طرز استفاده از مایکروفر ال جی

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

مایکروفرها یکی از مهم‌ترین لوازم خانگی به حساب می‌آیند که با تکیه بر تکنولوژی برتر خود، باعث تسهیل و سرعت بخشیدن به آشپزی شده‌اند. با استفاده از مایکروفر می‌توان به راحتی در مدت زمان کوتاه غذاهای مختلف را گرم کرده و حتی برای پخت برخی از غذاها اقدام کرد. مایکروفرهای ال جی جزء محبوب‌ترین برندهای مایکروفر در بازار هستند که با توجه به کیفیت بالای ساخت و قابلیت‌های متنوع آن، افراد زیادی نسبت به خرید مد‌ل‌های مختلف مایکروفر ال جی اقدام می‌کنند. به منظور استفاده صحیح از تمام امکانات و قابلیت‌های دستگاه ضرورت دارد که طرز استفاده از مایکروفر ال جی را آموخته و نسبت به کارکرد هر یک از قابلیت‌های آن آگاهی کافی داشت.

انتخاب محل مناسب نصب مایکروفر ال جی

مایکروفرها در عین حال که دستگاهی کاربردی در منزل به حساب می‌آیند، جزء وسایل حساس نیز هستند. به همین دلیل توصیه می‌شود که پس از خرید مایکروفر یک مکان ثابت و مشخص در محیط آشپزخانه برای قرار دادن آن در نظر گرفته شود تا نیاز به جابجایی وجود نداشته باشد. چراکه جابه جایی‌های زیاد نیاز به تعمیرات مایکروفر ال جی را افزایش می‌دهد. از جمله مهم‌ترین نکات در زمان تعیین محل نصب و قرارگیری مایکروفر ال جی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توصیه می‌شود مایکروفر ال جی بر روی یک سطح کاملا یکدست و خشک قرار بگیرد.
 • محل نصب و قرارگیری مایکروفر ال جی باید کاملا محکم و ثابت باشد و از قرار دادن آن بر روی میزهای لق خودداری شود.
 • بهترین مکان برای نصب مایکروفر در نزدیکی پریز برق است نا نیاز به استفاده از سیم‌کشی طولانی نباشد.
 • از قرار دادن مایکروفر در نزدیکی اجاق گاز یا کپسول گاز خودداری کنید.

نحوه راه اندازی مایکروفر ال جی

در این قسمت از راهنمای طرز استفاده از مایکروفر ال جی با نحوه راه‌اندازی دستگاه پس از قرار دادن و نصب آن در محل مناسب می‌پردازیم. در این خصوص نکاتی وجود دارد که به شرح زیر است:

 • مایکروفر ال جی را به کمک یک محافظ به برق متصل کنید.
 • دریچه‌های هوایی که در دیواره مایکروفر قرار دارند را از نظر باز بودن بررسی کنید.
 • صفحه دایره‌ای گردان که ممکن است شیشه‌ای یا فلزی باشد را در داخل دستگاه قرار دهید.

طرز استفاده از مایکروفر ال جی به شیوه صحیح

نحوه صحیح کار کردن با مایکروفرهای ال جی باعث می‌شود که کاربران بتوانند از تمام قابلیت‌های آن به درستی استفاده کرده و مدت ها به نمایندگی تعمیرات ال جی نیاز پیدا نکنند. از جمله مهم‌ترین نکاتی که در زمینه طرز استفاده از مایکروفر ال جی می‌توان به آن اشاره کرد، شامل موارد زیر است:

 • اولین نکته در مورد مایکروفرها این است که برای گرم کردن و پختن غذا در برنامه‌های مجزایی در نظر گرفته شده است که کاربران بر اساس نوع ماده غذایی باید این برنامه‌ها را انتخاب کنند.
 • انتخاب زمان مناسب برای گرم کردن غذا در مایکروفرهای ال جی یکی دیگر از نکاتی است که در استفاده از آن باید مورد توجه قرار بگیرد. به منظور حفظ طعم اصلی و بوی غذا بهتر است برای گرم کردن آن از بازه‌های زمانی کوتاه مدت استفاده کنید و در صورتی که غذا به اندازه کافی گرم نشده بود مجدد این کار را تکرار کنید.
 • برای گرم کردن غذا در مایکروفر ال جی از قرار دادن آن با ظروف فلزی جدا خودداری کنید.
 • در هنگام خارج کردن ظرف از داخل مایکروفر حتما از دستگیره پارچه‌ای استفاده کنید زیرا لبه‌های ظروف بیشتر از قسمت‌های وسطی ظرف داغ هستند.

نحوه صحیح گرم کردن مواد غذایی در مایکروفر ال جی

با توجه به اینکه یکی از معمول‌ترین کارهایی که با استفاده از مایکروفر انجام می‌شود، گرم کردن غذا است در این قسمت از راهنمای طرز استفاده از مایکروفر ال جی با نحوه صحیح گرم کردن غذا در مایکروفر آشنا می‌شویم. برای انجام صحیح این کار باید به شیوه زیر عمل کنید:

 • غذای مورد نظر برای گرم کردن را در داخل ظرف مناسب ریخته و درون دستگاه قرار دهید.
 • درب دستگاه را بسته و با استفاده از دکمه چرخان مخصوص زمان‌دهی، زمان لازم برای گرم کردن غذا را انتخاب کنید.
 • پس از تنظیم زمان لازم، دکمه Start را فشار دهید.
 • همچنین در مایکروفرهای ال جی با فشردن دکمه Quick Start می‌توانید بدون نیاز به تنظیم دما وارد فرایند گرم کردن غذا شوید. در این حالت با هر بار فشردن این دکمه 30 ثانیه به زمان فرایند گرم کردن اضافه خواهد شد.

طرز استفاده از قابلیت گریل در مایکروفر ال جی

طرز استفاده از قابلیت گریل در مایکروفر ال جی

مرغ گریل یکی از غذاهای محبوب به حساب می‌آید که می‌توان با استفاده از قابلیت گریل در مایکروفرهای ال جی برای تهیه آن اقدام کرد. طرز استفاده از مایکروفر ال جی برای پخت غذا با قابلیت گریل به صورت زیر است:

 • برای پخت هر ماده غذایی به روش گریل کافی است ماده مربوطه را درون دستگاه قرار داده و با استفاده از دکمه چرخان دستگاه، مدت زمان لازم برای پخت را تنظیم کنید.
 • در این مرحله با فشردن دکمه Grill عملیات پخت و گریل کردن غذا آغاز می‌شود.

طرز پخت پیتزا در مایکروفر ال جی

پیتزا بدون شک یکی از محبوب‌ترین غذاهایی است که افراد مختلف با هر سلیقه و ذائقه‌ای آن را دوست دارند. اگر قصد پخت پیتزا با استفاده از مایکروفر ال جی را دارید به شیوه زیر این کار را انجام دهید.

 • قبل از قرار دادن مواد پیتزا درون دستگاه ابتدا دکمه Pre Heat را فشار داده و با تنظیم دما بر روی 180 درجه اجازه دهید که فر گرم شود.
 • پس از آماده کردن خمیر و مواد لازم برای پخت پیتزا آن را درون ظرف مخصوص قرار داده و درون مایکروفر بگذارید.
 • برای شروع پخت پیتزا درون مایکروفر ال جی دکمه Micro را به همراه Convection یا Conv فشار دهید و با تنظیم دما بر روی 180 درجه دکمه استارت را بزنید.
 • در نهایت مدت زمان لازم برای پخت را تنظیم کرده و دکمه استارت را فشار دهید تا پخت پیتزا آغاز شود.

طرز تهیه و پخت کیک در مایکروفر ال جی

طرز تهیه و پخت کیک در مایکروفر ال جی

کیک یکی از خوراکی‌های خوشمزه و لذیذ است که معمولا به عنوان میان‌وعده همراه با چای یا قهوه مورد استفاده قرار می‌گیرد.  با کمک مایکروفرهای ال جی می‌توانید انواع کیک را بپزید. طرز استفاده از مایکروفر ال جی برای این کار به شرح زیر است:

 • اولین قدم در پخت کیک، گرم کردن داخل مایکروفر است. برای اینکار ابتدا سه پایه فلزی بلند همراه با مایکروفر را در داخل دستگاه قرار داده و دکمه Convection یا Conv را فشار دهید. با فشردن دکمه استارت دستگاه وارد مرحله پیش‌گرمایش می‌شود.
 • پس از پایان زمان پیش گرمایش که به وسیله بوق اطلا‌ع‌رسانی می‌شود، درب دستگاه را باز کرده و ظرف مایع کیک را در داخل مایکروفر قرار دهید.
 • سپس با استفاده از دکمه چرخان روی دستگاه دمای مورد نظر برای پخت کیک را تنظیم کرده و دکمه Start را فشار دهید.
 • در مرحله بعدی کافی است تا با استفاده از دکمه چرخان زمان مورد نیاز برای پخت کیک را تنظیم کنید و دکمه استارت را فشار دهید تا به این ترتیب فرایند پخت کیک در مایکروفر آغاز شود.

نحوه پخت ماهی در مایکروفر ال جی

غذاهای دریایی همواره از غذاهای محبوب و لذیذ هستند و با استفاده از مایکروفر می‌توان انواع غذاهای دریایی به ویژه ماهی‌ها را به راحتی پخت. طرز استفاده از مایکروفر ال جی برای پخت انواع ماهی به صورت زیر است:

 • ماهی‌های نپخته را به وسیله ادویه‌ها و مواد مختلف طعم‌دار کرده و بر روی یک صفحه سرامیکی قرار دهید. سپس آن‌ها را درون پلاستیک محافظ قرار داده و درون مایکروفر بگذارید.
 • در این حالت به مدت 1 تا 2 دقیقه ماهی را با استفاده از مایکروفر یپزید طوری که لبه‌های آن سفید و رنگ آن روشن‌تر شود.
 • البته زمان پخت ماهی‌های مختلف بسته به نوع گوشت و ضخامت برش‌های آن متفاوت است که باید بر همان اساس تنظیم شود.

ظروف قابل استفاده در مایکروفرهای ال جی

همانطور که در قسمت‌های مختلف این مقاله برای پخت غذاهای مختلف اشاره شد،  نمی‌توان از هر نوع ظروفی برای پخت و گرم کردن غذا در مایکروفر استفاده کرد. در واقع ظروفی باید برای استفاده در مایکروفر انتخاب شوند که قابلیت استفاده در مایکروفر را دارند که از هر نظر بی‌خطر باشند. بهترین ظروفی که می‌توان از آن برای پخت غذا در مایکروفر استفاده کرد، ظروف شیشه‌ای نشکن و پیرکس است. همچنین برای گرم کردن غذاها می‌توان ظروف پلاستیکی که قابلیت استفاده در مایکروفر دارند را به کار گرفت. همچنین می‌توان ار برخی ظروف یکبار مصرف مخصوص در مایکروفر استفاده کرد.

نحوه تمیز کردن مایکروفر ال جی

یکی از اصلی‌ترین کارهایی که می‌تواند در بهبود کارایی و افزایش طول عمر مایکروفر ال جی مؤثر باشد، تمیز کردن مایکروفر است. مدل‌های جدید مایکروفر ال جی دارای قابلیت‌هایی هستند که به کمک آن‌ می‌توان فرایند تمیز کردن مایکروفر را راحت‌تر انجام داد. طرز استفاده از مایکروفر ال جی برای تمیز کردن بهتر محفظه داخلی دستگاه به صورت زیر انجام می‌شود:

 • قابلیت Easy Clean یکی از قابلیت‌های کاربردی است که در مایکروفرهای ال جی به منظور تمیز کردن محفظه داخلی تعبیه شده است.
 • برای تمیز کردن داخل مایکروفر توصیه می‌شود ابتدا فرایند بو زدایی با استفاده از محلول آبلیمو و جوش شیرین انجام شود. برای این کار مقداری آبلیمو با یک قاشق جوش شیرین را مخلوط کرده و کمی آب به آن اضافه کنید. سپس محلول را درون مایکروفر قرار داده و سیستم Easy Clean دستگاه را فعال کنید.
 • با توجه به اینکه ممکن است چربی مواد غذایی مختلف بر روی دیواره‌های داخلی دستگاه باقی بماند می‌توانید با استفاده از یک اسکاچ ابری برای تمیز کردن آن اقدام کنید.
 • در نهایت با استفاده از یک دستمال خشک و تمیز، مواد غذایی ریخته شده در داخل دستگاه را تمیز کنید.
 • با استفاده از یک دستمال نرم و تمیز به همراه مایع پاک کننده سطوح می‌توانید بدنه بیرونی و شیشه مایکروفر را به راحتی تمیز کنید.

برطرف کردن بوی بد مایکروفر ال جی

برطرف کردن بوی بد مایکروفر ال جی

با توجه به اینکه از مواد غذایی مختلف برای گرم کردن و پختن در مایکروفر استفاده می‌شود، ممکن است بعد از استفاده طولانی مدت از دستگاه، بوی بد داخل آن ایجاد شود. این احتمال در صورتی که دستگاه به صورت منظم تمیز نشود بیشتر است. برای از بین بردن بوی بد داخل دستگاه می‌توان به شیوه زیر عمل کرد.

 1. 1 تا 1.5 فنجان محلول آب، آبلیمو و پوست لیمو را در داخل یک کاسه شیشه‌ای بریزید.
 2. کاسه را به همراه محتوای داخل آن درون مایکروفر قرار داده و آن را به مدت 4 الی 5 دقیقه گرم کنید.
 3. پس از به پایان رسیدن جوشیدن محلول با استفاده از دستمال فر، رطوبت و چربی را از داخل مایکروفر خارج کنید.
 4. در نهایت با استفاده از یک پارچه تمیز و خشک درون مایکروفر را تمیز کنید.

روش‌های افزایش طول عمر مایکروفر ال جی

قطعا آشنایی با طرز استفاده از مایکروفر ال جی به صورت صحیح و اصولی و همچنین رعایت الگوی مناسب استفاده از دستگاه از اصلی‌ترین راه‌ها برای افزایش طول عمر مایکروفر است. از جمله مهم‌ترین روش‌های افزایش طول عمر مایکروفر ال جی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در هنگام انتخاب هر یک از فرایندها و عملکردهای مایکروفر ال جی، زمان مناسب برای انجام آن را انتخاب کنید. این کار باعث بهبود کارکرد و افزایش طول عمر دستگاه می‌شود.
 • نظافت و رسیدگی منظم و دوره‌ای به دستگاه یکی دیگر از روش‌هایی است که در افزایش طول عمر آن مؤثر خواهد بود.

کلام آخر
برای جلوگیری از تعمیر زود هنگام دستگاه خود، ضروری‌‌ست که با طرز استفاده از مایکروفر ال جی به صورت صحیح آشنایی داشته باشید. مایکروفرهای ال جی دارای امکانات و قابلیت‌های متنوعی هستند که در صورت آشنایی کامل با نحوه کارکرد آن‌ها، دستگاه می‌تواند برای سال‌های متمادی بهترین عملکرد را ارائه داده و نیازی به تعمیر مایکروفر وجود نداشته باشد.

 

سوالات متداول:

بهترین روش برای گرم کردن غذا در مایکروفرهای ال جی کدام است؟
به منظور حفظ طعم اصلی و بوی غذا بهتر است برای گرم کردن آن از بازه‌های زمانی کوتاه مدت استفاده کنید و در صورتی که غذا به اندازه کافی گرم نشده بود مجدد این کار را تکرار کنید.

ظروفی که در مایکروفر استفاده می‌شوند باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟
در واقع ظروفی باید برای استفاده در مایکروفر انتخاب شوند که قابلیت استفاده در مایکروفر را داشته و از هر نظر بی‌خطر باشند. بهترین نوع ظروفی که می‌توان از آن برای پخت غذا در مایکروفر استفاده کرد، ظروف شیشه‌ای نشکن و پیرکس است.

روش‌های مؤثر در افزایش طول عمر مایکروفر ال جی کدامند؟
قطعا آشنایی با طرز استفاده از مایکروفر ال جی به صورت صحیح و اصولی و همچنین رعایت الگوی مناسب استفاده از دستگاه از اصلی‌ترین روش‌هایی هستند که می‌توانند در افزایش طول عمر مایکروفر نقش اساس ایفا کنند.

5/5 - (7 امتیاز)