علت ارور OE ماشین لباسشویی ال جی + نحوه رفع کد خطا

علت ارور OE ماشین لباسشویی ال جی + نحوه رفع کد خطا
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

ماشین لباسشویی ال جی از طریق نمایش کد خطا یا ارور روی کنترل پنل به کاربران اطلاع می دهد که دستگاه عملکرد درستی ندارد یا یکی از قطعات آن معیوب شده است. در صورت آشنایی با معنای ارورهای ماشین لباسشویی ال جی، می‌توانید در زمان بروز مشکل اقدامات لازم را انجام دهید. یکی از ارورهای رایج این دستگاه، کد خطای OE است و زمانی نشان داده می‌شود که فرایند تخلیه آب انحام نشده باشد. در این مقاله به بررسی ارور OE ماشین لباسشویی ال جی و راهکارهایی برای رفع آن پرداخته ایم.

دلیل ارور OE ماشین لباسشویی ال جی

دلیل ارور OE ماشین لباسشویی ال جی

اگر ماشین لباسشویی ال جی کد خطای OE را نشان می‌دهد، به این معنی است که تخلیه ماشین لباسشویی مشکل دارد. این می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود:

  1. انسداد شیلنگ تخلیه: اگر شیلنگ تخلیه گرفته باشد یا دچار خمیدگی و پیچ خوردگی شده باشد، آب ماشین لباسشویی به درستی تخلیه نمی‌شود.
  2. کثیف بودن فیلتر: در صورت کثیف بودن فیلتر یا گیر کردن یک جسم مانند سکه یا کلید در فیلتر ماشین لباسشویی نیز فرایند تخلیه آب با مشکل مواجه می‌شود.
  3. معیوب شدن پمپ تخلیه: اگر پمپ تخلیه خراب شده باشد آب لباسشویی به درستی تخلیه نشده و کد خطای oe نمایش داده می شود.
  4. خرابی سنسورها: سنسورهای موجود در ماشین لباسشویی ممکن است دچار خرابی شده باشند و اطلاعات نادرستی در مورد سطح آب درون دستگاه  ارسال کنند.

راهکارهای رفع کد خطای OE لباسشویی ال جی

برخی مواقع ممکن است با بررسی موارد جزئی خودتان قادر به رفع کد خطا باشید. اما اگر علت نمایش ارور، وجود مشکل در قطعات اصلی مانند پمپ تخلیه باشد، باید از یک تعمیرکار لباسشویی ال جی راهنمایی بگیرید.

در ادامه راهکارهایی برای پاک کردن ارور oe ماشین لباسشویی ال جی بیان شده است:

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

گاهی اوقات، کد خطای OE به دلیل اشکال در برد کنترل ایجاد می‌شود. بنابراین، تنظیم مجدد برد کنترل با قطع برق به مدت پنج دقیقه ممکن است مشکل را حل کند. اگر ماشین لباسشویی دارای دکمه ریست است، با فشردن آن، مجدد دستگاه را راه اندازی کنید. اگر ماشین لباسشویی دکمه ریست ندارد، دستگاه را به مدت پنج دقیقه از برق بکشید و مجدد به برق وصل کنید.

تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

بسیاری از ماشین لباسشویی‌های درب از جلوی ال جی دارای فیلتر پمپ یا فیلتر زباله هستند که در قسمت جلویی دستگاه تعبیه شده است. برای جلوگیری از بروز مشکل در فرایند تخلیه آب ماشین لباسشویی، توصیه می‌شود پرزها و اجسام خارجی را حداقل هر ماه از فیلتر پمپ پاک کنید.

تمیز کردن فیلتر علاوه بر اینکه از مشکل عدم تخلیه آب لباسشویی جلوگیری می کند، مانع ایجاد بوی بد و کپک نیز در لباسشویی می‌شود.

برای تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی ال‌جی، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. خاموش کردن ماشین لباسشویی: قبل از هر کاری، اطمینان حاصل کنید که ماشین لباسشویی خاموش و از برق جدا شده است.

2. دسترسی به فیلتر: فیلتر ماشین لباسشویی ال‌جی معمولا در قسمت جلویی یا پایین دستگاه قرار دارد. برای دسترسی به فیلتر، بازوی خارجی را روی درب ماشین بگذارید و فیلتر را به سمت راست یا چپ چرخانید تا باز شود.

3. تمیز کردن فیلتر: فیلتر را با دقت بیرون بیاورید و آن را زیر آب بشوید. با استفاده از دستمال یا مسواک نرم، مواد آلوده و رسوبات را از سطح فیلتر پاک کنید. همچنین دقت کنید که شبکه کوچکی داخل فیلتر وجود دارد که نیاز به تمیز کردن دارد.

4. بررسی و جابجایی اشیا غیرضروری: در حین تمیز کردن فیلتر، بررسی کنید که هیچ شیء غیرضروری درون فیلتر نیست. در صورت وجود هرگونه شیء، آن را بردارید.

5. نصب مجدد فیلتر: پس از تمیز کردن فیلتر، آن را به محل قبلی برگردانید و با دستمال یا حوله تمیز خشک کنید. مطمئن شوید که فیلتر به طور صحیح در جای خود قرار گرفته باشد.

6. روشن کردن ماشین لباسشویی: پس از نصب مجدد فیلتر، ماشین لباسشویی را روشن کنید و از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید.

توصیه می‌شود که برای دقت بیشتر و دستورالعمل‌های کاملتر، دفترچه راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی ال‌جی را مطالعه کنید.

بررسی شیلنگ تخلیه برای رفع ارور OE ماشین لباسشویی ال جی

بررسی شیلنگ تخلیه برای رفع ارور OE ماشین لباسشویی ال جی

اگر آب ماشین لباسشویی به درستی تخلیه نمی‌شود، ممکن است شیلنگ تخلیه پیچ خورده باشد یا توسط یک جسم کوچک دچار انسداد و گرفتگی شده باشد. همچنین این امکان وجود دارد که خروجی شلنگ تخلیه در آب غوطه ور شده باشد که توانایی تخلیه لباسشویی را محدود می‌کند.

مورد دیگری که باید بررسی کنید این است که شیلنگ تخلیه به درستی نصب شده باشد.

دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی را برای اطلاع از عملکرد صحیح شیلنگ تخلیه و نصب درست آن بررسی کنید.

بررسی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی (توسط تکنسین)

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که لازم است در صورت عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی بررسی شود، پمپ تخلیه است:

  • در صورتی که پمپ تخلیه کثیف شده باشد لازم است آن را تمیز کنید.
  • اگر پمپ تخلیه معیوب شده باشد، می‌بایست برای تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید. (توصیه می شود برای تعمیر اصولی، از نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی ال جی راهنمایی بگیرید.)
این مطلب چقدر مفید بود؟
دیدگاهتان را بنویسید


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.