علت پرش تصویر در تلویزیون ال جی

علت پرش تصویر در تلویزیون ال جی
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

یکی از رایج‌ترین خرابی‌ها و مشکلاتی که برای تلویزیون‌های مختلف با برندهای مختلف رخ می دهد، مشکل پرش تصویر است. ما در این مقاله می‌خواهیم بررسی کنیم که چرا این مشکل رخ می‌دهد، چگونه آن را برطرف کنیم و اینکه آیا راهکاری وجود دارد که پرش تصویر را بدون مراجعه به تکنسین تعمیر تلویزیون رفع کنیم؟ تمرکز ما در این مقاله بر «علت پرش تصویر تلویزیون ال جی» در مدل‌های مختلف است. البته ممکن است دلایل عنوان شده در این نوشتار در مورد برندهای دیگر تلویزیون نیز صدق کند. همینطور، این احتمال وجود دارد که راهکارهای ارائه شده، برای دیگر برندهای تلویزیون نیز کمک کننده باشد.

توصیه می کنیم قبل از اینکه بخواهید پرش تصویر را به روش‌های دیگر برطرف کنید، تمام اجزا و اتصالات فیزیکی مانند سیم‌ها و آداپتورها را بررسی کنید. برخی از اقداماتی که قبل از مراجعه به تکنسین می توانید امتحان کنید، به قرار زیر است:

تلویزیون را خاموش و روشن کنید

اولین قدمی که همیشه برای رفع پرش تصویر تلویزیون باید انجام بدهید این است که دستگاه را خاموش و روشن کنید. با انجام این کار، تلویزیون شما ریست می‌شود و احتمال دارد که پرش متوقف شود. بهتر است که چند دقیقه آن را خاموش بگذارید و بعد روشن کنید.

با این حال، اگر خاموش و روشن کردن تلویزیون تنها به عنوان یک راه حل موقت کارگشا نبود، می توانید روش‌های دیگر را بررسی کنیم.

تلویزیون را از برق بکشید

اگر خاموش و روشن کردن تلویزیون تاثیری نداشت، بهتر است که کابل برق را از پریز جدا کنید.

انجام این کار تلویزیون را مجبور به تنظیم مجدد می‌کند و می‌تواند به حذف پرش تصویر کمک کند. قبل از اینکه کابل برق را دوباره به پریز وصل کنید، باید حداقل پنج دقیقه صبر کنید.

کابل‌های متصل به تلویزیون را بررسی کنید

یک علت پرش تصویر تلویزیون ال جی می‌تواند عدم اتصال صحیح کابل‌های پشت آن باشد. باید مطمئن شوید که کابل آسیب دیده به تلویزیون شما متصل نیست.

همچنین باید به دنبال اتصالات شل، سیم‌های خم شده یا سیم‌های آسیب دیده باشید. اگر متوجه شده‌اید که پرش تصویر فقط زمانی اتفاق می‌افتد که تلویزیون شما از ورودی خاصی استفاده می‌کند، یک سرنخ بزرگ برای اینکه کدام کابل‌ها مشکل دارند، خواهید داشت.

به عنوان مثال، اگر تلویزیون شما فقط در حین انجام یک بازی ویدیویی سوسو می زند، باید تمام سیم‌های مرتبط با کنسول بازی را بررسی کنید. کابل‌های HDMI به سرعت پاره و معیوب می‌شوند. حتماً بررسی کنید که مشکل از کابل HDMI تلویزیون LG شما نباشد.

اگر سوسو زدن و پرش تصویر فقط زمانی اتفاق می افتد که از تلویزیون کابلی استفاده می‌کنید، باید سیم‌های متصل به جعبه کابل را بررسی کنید. خوشبختانه، این نوع سیم‌ها این روزها هزینه زیادی برای تعویض ندارند.

کابل‌های متصل به تلویزیون را بررسی کنید

منبع تصویر را بررسی کنید!

بسته به منبع تصویر تلویزیون (منظور دستگاه‌های متصل به تلویزیون برای تصویردهی است مانند دستگاه آنتن دهی دیجیتال، ماهواره و …)، ممکن است مقداری پرش تصویر را مشاهده کنید. این اتفاق زمانی رخ می دهد که تلویزیون فریم‌های خراب را از پخش دریافت می‌کند.

سطح روشنایی اتاق را چک کنید!

یکی دیگر از علل پرش تصویر در تلویزیون LG یا هر برند دیگری، میزان و نوع روشنایی اتاق تلویزیون است. صفحه‌های تلویزیون در واقع همیشه اندکی پرش را دارند. با این حال، پرش آنها آنقدر سریع است که نمی‌توانید آن را ببینید.

در برخی شرایطی نوری ممکن است این پرش ها قابل رویت شوند. برای رفع آن، اتاق را روشن یا تاریک کنید. همچنین می‌توانید این مشکل را با تنظیمات روشنایی تلویزیون خود برطرف کنید.

وای فای داخلی تلویزیون را بررسی کنید!

البته این مشکل فقط در تلویزیون‌های جدید که سیستم اتصال به اینترنت داخلی دارند، ایجاد می‌شود. در صورتی که از تلویزیون‌های هوشمند ال جی استفاده می‌کنید اتصال بد با روتر وای فای می‌تواند منجر به پرش صفحه نمایش شود.

می‌توانید روتر را ریست کنید یا سعی کنید آن را کمی به تلویزیون نزدیک‌تر کنید. با این حال، خیلی نزدیک بودن آن نیز اقدام صحیحی نیست. روترها سیگنال‌هایی را منتشر می‌کنند که می‌تواند برای تلویزیون‌های قدیمی‌تر مشکل ایجاد کند. اگر تلویزیون قدیمی دارید که نیازی به اتصال به اینترنت ندارد، بهتر است روتر را از صفحه نمایش دور نگه دارید.

جایگاه مبل و صندلی خود را تغییر دهید!

اگر تلویزیون پلاسما دارید، ممکن است در زاویه مناسبی نسبت به صفحه نمایش تلویزیون ننشسته باشید. چشمک زدن فقط در فواصل و زوایای خاصی از صفحه نمایش تلویزیون‌های پلاسما رخ می‌دهد. خیلی ساده با تغییر جایگاه نشستن خود نسبت به تلویزیون متوجه خواهید شد که مشکل از کجاست و هیچ نیازی به تعمیر تلویزیون نخواهید داشت.

جایگاه مبل و صندلی خود را تغییر دهید!

بروز رسانی تلویزیون هوشمند

اگر تلویزیون هوشمند دارید، قطعاً می دانید که باید هر از چند گاهی آن را به روز کنید.

از دست رفتن به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار می‌تواند منجر به چندین مشکل و نرخ تازه‌سازی بد شود. باید بتوانید به‌روزرسانی‌ها را در تنظیمات، پشتیبانی و نرم‌افزار در اکثر منوهای تلویزیون هوشمند بیابید.

“به روز رسانی نرم افزار” را انتخاب کنید، سپس منتظر بمانید تا به روز رسانی نصب شود. این اقدام باید به رفع پرش تصویر در اکثر تلویزیون‌های هوشمند کمک کند.

گزینه مصرف بهینه در تلویزیون خود را خاموش کنید!

در نهایت، تنظیم بهره وری انرژی ممکن است باعث سوسو زدن صفحه نمایش شود. برای تست این مورد، سعی کنید تنظیمات را غیرفعال کنید و در حالت معمول از تلویزیون استفاده کنید. اگر دیگر متوجه سوسو زدن نمی‌شوید، تلویزیون انرژی کافی برای کارکرد درست را نمی‌تواند در نظر بگیرد.

بررسی منبع تغذیه برق تلویزیون

گاهی اوقات، منبع تغذیه خروجی تلویزیون که به آن وصل است ممکن است معیوب باشد. برای بررسی اینکه آیا مشکل از سه راهی برق یا فیوز آن است، بهتر است خروجی منبع تغذیه دیگر را بررسی کنید. می‌توانید تلویزیون را از اتاق نشیمن به اتاق خواب تغییر مکان دهید تا مشکلات منبع تغذیه را تست کنید.

همچنین اطمینان حاصل کنید که کابل برق آسیب ندیده باشد و به درستی به تلویزیون وصل باشد. این کار را با بررسی اتصالات شل، سیم‌های خمیده/سوخته، سیم‌های آسیب‌دیده، و … انجام دهید. اگر متوجه شدید که لرزش تصویر با جابجایی کابل برق بهتر می‌شود، ممکن است مشکل همین باشد. البته تعویض کابل برق تلویزیون نیز باید حتماً توسط تکنسین انجام بگیرد.

مواردی که تا اینجا عنوان شد همگی توسط خود شما قابل تست و انجام هستند. با این حال، اگر مشکل پرش تصویر تلویزیون شما حل نشد، احتمالا مشکلات سخت افزاری وجود دارد که یک تکنسین باتجربه باید به آن رسیدگی کند.

خرابی سخت افزار داخلی تلویزیون

در صورتی که به این مرحله رسیده‌اید، نیاز قطعی به تکنسین تعمیر تلویزیون ال جی دارید. مشکلات پرش تصویر صفحه در تلویزیون‌های LG حتی ممکن است از داخل تلویزیون ایجاد شود.

احتمالاً شما توانایی حل مشکلات سخت افزاری تلویزیون را ندارید (مگر اینکه یک تکنسین آموزش دیده باشید). بهتر است بررسی علت پرش تصویر تلویزیون ال جی خود را به تکنسین‌های خبره بسپارید.

کلام آخر

همانطور که در بالا ذکر شد، دلایل زیادی می‌تواند علت پرش تصویر تلویزیون ال جی شما شود. اما با توصیه‌های بالا، باید بتوانید مشکل را حل کنید. با این حال، اگر هیچ یک از توصیه‌های بالا کار نکرد، ممکن است یک مشکل سخت افزاری داخلی باشد.
متأسفانه، این مشکلی نیست که بتوانید آن را به سادگی حل کنید مگر اینکه دانش فنی داشته باشید. اگر دانش فنی کافی ندارید، باید از یک متخصص آموزش دیده برای بررسی تلویزیون استفاده کنید.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟
دیدگاهتان را بنویسید


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.