 3 تا 5 ثانیه فشار دهید و نگه دارید. پس از آن، ماشین لباسشویی باید حالت CHILD LOCK را غیرفعال کرده باشد و همه دکمه‌ها به درستی کار خواهند کرد.

نکته: در سایر ماشین‌های لباسشویی درب جلوی جدید LG، دکمه PREWASH/CHILD LOCK را به مدت 3 تا 5 ثانیه نگه دارید تا CHILD LOCK خاموش شود. این روش برای لباسشویی‌های ال جی  اینورتر، درایو مستقیم، درام هوشمند و … است.

اگر روی ماشین لباسشویی دکمه قفل کودک تعبیه نشده است، برای رفع ارور Cl ماشین لباسشویی ال جی از دکمه های زیر استفاده کنید:

  • Super Rinse and Prewash (شستشوی فوق العاده و پیش شستشو)
  • Intensive Wash and Extra Rinse (شستشوی فشرده و شستشوی اضافی)

اگر پس از ریست کردن ماشین لباسشویی و فشردن دکمه های فوق، کد cl رفع نشد، ممکن است ایرادی در دستگاه تان وجود داشته باشد که نیاز به بررسی توسط تعمیرکار لباسشویی ال جی باشد.

روشن کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی

برای روشن کردن CHILD LOCK در واشر LG خود، دکمه CHILD LOCK را به مدت 3 تا 5 ثانیه فشار دهید و نگه دارید. پس از آن همه دکمه ها به جز دکمه POWER غیرفعال می شوند.

در برخی از مدل‌ها، برای فعال سازی قفل کودک، باید دکمه PREWASH/CHILD LOCK را به مدت 3 تا 5 ثانیه نگه دارید تا CHILD LOCK روشن شود.

جمع بندی

یکی از کدهایی که ممکن است روی نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی نمایان شود، کد خطای Cl است. این کد نشان دهنده وجود مشکل یا خرابی در دستگاه شما نیست. این کد زمانی نشان داده می‌شود که قفل کودک ماشین لباسشویی شما فعال شده باشد. در صورتی که این کد روی پنل نشان داده شود، تمامی دکمه‌ها به جز دکمه پاور غیرفعال می‌شود.

برای رفع این کد نیز کافیست دکمه قفل کودک را به مدت 3 تا 5 ثانیه فشار دهید.

4.7/5 - (4 امتیاز)