علت بوی بد کولر گازی + ارائه راهکار

بوی بد از کولرگازی؟ این دیگر غیر قابل تحمل است! ما توقع داریم در روزهای گرم تابستان کولر را روشن کنیم و از باد و هوای خنکی که در خانه فراهم می کند لذت می بریم. با این حال، متاسفانه بوی بد کولرگازی یکی از مشکلات شایع این دستگاه است. اما علت بوی بد کولر گازی چییست؟ در این مقاله، به بررسی علل احتمالی بوی بدی که از کولرهای گازی منتشر می‌شود می‌پردازیم. از اختلالات فنی تا مشکلات مربوط به نگهداری، سعی می‌کنیم تا حد امکان این مسئله پیچیده را برای شما روشن کنیم. همچنین، راهکارهایی نیز برای پیشگیری از بوی بد و رفع مشکل ارائه خواهیم داد.

علت بوی بد کولرگازی

موارد زیر برخی از شایع ترین دلایل  بوی بد کولرگازی هستند:

1. وجود باکتری و قارچ داخل کولر

این مورد یکی از اصلی ترین دلایل به مشام رسیدن بوی بد از کولرگازی است. این دستگاه از جمله وسایلی است که رطوبت بالایی دارد. به علاوه محیط داخل آن تاریک است و بنابراین فضا برای رشد قارچ و باکتری بسیار ایده آل است. به همین دلیل لازم است که به طور منظم کولر را تمیز کنید. بهترین ایده این است که کولرگازی را سرویس دوره ای کنید و در حین انجام سرویس تمیزکاری های لازم نیز انجام شود.

2. اگزوز کولر گازی مشکل دارد

وجود مشکل در اگزوز کولر گازی دیگر علت بوی بد در کولر گازی است. به منظور بهبود کارکرد موتور نوعی روغن در سیستم مکانیکی کولر گازی استفاده می شود. گاهی اوقات این روغن دچار نشتی می‌شود.

در این صورت، بوی بدی که حس می کنید ناشی از دود اگزوز کولر گازی است. این بو از طریق سیستم گردش هوای کولر به داخل اتاق کشیده و در فضا پخش می‌شود. اگر مشکل دستگاه تان همین باشد لازم است از یک مرکز تعمیرات مجاز لوازم خانگی ال جی برای تعمیر کولر گازی تان کمک بگیرید.

3. دستگاه مشکلات برقی دارد

در صورتی که بوی سوختگی از کولرتان به مشام می رسد، این بو، هشدار مهمی است. مشکلات برقی، بروز ایراد در سیم‌کشی دستگاه، سوختگی برخی قطعه ها و حتی اتصالی سیم‌ها ممکن است باعث روز مشکلات بسیار جدی شود. در صورتی که بوی سوختگی از کولر گازی تان به مشام می رسد، فورا کولر را خاموش کرده و از برق بکشید. توصیه می شود در این شرایط از یک مرکز مجاز تعمیر کولر گازی ال جی کمک بگیرید.

4. علت بوی بد کولرگازی: فن خراب شده است

دیگر علت بوی بد کولرگازی خراب شدن فن است. گاهی اوقات خرابی قطعات داخلی کولر گازی، بویی شبیه به باروت ایجاد می‌کند. این بو به دلیل خراب شدن فن موتور و بروز اختلال در اتصالات مدار کولر است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که بوی سوختگی کولر، همیشه به دلیل خراب شدن قطعات یا مشکلات برقی نیست. گاهی هم ممکن است مشکل دیگری در دستگاه وجود داشته باشد که در این صورت هم مراجعه به یک نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی ال جی بهترین ایده ممکن است.

5. گاز فریون نشت کرده است

گاهی بویی که حس می کنید ناشی از نشت گاز بریون است. در این حالت، بویی که به مشام تان می رسد شبیه به استون است. این بو نشانه ای از یک تهدید بزرگ برای سلامتی شما و عمر کولرگازی است. نشتی گاز فریون می‌تواند باعث گلودرد، سرفه‌های شدید و همچنین بروز خفگی شود. در صورتی که بویی شبیه به مواد شیمیایی (به ویژه استون) حس کردید، فورا کولر را خاموش کرده و در و پنجره ها را باز کنید.

6. علت بوی بد کولرگازی ال جی: داغ شدن موتور

در صورتی که موتور کولرگازی داغ کند ممکن است بوی سوختگی از دستگا به مشام برسد. مشکل هم فقط محدود به داغ شدن موتور نمی شود بلکه داغ شدن کولر باعث ذوب شدن دیگر قطعات کولر هم می‌شود و این اصلا خوب نیست. داغ شدن موتور کولر هم به دلایل متفاوتی رخ می دهداگر بوی سوختگی از کولرتان حس کردید و دانش فنی هم ندارید، بهتر است از یک تعمیرکار کولرگازی ال جی کمک بگیرید.

7. علت به مشام رسیدن بوی تعفن از کولرگازی

محفظه یونیت خارجی انواع کولرگازی‌ها، فضایی خنک و مرطوب است و در روزهای گرم تابستان، فضایی مناسب برای استراحت برخی جانوران محسوب می شود. در صورتی یکی از این جانوارن بمیرد، بوی بدی در فضای خانه به مشام خواهد رسید. تمیز کردن کولرگازی کار ساده ای است و خودتان هم می توانید آن را انجام بدهید. البته می توانید آن را در برنامه سرویس دوره ای دستگاه تان هم قرار بدهید.

8. گندیدن آب مخزن تخلیه

دیگر علت بوی بد کولر گازی ال جی می تواند گندیدن آب داخل کویل باشد. کثیف شدن کویل‌های کلر گازی، مخزن تخلیه آب را مسدود کرده و همین باعث گندیدن آب داخل آن می‌شود. اگر بویی که حس می کنید شبیه به بوی جوراب کثیف است، علت همین است. در صورتی که دلیل بوی بد کولر، همین باشد، شناسایی انسداد و برطرف کردن آن کار ساده‌ای خواهد بود.

این مطلب چقدر مفید بود؟
دیدگاهتان را بنویسید