نحوه تمیز کردن صفحه تلویزیون (به صورت اصولی)

نحوه تمیز کردن صفحه تلویزیون (به صورت اصولی)
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

زمانی که تلویزیون‌های پیشرفته امروزی به خانه‌های ما وارد می‌شوند، تجربه تماشای تصاویر با کیفیت بالا و رزولوشن عالی را امکان‌پذیر می‌کنند. اما برای حفظ این تجربه عالی، نباید فقط به تکنولوژی بلکه به نحوه مراقبت و تمیز کردن صفحه تلویزیون هم توجه داشته باشیم.

تمیز کردن نادرست تلویزیون (مانند پاشیدن مستقیم آب یا اسپری مواد شیمیایی به صفحه تلویزیون) می‌تواند باعث آسیب دائمی شود و هرگونه ضمانت‌نامه‌ای را که ممکن است هنوز معتبر باشد را نفی کند، بنابراین باید بسیار مراقب باشید. ما به بررسی مواد مناسب برای پاکسازی، فنون صحیح تمیز کردن، و توصیه‌هایی برای جلوگیری از آسیب به صفحه نمایش ارزشمند تلویزیون می‌پردازیم.

هر چند وقت یکبار صفحه تلویزیون را تمیز کنیم؟

برای جلوگیری از تجمع گرد و غبار و ذرات روی صفحه، بهتر است هفته‌ای یک بار تلویزیون را تمیز کنید. تمیز کردن صفحه تلویزیون نه تنها برای افزایش طول عمر آن، بلکه برای ارائه واضح‌ترین تصویر ممکن – از بین رفتن لکه‌ها، گرد و غبار و اثر انگشت بسیار مهم است. این می‌تواند تفاوت زیادی در تصویر روی صفحه ایجاد کند.

برای تمیز کردن صفحه تلویزیون از چه چیزی استفاده کنیم

برای تمیز کردن صفحه تلویزیون از چه چیزی استفاده کنیم

برای جلوگیری از آسیب دیدن تلویزیون هنگام تمیز کردن، فقط از محصولات ملایم استفاده کنید. هرگز صفحه نمایش را با دستمال کاغذی، اسفنج‌های ساینده یا پارچه های درشت بافت، پاک نکنید که می‌تواند باعث ایجاد خراش شود. در عوض، از پارچه‌های میکروفیبر با کیفیت بالا و ریز بافت برای تمیز کردن صفحه‌های تلویزیون استفاده کنید.

همچنین از محصولات حاوی الکل یا آمونیاک استفاده نکنید. این نوع پاک کننده‌ها می‌توانند پوشش های ضد تابش را از بین ببرند و باعث کدر شدن یا موج دار شدن تصاویر شوند.

مواردی که برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون نیاز دارید:

  • پارچه میکروفایبر
  • پاک کننده مناسب صفحه نمایش
  • دستمال ضد عفونی کننده (فقط برای کنترل از راه دور)

راهنمای تمیز کردن تلویزیون

قبل از شروع تمیز کردن تلویزیون یا صفحه نمایش مانیتور LCD، راهنمای سازنده را برای دستورالعمل‌های تمیز کردن بررسی کنید. همچنین مهم است که هنگام تمیز کردن تلویزیون از پاشیدن مایع روی صفحه نمایش خودداری کنید. مایعات می‌توانند داخل صفحه نمایش نفوذ کنند و باعث آسیب دائمی شوند.

تلویزیون را خاموش کنید

قبل از استفاده از هر گونه پارچه گرد و غبار یا پاک کننده، مطمئن شوید که تلویزیون شما خاموش است. اگر می‌خواهید اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید، می‌توانید تلویزیون را هم از برق بکشید، اما معمولا برای تلویزیون‌های مدرن این کار ضروری نیست.

صفحه نمایش را گردگیری کنید

صفحه نمایش را با یک پارچه میکروفایبر خشک، گردگیری کنید. این کار اغلب باعث حذف گرد و غبار و لکه می‌شود و تمیز کردن بیشتر را غیر ضروری می‌کند.

از اسپری پاک کننده مخصوص استفاده کنید

از پاک کننده ایمن صفحه استفاده کنید. مقدار کمی از محصول تمیزکننده مناسب صفحه را روی یک پارچه نرم اسپری کنید – هرگز مستقیما روی خود صفحه نمایش قرار ندهید – و تلویزیون را پاک کنید. بررسی کنید که پاک کننده برای نوع خاصی از صفحه نمایشی که تمیز می‌کنید ایمن باشد. در صورت لزوم این کار را تکرار کنید تا نواحی چرب یا لکه‌های اثر انگشت پاک شود. همچنین فراموش نکنید که قسمت بالایی و پایه تلویزیون را به آرامی تمیز کنید.

حذف لکه ها (اختیاری)

اگر رگه‌ها یا لکه‌ها باقی ماندند، یک پارچه میکروفایبر را با آب مقطر خیس کنید و پارچه را بچلانید تا تقریبا خشک شود. با فشار بسیار کم، صفحه را پاک کنید. اگر لکه ها باقی ماندند، یک پارچه میکروفایبر جدید را با محلول 50-50 آب و سرکه مرطوب کنید، آن را محکم بفشارید تا آب آن به خوبی خارج شود، سپس تلویزیون را پاک کنید.

نحوه تمیز کردن کنترل از راه دور تلویزیون

نحوه تمیز کردن کنترل از راه دور تلویزیون

برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن کنترل از راه دور، به سادگی از دستمال مرطوب ضد عفونی کننده برای حذف باکتری‌ها، میکروب‌ها، اثر انگشت و هر گونه مواد باقیمانده دیگر استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که دستمال تمیز کننده، مرطوب است اما خیس نیست تا از ورود مایع به داخل کنترل از راه دور جلوگیری شود.

همچنین ایده خوبی است که ابتدا باتری‌ها را خارج کنید، یا می‌توانید کنترل از راه دور را به اتاق دیگری ببرید تا هنگام تمیز کردن دکمه‌ها، تنظیمات تلویزیون به طور ناخواسته تغییر نکند.

اشتباهاتی که هنگام تمیز کردن تلویزیون باید از آنها اجتناب کرد

برای اینکه تلویزیون خود را در حالت عالی نگه دارید، به این اشتباهات رایج در تمیز کردن تلویزیون توجه کنید:

  • یک اشتباه بزرگ هنگام تمیز کردن تلویزیون، پاک نکردن گرد و غبار صفحه نمایش قبل از استفاده از یک ماده تمیزکننده است. این می‌تواند منجر به خراش‌های ریز شود که به مرور کیفیت تصویر را کاهش می‌دهد.
  • صفحه نمایش تلویزیون‌های مدرن، ظریف هستند و نیاز به لمس ملایم دارند. فشار دادن بیش از حد یا استفاده از پارچه زبر، می‌تواند به سرعت به صفحه نمایش آسیب برساند.
  • تمام پاک کننده‌های مرطوب باید روی یک پارچه اسپری شوند و سپس با استفاده از پارچه مرطوب تلویزیون را پاک کنید. اسپری کردن مستقیم روی صفحه می ‌واند لکه‌هایی ایجاد کند که به سختی از بین می روند. همچنین ممکن است با نفوذ آب به دورن دستگاه باعث ایجاد مشکلات جدی برای تلویزیون شوید.
  • استفاده از پاک کننده‌های شیشه ای برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون‌های OLED یا LCD یک مشکل بزرگ است. این محصولات حاوی موادی مانند الکل و آمونیاک هستند که می‌توانند به پنل‌های صفحه نمایش آسیب بزنند.
  • شما فقط به مقدار کمی پاک کننده مناسب برای صفحه نمایش نیاز دارید. استفاده بیش از حد می‌تواند باعث آسیب به تلویزیون شود.
  • در صورت آسیب به تلویزیون حتما از نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی راهنمایی بگیرید.
این مطلب چقدر مفید بود؟