علت قطع شدن صدای تلویزیون ال جی

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

تلویزیون یکی از اصلی‌ترین لوازم خانگی به شمار می‌آید که می‌توان آن را مهم‌ترین ابزار سرگرمی در محیط خانه دانست که اعضای خانواده می‌توانند به واسطه حضور آن و تماشای انواع فیلم و سریال و برنامه‌های تلویزیونی و همچنین بازی کردن به بهترین شکل ممکن امکان سرگرم شوند. اما عملکرد تلویزیون تنها به تصاویری که در آن به نمایش درمی‌آید محدود نشده و صدا یکی از فاکتورهای مهم در تلویزیون محسوب می‌شود به طوری که تماشای یک فیلم یا بازی کردن بدون صدا معنا و لطفی ندارد. تلویزیون‌های ال جی یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین تلویزیون‌هایی هستند که توسط این برند کره‌ای تولید و عرضه می‌شوند. اما در برخی از موارد ممکن است در هنگام تماشای محتوای تصویری در تلویزیون ال جی، متوجه بی‌صدا شدن آن شوید. به همین دلیل در این مقاله علت قطع شدن صدای تلویزیون ال جی و راه‌حل‌های رفع آن را بررسی می‌کنیم.

دلایل قطع شدن صدا در تلویزیون‌های ال جی

یکی از مشکلات رایج در تلویزیون‌های ال جی که ممکن است برخی از کاربران با آن مواجه شده باشند، بی‌صدا شدن دستگاه در هنگام مشاهده محتوای تصویری است. برای علت قطع شدن صدای تلویزیون ال جی دلایل مختلفی وجود دارد، این اتفاق در حالت‌های مختلفی رخ می‌دهد.  ممکن است صدا بعد از روشن کردن تلویزیون یا گذشت مدت زمانی پس از تماشای تلویزیون به صورت ناگهانی قطع شود.

قطع شدن صدا در تلویزیون‌های ال جی یکی از مشکلاتی است که می‌تواند جنبه فنی یا غیرفنی داشته باشد. جنبه غیر فنی این اشکال بیشتر مربوط به تنظیمات صدا در تلویزیون، اما جنبه فنی به برخی از قطعات و بروز ایراد در آن‌ها ارتباط دارد.

صدا در تلویزیون‌های ال جی و تمام مدل‌های تلویزیون از برندهای مختلف توسط مادربرد دستگاه و اسپیکرهای آن تولید می‌شود و در صورتی که هریک از این قطعات دچار ایراد شوند ممکن است صدای خروجی دستگاه قطع شود. در برخی موارد علت قطع شدن صدای تلویزیون ال جی تغییر در تنظیمات تلویزیون است که احتمال دارد به صورت تصادفی توسط کاربران ایجاد شده باشد. در صورت انجام اقدامات لازم، قطعی صدای تلویزیون ال جی که به دلیل هر یک از این موارد اتفاق افتاده باشد برطرف خواهد شد.

علت قطع شدن صدای تلویزیون ال جی و نحوه رفع آن

اولین قدم برای رفع مشکل قطعی صدا در تلویزیون، پیدا کردن علت قطع شدن صدای تلویزیون ال جی است تا بتوان بر اساس آن اقدامات لازم را انجام داد. قبل از اینکه قطع شدن صدای تلویزیون ال جی را به خرابی یکی از قطعات نسبت دهید بهتر است یک سری اقداماتی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم، انجام شود و در صورت عدم رفع مشکل با نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی برای تعمیر دستگاه تماس گرفته شود.

بررسی تنظیمات صدا در تلویزیون

بررسی تنظیمات صدا در تلویزیون ال جی

در صورتی که موفق به کشف علت قطع شدن صدای تلویزیون ال جی نشدید، اولین قدم برای رفع آن بررسی تنظیمات صدا در تلویزیون است. برای این کار وارد بخش تنظیمات در تلویزیون شده و تنظیمات صدا را در بخش مربوطه بررسی کنید. اگر جزو افراد مبتدی در تنظیمات صدا هستید بهترین کار این است که تنظیمات را به حالت Default برگردانید. در این شرایط در صورتی که قطع شدن صدا ناشی از تغییر تنظیمات باشد، مشکل رفع می‌شود.

بررسی ریموت کنترل تلویزیون

در صورتی که با ریست کردن تنظیمات همچنان مشکل صدای تلویزیون بر طرف نشد، برای پی بردن به علت قطع شدن صدای تلویزیون ال جی ریموت کنترل دستگاه را بررسی کنید. دکمه تنظیم صدا (ولوم) را بر روی کنترل فشار دهید. اگر با کم و زیاد کردن صدا تغییری مشاهده نشد، مشکل مربوط به ریموت نیست و باید علت را در قسمت‌های دیگر جستجو کرد.

بررسی گیرنده دیجیتال

در برخی موارد علت قطع شدن صدای تلویزیون ال جی به دلیل بروز مشکل در گیرنده دیجیتال است. برای اطمینان از صحت عملکرد گیرنده دیجیتال کلیه اتصالات آن را بررسی کرده و از صحت اتصال و سالم بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

غیر فعال کردن گزینه Mute

غیر فعال کردن گزینه Mute در تلویزیون ال جی

در بسیاری از موارد علت قطع شدن صدای تلویزیون ال جی مربوط به فعال شدن حال Mute بر روی تلویزیون بدون اطلاع کاربر است. در صورتی که تلویزیون شما بی‌صدا شده کلید Mute یا کلیدهای تنظیم صدا را بر روی کنترل فشار دهید. در صورتی که با این کار صدا فعال شود مشکل از فعال بودن این گزینه بوده است.

بررسی تجهیزات جانبی صدا

بررسی تجهیزات جانبی صدای تلویزون ال جی

در برخی موارد افراد برای پخش صدا از تلویزیون از تجهیزات جانبی صوتی مانند اسپیکرها، سینمای خانگی، هدفون و غیره استفاده می‌کنند. به همین دلیل ممکن است علت قطع شدن صدای تلویزیون ال جی مربوط به این دستگاه‌ها باشد و لازم است از نظر صحت عملکرد و اتصال آن‌ها به تلویزیون اطمینان حاصل شود.

تعمیر مادربرد تلویزیون

همانطور که گفته شد اصلی‌ترین قطعه در تلویزیون که وظیفه تولید صدا را بر عهده دارد و عملکرد آن تأثیر مستقیم بر روی صدای خروجی دارد، مادربرد یا برد اصلی دستگاه است. در صورتی که این قطعه دچار ایراد یا خرابی شده باشد می‌تواند به عنوان علت قطع شدن صدای تلویزیون ال جی مطرح شود. در این شرایط کاربران باید با نمایندگی تعمیرات ال جی تماس گرفته تا این مراکز با اعزام یک تعمیرکار ماهر و متخصص برای تعمیر تلویزیون برای رفع مشکل صدای آن اقدام کنند.

تعویض اسپیکر تلویزیون

تعویض اسپیکر تلویزیون ال جی

اسپیکرها در تلویزیون اصلی‌ترین قطعه برای خروج صدا از دستگاه هستند که ممکن است خرابی آن‌ها یا قطع شدن اتصالات آن به مادربرد علت قطع شدن صدای تلویزیون ال جی باشد. به منظور حصول اطمینان از خراب بودن اسپکیرهای تلویزیون، از یک اسپیکر جانبی کمک گرفته و آن را به دستگاه متصل کنید. اگر صدای تلویزیون از اسپیکرهای جانبی پخش شد، بدون شک خرابی اسپیکرها علت اصلی قطع صدا بوده است.

کلام آخر

قطع شدن صدا در هنگام روشن کردن تلویزیون یا در هنگام تماشای آن یکی از مشکلات تقریبا رایج در مدل‌های مختلف تلویزیون ال جی به حساب می‌آید. موارد متعددی را می‌توان به عنوان علت قطع شدن صدای تلویزیون ال جی نام برد که برخی از آن‌ها جنبه فنی داشته و مربوط به ایراد و خرابی یکی از قطعات تلویزیون هستند و برخی دیگر جنبه غیر فنی داشته و به برخی تنظیمات تلویزیون مربوط می‌شود. کاربران با آگاهی از روش‌های رفع این مشکل که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد، می‌توانند با انجام اقدامات مناسب آن را برطرف نمایند.

سوالات متداول:

قطع شدن صدا در تلویزیون‌های ال جی چه جنبه‌هایی دارد؟
قطع شدن صدا در تلویزیون‌های ال جی یکی از مشکلاتی است که می‌تواند جنبه فنی یا غیرفنی داشته باشد. جنبه غیر فنی این اشکال بیشتر مربوط به تنظیمات صدا در تلویزیون می‌شود اما جنبه فنی مربوط به برخی از قطعات و بروز ایراد در آن‌ها است.

اولین قدم برای رفع مشکل قطع صدا در تلویزیون ال جی چیست؟
اولین قدم برای رفع قطع صدا بررسی تنظیمات صدا در تلویزیون است. برای این کار وارد بخش تنظیمات در تلویزیون شده و تنظیمات صدا را در بخش مربوطه بررسی کنید. اگر در تنظیمات صدا جزو افراد مبتدی هستید بهترین کار این است که تنظیمات آن را به حالت Default برگردانید.

چگونه می‌توان از قطع صدای تلویزیون به دلیل خرابی اسپیکر اطمینان حاصل کرد؟
به منظور حصول اطمینان از خراب بودن اسپکیرهای تلویزیون، از یک اسپیکر جانبی کمک گرفته و آن را به دستگاه متصل کنید. اگر صدای تلویزیون از اسپیکرهای جانبی پخش شد، بدون شک خرابی اسپیکرها علت اصلی قطع صدا بوده است.

این مطلب چقدر مفید بود؟
دیدگاهتان را بنویسید


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.