دلایل خشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی

دلایل خشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

یکی از بزرگترین مزیت‎هایی که ماشین‌های لباسشویی امروزی دارند، قابلیت خشک کردن لباس‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. گاهی اوقات ممکن است پس از به اتمام رسیدن شستشو، متوجه شوید که لباس‌ها به صورت کامل آبگیری نشده‌اند. خشک نکردن ماشین لباسشویی می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. در این مقاله قصد داریم در مورد علت خشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی بگوییم. راهکارهای حل مشکل خشک نکردن لباسشویی نیز در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

رفع مشکل خشک نکردن ماشین لباسشویی با ریست کردن

بنا به هزاران دلیل ممکن است که این مشکل برای ماشین لباسشویی شما به وجود بیاید. اولین کاری که به محض مواجه شدن با چنین مشکلی باید انجام دهید، ریست کردن ماشین لباسشویی LG است. برای ریست کردن لباسشویی باید این کارها را انجام دهید:

  • قبل از هرچیزی باید لباسشویی خود را خاموش کنید و دو شاخه ی آن را از پریز بکشید.
  • دو الی سه دقیقه بعد از کشیدن لباسشویی از برق، باید آن را مجددا به برق وصل کنید.
  • در قدم بعدی باید 5 تا 6 بار، هر 12 ثانیه یک بار درب ماشین لباسشویی را باز و بسته کنید.
  • حالا باید ماشین لباسشویی را روشن کنید و چک کنید که آیا لباس‌ها بعد از اتمام شستشو خشک می‎شوند یا خیر

اگر با این روش مشکل برطرف نشد، مواردی که در ادامه خواهیم گفت باید مورد بررسی قرار بگیرند.

1) نوسانات برق

نوسانات برق می تواند علت خشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی باشد. گاهی ممکن است به خاطر قطع و وصل شدن برق یا خرابی پریز برق و… این مشکل برای لباسشویی شما به وجود آماده باشد.

اولین کاری که برای رفع این مشکل باید انجام دهید، بررسی برق ساختمان یا کمک گرفتن از یک برق‌کار است. در صورتی که این کار را انجام دادید و نتیجه‌ای حاصل نشد، از یک تعمیرکار لوازم خانگی ال جی باید کمک بگیرید تا مشکل برطرف شود.

2) نقص فنی در ترانس برد الکتریکی لباسشویی

یکی دیگر از مواردی که ممکن است دلیل خشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی باشد، نقص فنی در ترانس برد الکترونیکی است. سوختن یا خرابی ترانس برد می‌تواند این مشکل را در ماشین لباسشویی شما به وجود بیاورد.

گاهی با تعویض یا تعمیر ترانس برد الکتریکی، خیلی راحت این مشکل برطرف خواهد شد. ولی توجه داشته باشید که بررسی یا تعویض این قطعه، یکی از موارد خیلی حساس و تخصصی است. چنانچه دانش فنی کافی ندارید، به هیچ عنوان اقدام به باز کردن این قطعه نکنید. چرا که کوچکترین اشتباهی ممکن است به سایر قطعات لباسشویی شما آسیب وارد کند.

نقص فنی در ترانس برد الکتریکی لباسشویی

3) نقص فنی در موتور ماشین لباسشویی

دیگر دلیل خشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی ممکن است وجود نقص فنی در موتور باشد. زمانی ممکن است این اتفاق برای لباسشویی رخ بدهد که موتور در زمان شستشو، بیش از حد داغ شود و در شرایط خیلی حادتر از کار بیفتد!

در بسیاری از موارد با زمان دادن و خنک شدن موتور ماشین لباسشویی LG، این مشکل برطرف می‌شود. ولی اگر بنا به دلایلی این مورد برطرف نشد، از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

4) نرسیدن هوا به خشک‌کن لباسشویی

یکی دیگر از دلایل خشک نکردن ماشین لباسشویی می‌تواند عدم جریان هوای مناسب در اطراف خشک‌کن باشد. وقتی که هوای کافی در اطراف دیگ شستشو نباشد، در عملکرد آن ممکن است مشکلی به وجود بیاید و در نتیجه گرمای کافی برای خشک‌کردن لباس‌ها تولید نخواهد شد و پس از پایان مرحله‌ی شستشو متوجه خواهید شد که لباس‌ها همچنان خیس باقی مانده‌اند.

هنگام وارد کردن لباس‌ها برای شستشو، همیشه ظرفیت لباسشویی خود را در نظر بگیرید. به هیچ عنوان دیگ شستشو را به طور کامل پر نکنید تا با چنین مشکلی مواجه نشوید.

5) استفاده نکردن از برنامه‌ی شستشوی مناسب

قبل از روشن کردن لباسشویی، حتما از برنامه‎ی شسشتوی مناسب استفاده کنید. ممکن است به اشتباه برنامه‌ای را برای شستشو انتخاب کنید که خشک‌کن نداشته باشد. اگر به هنگام انتخاب برنامه‌ی شستشو، تنظیمات درست را با توجه به جنس لباس‌های خود انتخاب نکنید، فرایند خشک کردن لباس‌ها به صورت کامل صورت نخواهد گرفت.

6) پر کردن بیش از حد ظرفیت لباسشویی

دیگر علت خشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی پر کردن بیشتر از ظرفیت لباسشویی است که بالاتر هم به این نکته اشاره کردیم. همیشه سعی کنید که به اندازه‌ی ظرفیت لباسشویی خود، درون آن لباس بریزید. با پر کردن بیش از حد مخزن شستشو، علاوه بر فشار آوردن به موتور لباسشویی LG، قسمت خشک‌کن هم دچار اختلال خواهید کرد.

در نتیجه‌ی پر کردن بیش از حد لباسشویی علاوه بر کامل خشک نشدن لباس‌ها، ممکن است نتیجه شستشو هم خیلی رضایت‌بخش نباشد و کثیفی‌ها به صورت کامل از بین نروند. بهترین حالت برای وارد کردن لباس‌ها به این صورت است که بین لباس‌ها تا بالای مخزن شستشو باید به اندازه‌ی یک کف دست فضا وجود داشته باشد. به عبارت دیگر این فضا باید به ‌اندازه یک‌ چهارم خالی باشد.

پر کردن بیش از حد ظرفیت لباسشویی

7) خرابی پمپ تخلیه‌ی لباسشویی

خراب شدن پمپ تخلیه هم می‎تواند دیگر علت خشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی باشد. پمپ تخلیه در واقع یکی از مهمترین و اصلی‌ترین قطعات در لباسشویی است. خرابی پمپ تخلیه دلایل بسیار زیادی ممکن است داشته باشد. اصلی‌ترین دلیل به وجود آمدن این مشکل در لباسشویی LG، ممکن است انسداد و گرفتگی به خاطر پرزهای لباس یا اشیاء باقی‌ مانده در لباس‌ها باشد.

برای رفع این مشکل، اولین کاری که باید انجام شود، تخلیه و بررسی این قطعه توسط تکنسین است. در صورتی که این قطعه آسیب جدی دیده باشد، حتما در اولین فرصت نسبت به تعویض آن باید اقدام کرد.

8)عدم آبگیری لباسشویی

نهمین علت خشک نکردن ماشین لباسشویی ممکن است عدم آبگیری باشد. اگر در محل سکونت شما فشار آب خیلی کم یا خیلی بیشتر از حد مجاز است، می‌توانید مطمئن باشید که دلیل اصلی این اختلال، همین است.

ماشین لباسشویی برای آبگیری کردن، به فشار آب نسبتا بالایی نیاز دارد. اگر آبی که وارد ماشین لباسشویی می‌شود، فشار کافی را نداشته باشد، این پروسه به خوبی انجام نخواهد گرفت. اگر با بررسی میزان فشار آب مشکل برطرف نشد، برای بررسی بیشتر و رفع مشکل، از تعمیرکار لوازم خانگی LG باید کمک بگیرید.

9) انسداد و گرفتگی در شیلنگ تخلیه آب و فیلتر کف

گاهی اوقات انسداد و گرفتگی در شیلنگ تخلیه آب و فیلتر کف علت خشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی است. اگر پس از اتمام پروسه شستشو، آب به صورت کامل تخلیه نشد یا شاهد نشتی از دستگاه بودید، می‌توانید مطمئن باشید که مشکل به وجود آمده، در اثر مسدود شدن شیلنگ تخلیه است.

در برخی موارد هم گرفتگی فیلتر کف لباسشویی می‌تواند باعث تخلیه ناکافی آب و در بسیاری موارد عدم خشک شدن لباس‌ها باشد. برای بررسی این مورد، باید فیلتر کف باز شود و به صورت کامل تمیز و تخلیه شود تا مشکل به وجود آمده رفع شود.

سایر دلایل خشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی

سایر دلایل خشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی

تا اینجای این مقاله 9 موردی که دلیل اصلی خشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی هستند را با هم بررسی کردیم. ولی در بسیاری موارد با بررسی‌های بیشتر ممکن است متوجه شوید که مشکل از جای دیگری است.
سایر مواردی که می‌توانند دلایل خشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی باشند عبارتند از:

  • مشکل در فیوز حرارتی
  • خراب شدن ترموستات
  • خرابی خازن
  • از کار افتادن شیر برقی
  • خرابی زغال‌های موتور
  • خرابی کلید خشک‌کن و…

با بررسی به موقع و کمک گرفتن از یک تکنسین مجرب و کارآزموده خیلی راحت می‌توانید دلیل اصلی به وجود آمدن این مشکل را پیدا کنید.

کلام آخر

در این مقاله ما ده مورد از دلایل خشک نکردن ماشین لباسشویی LG را به صورت کامل با هم بررسی کردیم. این مشکل ممکن است هر زمانی برای شما اتفاق بیفتد. بهترین کاری که برای مقابله با چنین مشکلی باید انجام دهید، استفاده‌ی درست و مراقبت صحیح از دستگاه است.

اصلی‌ترین کاری که شما برای جلوگیری از این مشکل باید انجام دهید، سرویس سالیانه، رعایت کردن نظافت و تمیز نگه داشتن فیلتر و پمپ تخلیه است. با رسیدگی و استفاده‌ی درست از دستگاه، می‌توانید جلوی این اتفاقات را تا حد زیادی بگیرید.

اگر بنا به هر دلیلی این مشکل برای شما به وجود آمد، قبل از هر چیزی به دنبال دلیل خشک نکردن ماشین لباسشویی خود باشید. ولی همان‌طور که بارها در این مقاله اشاره کردیم، اگر دانش فنی کافی ندارید، به هیچ عنوان خودتان دست به کار نشوید و بررسی و عیب‌یابی لباسشویی خود را به دست تکنسین بسپارید. چرا که ممکن است ناخواسته به قطعات سالم آسیبی وارد کنید و مجبور به پرداخت هزینه‌های گزاف تعمیرات شوید.
امیدوارم مطالبی که در این مقاله گفته شد، برای شما مفید بوده باشد.

این مطلب چقدر مفید بود؟