5 دلیل روشن نشدن لباسشویی ال جی

دلایل روشن نشدن لباسشویی ال جی
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

ماشین لباسشویی یک وسیله بسیار پرکاربرد در خانه است و وجود آن ضروری تلقی می شود، خواه هر روز لباس بشویید و خواه هفته ای یک بار از این دستگاه استفاده کنید. بدون اینکه نیازی به جای خاصی برای شستشوی لباس داشته باشید، بدون اینکه نیازی به خشکشویی داشته باشید، می‌توانید لباس‌های خود را داخل آن بیندازید و در عرض چند ساعت از نتیجه عملکرد این دستگاه لذت ببرید.

تا زمانی که ماشین لباسشویی شما از کار نیفتد قدر آن را نمی دانید، اما زمانی که لباسشویی روشن نشود و چند تکه لباس ضروری برای شستن داشته باشید، شرایط سخت خواهد شد. ما اینجاییم تا راهکارهایی برای رفع مشکل روشن نشدن لباسشویی ال جی به شما شرح دهیم.

ممکن است از قبل نکاتی را برای نگهداری روزانه ماشین لباسشویی بدانید. به عنوان مثال قطعا می دانید که چگونه از مواد شوینده مناسب استفاده کنید، مهر و موم درب لباسشویی را تمیز کنید و پایه ها را برای تراز کردن ماشین، تنظیم کنید. اما وقتی ماشین لباسشویی اصلا روشن نمی شود، چه می توان کرد؟ به طور طبیعی، راه حل این مشکل بستگی به این دارد که چه چیزی اشتباه پیش رفته است یا در نگهداری از ماشین لباسشویی به چه نکاتی دقت نکرده اید.

ما به شما کمک خواهیم کرد تا 6 دلیل متداول اینکه چرا لباسشویی ال جی روشن نمی شود را بررسی کنید، و همینطور راهکارهایی را برای رفع این مشکل به شما ارائه می دهیم.

1. دوشاخه برق و فیوز را بررسی کنید!

دلیل شماره یک که چرا لباسشویی ال جی روشن نمی شود این است که برق ندارد. این اتفاق ممکن است به دلایل مختلف رخ بدهد، اما تنها دو راه حل وجود دارد. با بررسی پشت دستگاه برای دوشاخه برق شروع کنید. به طور شگفت انگیزی رایج است که تکان خوردن ماشین لباسشویی باعث خارج شدن دوشاخه از پریز شود. ممکن است دوشاخه در دیوار شل شده باشد، بنابراین به دقت نگاه کنید و برای اطمینان، دوشاخه را محکم فشار دهید.

دیگر دلیل قطع ناگهانی برق ماشین لباسشویی شما، قطعی فیوز برق ساختمان است. چنانچه می دانید نوسانات برق می تواند باعث فیوز بالا زدن یا خرابی محافظ برق شود. جعبه فیوز منزل خود را پیدا کرده و آن را باز کنید. تمام فیوزها باید در یک جهت چرخانده شوند (گاهی اوقات نیز دو ستون در جهت مخالف هستند). اگر یکی از فیوزها در جهت اشتباه قرار گرفته است، آن را به حالت “خاموش” و سپس به حالت “روشن” برگردانید تا برق دوباره به مدار برگردد.

دکمه های خراب در بخش نمایشگر ماشین لباسشویی

2. دکمه های خراب در بخش نمایشگر ماشین لباسشویی

اگر دکمه های ماشین لباسشویی شما برنامه مورد نظر شما را اجرا نکند (مثل روشن کردن ماشین لباسشویی)، باید نگاه دقیق تری به آن بیاندازید. مخصوصاً در ماشین لباسشویی های سری قدیم ال جی، این دکمه ها از پلاستیک کهنه و شکننده ساخته شده اند. اگر یک دکمه روی شفت سوئیچ ترک خورده باشد، چرخاندن یا فشار دکمه ممکن است خرابی دکمه را بیشتر کرده و نتواند ماشین را روشن کند.

دکمه ها را از پنل کنترل ماشین لباسشویی خود در صورتی که امکان آن وجود دارد، برداشته و آنها را بازبینی کنید. با تمیز کردن دکمه ها شروع کنید، زیرا ممکن است به مرور زمان واقعا کثیف شوند. در مرحله بعد، به‌دقت ترک‌ها یا بخش های کم رنگ شده که ممکن است دکمه را روی شفت سوئیچ قفل نکند، بررسی کنید.

البته بهتر است که این کار را به یک تکنسین حرفه ای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی بسپارید. این افراد با توجه به تجربه ای که در این زمینه دارند، به سادگی اقداماتی را در نظر می گیرند که مشکل روشن نشدن لباسشویی ال جی به سادگی رفع شود.

دکمه های خراب در بخش نمایشگر ماشین لباسشویی

3. سوئیچ درب ماشین لباسشویی

اگر درب لباسشویی باز باشد، روشن نمی شود. ماشین های لباسشویی آب زیادی را به اطراف پرتاب می کنند. برای انجام ایمن این کار، ماشین لباسشویی درب خود را هنگامی که در حال شستشوی لباس هاست قفل می کند. به طور طبیعی، اگر در باز باشد، نمی تواند این کار را انجام دهد، بنابراین ماشین لباسشویی روشن نمی شود.

لباسشویی می داند که چه زمانی درب باز است و چه زمانی بسته است و تا زمانی که درب با توجه به قفلی که برای آن تعبیه شده است، کاملا بسته نشود، فرآیند شستشو را شروع نمی کند.

اگر سوئیچ درب خراب باشد، هرگز سیگنال بسته بودن به برد الکترونیکی دستگاه ارسال نمی شود و ماشین لباسشویی شما هرگز فرآیند شستشو را شروع نمی کند. البته معمولا ماشین لباسشویی های نسل جدید برند LG برای این مورد سنسور داشته و پس از انتخاب برنامه و زدن دکمه استارت به شما اعلام می کنند که درب ماشین کاملا بسته نشده است. یا ایراد از درب ماشین است که ماشین شروع به کار نمی کند.

سوئیچ درب ماشین لباسشویی

4. سوئیچ استارت یا تایمر معیوب

یکی از چالش برانگیزترین مشکلات سوئیچ استارت معیوب یا خرابی تایمر است. چنانچه احتمالا حدس می‌زنید کلید استارت دکمه‌ای است که با فشار دادن آن به ماشین لباسشویی دستور شروع به کار را می دهد. تایمر چیزی است که کنترل می کند کدام چرخه در حال اجراست و توقف و شروع ماشین لباسشویی در هر چرخه چه زمانی است.

سوئیچ استارت را می توان با یک فرآیند نسبتاً ساده برای لباسشویی بارگیری از بالا آزمایش و جایگزین کرد. بخشی از بردهای الکترونیکی لباسشویی بارگیری از بالا، در قسمت جلوی آن قرار دارد. برای لباسشویی های قدیمی با بار بالا، کلید استارت (و اغلب تایمر) را می توان با برداشتن صفحه پشتی و صفحه کنترل بالایی آن تعویض کرد.

سوئیچ استارت یا تایمر معیوب

5.خرابی موتور لباسشویی

موتور لباسشویی ال جی یا هر برند دیگری نیاز به تعمیرکار حرفه ای دارد. اما اغلب می توانید فقط با گوش دادن متوجه شوید که آیا موتور مشکل دارد یا خیر. موتورها وقتی شروع به از کار افتادن می کنند معمولا صداهای نامعمولی از خود تولید می کنند.

معمولا موتور لباسشویی هایی که به طور فزاینده ای با صدای بلند یا با صدای موتور نامنظم فرآیند شستشو را به انجام می رسانند، خراب است. اگر می شنوید که ماشین لباسشویی شما شروع به کار می کند و سپس متوقف می شود، احتمالا موتور دستگاه نیم سوز شده است.

اگر در تعمیر لوازم خانگی توانا هستید، می‌توانید راهنمای ساخت و مدل ماشین لباسشویی خاص خود را برای دسترسی به موتور لباسشویی پیدا کنید. از اینجا می توانید موتور را با یک مولتی متر تست کرده و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. تعویض موتور ماشین لباسشویی اصلا کار ساده ای نیست و بهتر است که حتما توسط یک تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی ال جی انجام شود.

این مطلب چقدر مفید بود؟