آموزش فعال و غیر فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی برای تمام مدل ها

باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی می‌خواهید از ماشین لباسشویی ال جی خود استفاده کنید، ببینید هیچ کدام از دکمه‌های آن کار نمی‌کند. حتی ممکن است لباسشویی در حال شستشوی لباس باشد و این اتفاق بیفتد. این مسئله یکی از مواردی است که برای افراد بسیاری پیش می‌آید. این یعنی احتمالا قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی شما فعال شده است. در ادامه نحوه فعال کردن، غیرفعال کردن و به طور کلی کارکرد قفل کودک را به شما آموزش خواهیم داد.

قفل کودک لباسشویی چیست و چه کاربردی دارد؟

کاربرد قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی

قفل کودک همانطور که از نام آن پیداست، یک تکنولوژی است که کل دکمه‌های لباسشویی را قفل می‌کند تا کودکان نتوانند تنظیمات آن را به هم بریزند. اینگونه احتمال آسیب رسیدن به دستگاه توسط کودکان کم می‌شود. در این تکنولوژی، تا وقتی که قفل کودک لباسشویی ال جی فعال است، درب آن باز نمی‌شود، به بیان دیگر تا زمانی که قفل کودک فعال است، این وسیله بدون استفاده می‌شود. دلیل به وجود آمدن این ویژگی، ایمنی بیشتر کودک و همچنین خود دستگاه است. وقتی قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی فعال است، تنها دکمه‌ای که کار می‌کند، دکمه پاور است. این ویژگی حتی وقتی که لباسشویی خاموش شده یا سیم برق آن از پریز جدا شده و دوباره وصل می‌شود نیز فعال است. البته جالب است بدانید قفل کودک علاوه بر حفظ جان کودکان، از افراد خیلی مسن و حتی افراد مبتلا به آلزایمر نیز محافظت می‌کند.

فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی

فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی

پیش‌تر نیز توضیح دادیم که قفل کودک در واقع جهت مراقبت از دستگاه و کودکان استفاده می‌شود. به این صورت که با قفل کردن همه دکمه‌ها به غیر از دکمه پاور، از دستکاری و یا تغییر اتفاقی توسط کودکان جلوگیری می‌کند. برای فعال کردن قفل کودک لباسشویی ال جی، بعد از روشن کردن دستگاه مراحل زیر را انجام دهید:

  1. ماشین لباسشویی خود را با روشن کرده و برنامه شستشوی مورد نظرتان را انتخاب کنید.
  2. پس از اینکه برنامه شستشو را انتخاب کردید، با فشردن دکمه شروع، اجازه دهید ماشین لباسشویی کار کند.
  3. سپس دکمه مخصوص را فشار داده و تا 3 ثانیه نگه دارید.

نکته: در ماشین‌های لباسشویی قدیمی ال جی، برای راه اندازی قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی باید دکمه‌های TEMP و OPTION را به صورت همزمان فشار دهید و 5 ثانیه نگه دارید.

  1. پس از فشردن دکمه مورد نظر، یک صدای بوق می‌شنوید و نوشته‌ی CL روی صفحه لباسشویی ال جی شما ظاهر می‌شود.
  2. این یعنی قفل کودک لباسشویی ال جی فعال شده است. در این صورت همه دکمه‌ها از کار افتاده و تنها دکمه‌ی فعال، دکمه پاور خواهد بود.

چگونه بفهمیم قفل کودک لباسشویی ال جی روشن است؟

وقتی قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی فعال می‌شود، کد CL روی صفحه نمایش دستگاه دیده می‌شود. برخی افراد با دیدن کد CL روی نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی، ممکن است به اشتباه فکر کنند که یک ارور یا کد خطا دیده‌اند و ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است. بنابراین سعی می‌کنند به تعمیرگاه ال جی مراجعه کنند. اما باید بدانید این کد به معنی باز فعال شدن قفل کودک ماشین لباسشویی است و جای هیچ نگرانی نیست. برای باز کردن این قفل تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی

این وضعیت از مسائل رایج است و برای بسیاری از کاربران پیش آمده که قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی آن‌ها به صورت عمدی یا حتی تصادفی فعال شده است و نمی‌دانند چگونه باید آن را غیرفعال کنند. بیشتر مدل‌های ماشین‌های لباسشویی با این برند این قفل را دارند. برای باز کردن قفل کودک لباسشویی ال جی، موارد زیر را دنبال کنید:

  1. دکمه قفل کودک را از روی لباسشویی ال جی پیدا کنید.
  2. این دکمه را فشار داده و به مدت 3 تا 5 ثانیه نگه دارید.
  3. قفل کودک غیرفعال شده و کد CL از روی صفحه نمایش پاک خواهد شد.
  4. اگر با انجام موارد بالا قفل کودک غیرفعال نشد و کد CL روی صفحه نمایش ماند، دوباره همین کار را انجام دهید.
  5. در صورتی که همچنان قفل کودک غیرفعال نشده باشد، به احتمال بالا ماشین لباسشویی ال جی شما دچار مشکل شده و نیاز به بررسی یک مرکز تخصصی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی دارد.

نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک لباسشویی‌های ال جی قدیمی

فعال کردن قفل کودک لباسشویی ال جی قدیمی

آن دسته از ماشین‌های لباسشویی ال جی که قدیمی‌تر هستند، برای قفل کودک دکمه‌ی خاصی ندارند. در این دستگاه‌ها معمولا باید دو دکمه را فشار داد. همانطور که پیش‌تر گفتیم، در بیشتر مدل‌های قدیمی ماشین لباسشویی ال جی، باید دکمه‌های TEMP و OPTION را همزمان فشار داده و 3 تا 5 ثانیه نگه دارید تا قفل کودک فعال شود. باید توجه کنید که برخی مدل‌ها، یک دکمه خیلی کوچک دارند که بین دکمه‌های Rinse و Wash قرار گرفته است. این دکمه همان قفل کودک است. اگر به تنهایی آن را فشار داده و بین 3 تا 5 ثانیه نگه دارید، قفل کودک لباسشویی ال جی شما فعال می‌شود.

کلام پایانی

در این مقاله به طور کامل توضیح دادیم که قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی چیست و چگونه می‌توان آن را فعال و غیرفعال کرد. لازم به ذکر است این مقاله برای تمام مدل‌های لباسشویی ال جی اعم از 6 کیلویی، 7 کیلویی، 8 کیلویی و … کاربرد دارد. حتی برای لباسشویی‌های قدیمی ال جی نیز می‌توانید راهکارهای موجود در مقاله را برای فعال یا غیر فعال کردن قفل کودک دستگاه خود استفاده کنید. به طور کلی در صورتی که لباسشویی ال جی شما نیاز به بررسی و عیب یابی داشت، می‌توانید برای یافتن بهترین تعمیرکار لباسشویی ال جی، با مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی ال جی تماس بگیرید. متخصصین محموعه در سریع‌ترین زمان ممکن به محل مورد نظر شما اعزام می‌شوند.

2.7/5 - (3 امتیاز)