علت گرم نکردن مایکروفر ال جی

علت گرم نکردن مایکروفر ال جی
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

مایکروویو یکی از وسایل کاربردی در آشپرخانه است. استفاده از مایکروویوها آسان است، فضای کمتری اشغال می‌کند و می توان از آنها برای گرم کردن مواد غذایی، یخ زدایی مواد غذایی، پختن کیک و غیره استفاده کرد. با این حال، به دلیل استفاده مداوم از آنها، ممکن است گهگاه شروع به نشان دادن عیب‌های خاصی کنند. برای مثال، ممکن است فرایند گرم کردن غذا را به درستی انجام ندهند و دلایل زیادی برای این مسئله وجود دارد. علت گرم نکردن مایکروفر ال جی چیست و چگونه می‌توانیم این مشکل را برطرف کنیم؟

گرم شدن مواد غذایی در مایکروفر

بیشتر مایکروویوها از یک صفحه گردان برای چرخاندن مواد غذایی از طریق امواج رادیویی استفاده می‌کنند تا آنها را بپزند. موارد را به طور مساوی روی یک سینی شیشه ای مایکروویو قرار دهید. به خاطر داشته باشید که مولکول‌های آب گرم شده مواد غذایی را در طول فرآیند پخت بخار می‌کنند، به همین دلیل است که نان هنگام گرم شدن در مایکروویو خیس می‌شود.

 

با توجه به خطرات ایمنی، بررسی و تعمیر اجزای داخلی مایکروویو بهتر است به تعمیرکار مایکروفر واگذار شود. خازن ولتاژ بالای مایکروویو می‌تواند حاوی مقدار کشنده‌ای الکتریسیته باشد که می‌تواند مدت‌ها پس از قطع شدن مایکروویو از برق در قطعه باقی بماند.

 

بنابراین، خازن ولتاژ بالا باید تخلیه شود. خازن ولتاژ بالا را می‌توان با لمس یک تیغه فلزی با یک دسته عایق به آن تخلیه کرد. باید از دستکش ایمنی استفاده شود و در حین تخلیه خازن باید بسیار احتیاط کنید که فلز را لمس نکنید.

 

علت گرم نکردن مایکروفر ال جی چیست؟

اگر مایکروویو شما غذا را گرم نمی‌کند، احتمالاً مگنترون دستگاه خراب شده است. متأسفانه، مگنترون سوخته قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود. مشکلات دیگری که می‌تواند منجر به گرم نشدن غذا شود، شامل خرابی دیود یا معیوب بودن سوئیچ درب است.

 

ایراد در مگنترون ماکروفر

ایراد در مگنترون ماکروفر

مگنترون مایکروویو امواج مایکروویو را تولید می‌کند که غذا را گرم کرده و می‌پزد. اگر مگنترون از کار بیفتد، مایکروویو گرم نمی‌شود و همچنین ممکن است باعث منفجر شدن فیوز شود که می‌تواند دستگاه را به طور کامل غیرفعال کند.

 

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است یک مگنترون از کار بیفتد، که بیشتر آنها به قدیمی بودن مایکروفر مربوط می‌شود. امکان تعویض مگنترون وجود ندارد و در صورتی که این قطعه سوخته باشد یا خراب شده باشد، یا باید آن را تعمیر کنید یا باید به فکر خرید یک مایکروفر جدید باشید.

 

دیود معیوب، دلیل گرم نکردن مایکروفر ال جی

دیود مایکروویو تقریباً مانند خازن ماکروفر کار می‌کند. اگر دیود خراب شود، مگنترون ولتاژ کافی برای گرم کردن و پختن غذا دریافت نمی‌کند.

 

اگر دیود از کار بیفتد، معمولاً به این دلیل است که سوخته است. اگر با نگاه کردن به دیود نمی‌توانید تشخیص دهید که سوخته است یا نه، می‌توانید آن را با یک مولتی متر آزمایش کنید. در صورت وجود مشکل لازم است دیود، تعویض شود.

 

سوختن فیوز حرارتی یا محافظ حرارتی

فیوز حرارتی مایکروویو یا Thermoprotector یک ویژگی ایمنی است که برق مایکروویو را در صورت گرم شدن بیش از حد قطع می‌کند. اگر آسیب دیده باشد، قابل تنظیم مجدد نیست و باید تعویض شود. برای تعویض فیوز حرارتی از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

 

سوئیچ درب معیوب

بسته به نوع مایکروویو، ممکن است یک یا چند کلید درب وجود داشته باشد که در صورت بسته نشدن درب، اجازه کار به مایکروفر را ندهند. سوئیچ درب ممکن است فرسوده شود و نیاز به تعویض داشته باشد، یا ممکن است محل نصب آن شل شده باشد و نیاز به تنظیم داشته باشد.

 

ایراد در برد اصلی مایکروفر

گاهی ممکن است علت گرم نکردن مایکروفر ال جی، ایراد در برد اصلی باشد. قبل از در نظر گرفتن برد کنترل به عنوان منبع مشکل گرمایش، مطمئن شوید که اجزای بالا را بررسی کرده اید. تعویض برد کنترل می‌تواند گران باشد، بنابراین قبل از تصمیم به تعمیر یا تعویض آن به درستی آن را بررسی کنید. بررسی و عیب یابی برد امری تخصصی است و باید توسط تکنسین متخصص انجام شود.

1/5 - (2 امتیاز)