علت ارور LE ماشین لباسشویی ال جی و نحوه رفع آن

علت ارور LE ماشین لباسشویی ال جی و نحوه رفع آن
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

ماشین لباسشویی های ال جی با نمایش کد خطا یا ارور روی نمایشگر، به کاربران اطلاع می‌دهند که دستگاه دچار مشکل شده و در عملکرد آن اختلالی ایجاد شده است. در صورتی که با معنای ارورهای لباسشویی ال جی آشنایی داشته باشید، می‌توانید در زمان بروز مشکل اقدامات لازم را انجام دهید. در این مقاله به بررسی علت نمایش ارور LE ماشین لباسشویی ال جی پرداخته ایم. همچنین راهکارهایی برای رفع این کد خطا بیان شده است.

علت ارور LE لباسشویی ال جی

کد LE به این معنی است که موتور ماشین لباسشویی قفل شده است. برخی مواقع علت بروز این مشکل صرفا به دلیل بار زیاد ماشین لباسشویی است. در موارد دیگر ممکن است این ارور به دلیل داغ شدن بیش از حد موتور ماشین لباسشویی، استفاده بیش از حد از مواد شوینده، عدم ارتباط نمایشگر و موتور رخ بدهد.

اگر علت نمایش این کد خطا مربوط به بار زیاد لباسشویی باشد، می‌توان با تنظیم بار شستشو و ریست لباسشویی ال جی، مشکل را برطرف کرد. به هر حال لازم است برای عیب یابی لباسشویی ال جی و رفع این مشکل از تعمیرکار لباسشویی ال جی راهنمایی بگیرید.

رفع ارور LE ماشین لباسشویی ال جی

در صورت نمایش کدخطای le روی نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی، برای رفع ارور به صورت زیر عمل کنید:

ماشین لباسشویی را ریست کنید

پیش از هر اقدامی، ابتدا لباسشویی را ریست کنید. اگر روی کنترل پنل دستگاه دکمه “reset” تعبیه شده است، آن را به مدت 3 تا 5 ثانیه فشار دهید تا لباسشویی مجددا راه اندازی شود. اگر ماشین لباسشویی دکمه ریست ندارد، دستگاه را به مدت 5 تا 10 دقیقه از برق بکشید. پس از آن بررسی کنید که ارور برطرف شده است یا خیر.

اگر با ریست ماشین لباسشویی ال جی مشکل برطرف نشد، راهکارهایی بعدی را امتحان کنید.

بار ماشین لباسشویی را متعادل کنید

بار ماشین لباسشویی را متعادل کنید

اگر دیگ ماشین لباسشویی را بیش از حد ظرفیت پر کرده باشید نیز ممکن است این کد خطا نمایش داده شود. دستگاه را خاموش کرده و سعی کنید لباس ها را به صورت متعادل داخل دیگ پخش کنید. از پر کردن بیش از حد دستگاه خودداری کنید و فضایی خالی برای حرکت آزادانه البسه داخل درام در نظر بگیرید.

از مواد شوینده مناسب استفاده کنید

برخی مواقع ممکن است علت نمایش ارور LE ماشین لباسشویی ال جی، استفاده بیش از حد از مواد شوینده باشد. استفاده از شوینده به مقدار زیاد نه تنها باعث تمیزی بیشتر لباس‌های شما نمی‌شود، بلکه باعث تمیزنشدن لباس‌ها در لباسشویی و باقی ماندن لک و سفیدی روی لباس می‌شود.

در صورت وجود کف زیاد در لباسشویی و نمایش این کد خطا، لباسشویی را به مدت 30 تا 45 دقیقه خاموش کنید و پس از کم شدن مقدار کف موجود در دستگاه، برنامه تخلیه را اجرا کنید.

از سالم بودن میکروسوئیچ درب مطمئن شوید

اگر میکروسوئیچ درب لباسشویی ال جی خراب شده باشد و درب لباسشویی به درستی بسته نشده باشد، سنسور، لباسشویی را متوقف کرده و به موتور اجازه حرکت نمی دهد. در این حالت نیز می توانیم شاهد قفل شدن موتور و مشاهده کدخطای le روی نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی باشیم.

در صورت خرابی میکروسوئیچ باید برای تعویض این قطعه اقدام کنید. اگر این قطعه دچار مشکل شده باشد، فرایند آبگیری و شستشوی لباس‌ها نیز انجام نخواهد شد.

سیم کشی و اتصالات ماشین لباسشویی را بررسی کنید

در صورت نوسانات جریان برق یا وجود مشکل در سیم کشی ماشین لباسشویی نیز ممکن است در عملکرد موتور اختلال ایجاد شود و این کد خطا نمایش داده شود. برای جلوگیری از نوسانات جریان برق بهتر است از یک محافظ استفاده کنید.

ماشین لباسشویی را مداوم روشن نکنید

ماشین لباسشویی را مداوم روشن نکنید

در صورت روشن کردن پی در پی و مداوم ماشین لباسشویی، موتور دستگاه داغ شده و این کد خطا نمایش داده می‌شود. در صورت داغ شدن بیش از حد موتور، چند ساعت دستگاه را خاموش کنید تا خنک شود.

جمع بندی

ارور LE ماشین لباسشویی ال جی نشان دهنده قفل شدن موتور ماشین لباسشویی است. علت بروز این مشکل می تواند موارد گوناگونی باشد که از مهم ترین آنها می توان به بار نامتعادل ماشین لباسشویی، داغ شدن موتور، استفاده زیاد از مواد شوینده، ایراد در اتصالات لباسشویی و … اشاره کرد.

برای رفع ارور ابتدا دستگاه را ریست کنید، اگر مشکل برطرف نشد، بررسی کنید که بار لباسشویی متعادل باشد و درام بیش از حد پر نباشد. اگر مشکل برطرف نشد لازم است راهنمایی های لازم را از نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی ال جی دریافت کنید.

این مطلب چقدر مفید بود؟