دلیل ارور DE ماشین لباسشویی ال جی + راهکار رفع آن

دلیل ارور DE ماشین لباسشویی ال جی + راهکار رفع آن
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

ماشین ظرفشویی‌های ال جی مجهز به یک سیستم عیب یاب هستند بدین صورت که اگر ایرادی در دستگاه به وجود آمده باشد یا قطعه‌ای خراب شده باشد، از طریق نمایش کد خطا ارور به کاربران اطلاع می‌دهد. ارور DE ماشین لباسشویی ال جی از جمله ارورهای رایج این دستگاه است که در صورت وجود مشکل در درب لباسشویی رخ می‌دهد. اگر روی نمایشگر لباسشویی شما این کد خطا نمایان شده است، برای رفع ارور موارد گفته شده در ادامه را بررسی کنید.

علت ارور DE ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی درب از جلوی ال جی، کد خطای DE را در طول دوره‌های شستشو یا آبکشی نشان می‌دهد و دلیل آن این است که درب لباسشویی به درستی بسته نشده است. با این حال، شما به راحتی می‌توانید این کد خطا را تنها در چند مرحله رفع کنید. علت بسته نشدن درب و بروز این کد خطا می‌تواند موارد زیر باشد:

 • درب ماشین لباسشویی به درستی تراز نشده است
 • درب به درستی بسته است
 • قفل درب خراب شده است
 • میکروسوئیچ ایراد دارد
 • لباسشویی بیش از حد پر شده و مانعی میان درب وجود دارد
 • لولای درب شکسته است
 • ارتباط میان برد اصلی و میکروسوئیچ قطع شده است
 • برد اصلی معیوب شده است

چگونه کد خطای DE لباسشویی ال جی را رفع کنیم؟

چگونه کد خطای DE لباسشویی ال جی را رفع کنیم؟

قبل از تماس با نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی، ابتدا موارد گفته شده در این مقاله را بررسی کنید. در صورتی قطعات اصلی خراب شده اند، باید عیب یابی و رفع مشکل را به تکنسین متخصص بسپارید. در ادامه مواردی که لازم است برای رفع این ارور ماشین لباسشویی ال جی بررسی شود، بیان شده است:

اولین اقدامی که می‌بایست برای پاک کردن کد خطای DE انجام دهید:

 • روی دکمه پاور ضربه بزنید تا ماشین لباسشویی خاموش شود و جریان برق قطع شود.
 • پس از غیرفعال شدن برق، دکمه شروع/مکث را برای حدود 5 ثانیه فشار دهید و نگه دارید.
 • ماشین لباسشویی را دوباره به برق وصل کنید و با فشار دادن دکمه پاور دستگاه را روشن کنید.
 • درب ماشین لباسشویی را باز و بسته کنید و مطمئن شوید که به درستی قفل شده است.
 • یک چرخه شستشو را اجرا کنید و برای تست ماشین ظرفشویی روی Start/Pause ضربه بزنید.

اگر مشکل برطرف نشد، موارد زیر را بررسی کنید:

بار ماشین لباسشویی را متعادل کنید

ساده‌ترین علت کامل بسته نشدن درب لباسشویی، حجم زیاد لباس داخل دیگ و گیر کردن البسه میان درب است. در اینصورت مشکل باز و بسته شدن درست درب می‌تواند ناشی از گیر کردن لباس‌ها، به خصوص لباس‌های کوچکتر مانند جوراب و لباس زیر میان درب باشد.

این البسه می‌توانند بین درب و محفظه ماشین لباسشویی گیر کنند. قبل از شروع برنامه مطمئن شوید که هیچ لباسی بین دری و محفظه گیر نکرده است. همچنین از پر کردن بیش از حد درام لباسشویی خودداری کنید.

از تراز بودن درب لباسشویی مطمئن شوید

از تراز بودن درب لباسشویی مطمئن شوید

در صورتی که درب لباسشویی تراز نباشد نیز به درستی بسته نشده و شاهد نمایش ارور DE ماشین لباسشویی ال جی خواهیم بود. برای بررسی درب و اطمینان از تراز بودن آن از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

میکروسوئیچ و قفل درب را بررسی کنید

اگر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی ال جی خراب شده باشد، درب به درستی بسته نمی شود و علاوه بر نمایش کد خطا، فرایند شستشو نیز آغاز نخواهد شد. اگر علت نمایش ارور DE لباسشویی ال جی، ایراد در قفل درب و میکروسوئیچ باشد، لازم است این قطعات تعویض شود.

لاستیک دور درب لباسشویی ال جی را بررسی و تمیز کنید

اکثر ماشین لباسشویی‌ها دارای لاستیک دور درب هستند تا پس از بسته شدن درب، آب داخل لباسشویی به بیرون نشت نکند. لاستیک دور درب ممکن است با گذشت زمان فرسوده، پاره یا کثیف شود و این امر باعث می‌شود که درب‌ دستگاه به‌خوبی بسته نشود.

لاستیک دور درب را بررسی کرده و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید و در صورت وجود هرگونه کثیفی، حتما آن را تمیز کنید. اگر این قطعه پاره شده است، باید آن را تعویض کنید.

از نصب صحیح لباسشویی مطمئن شوید

اگر ماشین لباسشویی به درستی نصب نشده باشد نیز می توانیم شاهد کامل بسته نشدن درب و نمایش این کد خطا باشیم. برای عملکرد صحیح، ماشین لباسشویی باید روی سطح صاف قرار گیرد تا به درستی کار کند.

در غیراینصورت، ارتعاشات ناشی از چرخه‌های شستشو ممکن است باعث شود ماشین لباسشویی کمی جابجا شود و بسته به مدل دستگاه، این تغییر جزئی باعث بروز مشکل در درب لباسشویی شود.

برای رفع ارور DE لباسشویی ال جی از نصب صحیح لباسشویی مطمئن شوید

جمع بندی

ارور DE ماشین لباسشویی ال جی زمانی نمایش داده می‌شود که درب دستگاه به درستی بسته نشده باشد. در اینصورت لازم است از سالم بودن میکروسوئیچ و قفل درب مطمئن شوید. همچنین بررسی کنید که البسه میان درب و محفظه گیر نکرده باشد. اگر با بررسی موارد فوق مشکل برطرف نشد ممکن است ایراد از برد الکترونیکی باشد که باید بررسی آن توسط تکنسین متخصص انجام شود.

4.2/5 - (5 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.