بررسی 8 مشکل رایج ماشین ظرفشویی ال جی

عیب یابی ماشین ظرفشویی ال جی
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر ال جی با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

لوازم خانگی ممکن است با گذشت زمان در اثر استفاده نادرست یا خراب شدن برخی از قطعات اصلی دچار آسیب شوند و نیاز به تعمیرات داشته باشند. ماشین های ظرفشویی نیز از این قاعده مستثنی نخواهند بود. در صورتی که با مشکلات متداول این دستگاه آشنایی داشته باشید، تصمیم گیری برای رفع ایرادات آن آسان تر خواهد بود. در این مقاله به به بررسی مشکلات متداول و عیب یابی ماشین ظرفشویی ال جی پرداخته ایم.

 

مشکلات متداول ماشین ظرفشویی ال جی

مشکلات متداول ماشین ظرفشویی ال جی

امکان بروز مشکل همیشه در لوازم برقی وجود دارد و تعمیرات لوازم خانگی ال جی یا برندهای دیگر نیازمند تکنسین‌هایی متخصص با  برند و دستگاه است. اما برخی از مشکلات جزئی توسط افراد عادی نیز قابل حل هستند که  در ادامه به بررسی برخی از مشکلات رایج ماشین ظرفشویی های برند ال جی که ممکن است کاربران با آن مواجه شوند می‌پردازیم:

 

 • سر و صدای زیادی ماشین ظرفشویی در حین شستشو
 • نشت آب از دستگاه
 • نچرخیدن بازوی آبپاش ظرفشویی
 • باقی ماندن آب در کف دستگاه
 • روشن نشدن ماشین ظرفشویی
 • تمیز نشدن ظروف
 • حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی
 • باقی ماندن لک و سفیدی روی ظروف

 عیب یابی ظرفشویی ال جی

گاهی ممکن است ماشین ظرفشویی شما دچار مشکلاتی شود که خودتان بتوانید آن را برطرف کنید مثلا ممکن است با بررسی شیر ورودی آب یا چیدمان درست ظروف ایراد برطرف شود و نیازی به دریافت خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی نباشد. اما رفع برخی از مشکلات نیاز به بررسی توسط تکنسین متخصص دارد. در ادامه به بررسی ایرادات رایج ظرفشویی ال جی و نحوه رفع آنها پرداخته ایم:

 

 

1. ظرفشویی ال جی در حین شستشو سر و صدای زیادی دارد

ساده‌ترین دلیل سر و صدای زیادی ماشین ظرفشویی حین شستشو، چیدمان نادرست ظروف و برخورد بازوی آبپاش به ظروف در حین شستشو است که باعث صدای غیرطبیعی در حین شستشو می‌شود.

 

همچنین اگر مراحل نصب و راه اندازی دستگاه نیز به درستی انجام نشده باشد، ممکن است ظرفشویی صدای زیادی داشته باشد. اگر با بررسی موارد فوق مشکل برطرف نشد، باید قطعات اصلی توسط تعمیرکار ماشین ظرفشویی ال جی بررسی شود.

2. ماشین ظرفشویی نشتی آب دارد

برای بررسی علت نشتی باید شیلنگ تخلیه، پمپ تخلیه و فیلتر پمپ مورد بررسی قرار بگیرد. ابتدا از عدم تاخوردگی شیلنگ تخلیه مطمئن شوید. همچنین بررسی کنید پمپ و فیلتر ظرفشویی دچار گرفتگی نشده باشد. با تمیز کردن منظم پمپ و فیلتر دستگاه می توانید تا حدی از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

3. بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی ال جی نمی چرخد

بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی ال جی نمی چرخد

اگر بازوی آبپاش نمی چرخد، برای عیب یابی ظرفشویی ال جی  ابتدا بررسی کنید ظروف به درستی داخل دستگاه چیده شده باشند و مانعی وجود نداشته باشد. همچنین از تمیز بودن سوراخ‌های بازوی آبپاش مطمئن شوید. اگر مشکل رفع نشد ممکن است بازوی آبپاش شکسته باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

4. آب کف ماشین ظرفشویی ال جی باقی می ماند

جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی ال جی می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به وجود مشکل در پمپ تخلیه، فیلتر ظرفشویی، خرابی شیربرقی یا گرفتگی مسیر تخلیه اشاره کرد. اگر با بررسی موارد فوق ایراد برطرف نشد باید پمپ تخلیه مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت خرابی تعویض شود.

 

 

5. ماشین ظرفشویی ال جی روشن نمی شود

اگر ماشین ظرفشویی روشن نمی شود ابتدا از وصل بودن جریان برق ساختمان، سالم بودن پریز برق و اتصال ماشین ظرفشویی به برق مطمئن شوید. سپس بررسی کنید درب دستگاه به درستی بسته شده باشد و قفل کودک نیز فعال نباشد. اگر ایراد برطرف نشد باید موتور و برد اصلی توسط تکنسین چک شود.

6. ظروف تمیز نمی شوند

ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی تمیز نمی شوند

تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد: استفاده از قرص ظرفشویی نامرغوب، چیدمان نادرست ظروف، عدم استفاده از جلادهنده و نمک ظرفشویی، تنظیمات نادرست، ایراد در شیربرقی یا گرفتگی سوراخ های بازوی آبپاش. برای عیب یابی ظرفشویی ال جی ابتدا از تنظیمات درست و چیدمان صحیح ظروف در دستگاه مطمئن شوید. اگر مشکل برطرف نشد باید شیربرقی و بازوی آبپاش چک شود.

7. قرص ماشین ظرفشویی در محفظه باقی می ماند و حل نمی شود

از مهم ترین دلایل بروز این مشکل می توان به معیوب شدن درب جا قرصی، استفاده از قرص نامرغوب و بی کیفیت و وجود مشکل در برد اصلی دستگاه اشاره کرد. گاهی نیز ممکن است دمای نامناسب آب موجب حل نشدن قرص ظرفشویی شود.

8. پس از شستشو، لک و سفیدی روی ظروف باقی می ماند

برای جلوگیری از بروز این مشکل لازم است از چیدمان درست ظروف مطمئن شوید. در صورت استفاده از نمک ظرفشویی بی کیفیت و تاریخ مصرف گذشته نیز ممکن است پس از شستشو، لک و سفیدی روی ظروف باقی بماند.

 

برای جلوگیری از کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی از مواد شوینده باکیفیت و مرغوب استفاده کنید و قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، باقی مانده مواد غذایی را از روی ظروف پاک کنید.

راهکارهایی برای افزایش عمر مفید ماشین ظرفشویی

برای جلوگیری از بروز مشکل در ماشین ظرفشویی ال جی و عدم نیاز به تعمیر دستگاه به موارد زیر توجه داشته باشید:

 1. ماشین ظرفشویی را پس از هربار شستشو به خوبی تمیز و خشک کنید.
 2. از تمیز بودن کف ماشین ظرفشویی مطمئن شوید.
 3. قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، باقی مانده مواد غذایی را از روی آن پاک کنید.
 4. ظروف را به گونه ای در دستگاه بچینید که با بازوی آبپاش برخوردی نداشته باشد.
 5. فیلتر ماشین ظرفشویی را حداقل هر 3 ماه یکبار تمیز کنید.
 6. از تمیز بودن شیلنگ تخلیه مطمئن شوید.

 

کلام پایانی

 

در این مقاله به بررسی مشکلات رایج و عیب یابی ماشین ظرفشویی ال جی پرداخته ایم. قبل از تماس با تکنسین ابتدا موارد گفته شده در این مقاله را بررسی کنید. اگر ایراد و مشکلات دستگاه برطرف نشد باید ماشین ظرفشویی توسط تکنسین عیب یابی شود. اگر در زمینه تعمیرات دانش کافی ندارید، هرگز شخصا برای رفع مشکلات اقدام نکنید.

 

 

سوالات متداول

چرا ظرفشویی ال جی صدای زیادی دارد؟

علت سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی می‌تواند چیدمان نادرست ظروف یا بروز نقص فنی در برخی قطعات آن باشد.

چرا ماشین ظرفشویی ال جی به صورت ناگهانی خاموش می شود؟

اصلی ترین دلیل بروز این مشکل نوسانان جریان برق است. برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است از یک محافظ برق استفاده کنید. همچنین ممکن است برد اصلی دچار خرابی شده باشد که باید توسط تکنسین بررسی شود.

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

خرابی میکروسوئچ، فعال بودن قفل کودک و معیوب شدن زبانه و قفل درب میتواند علت بروز این مشکل باشد.

5/5 - (3 امتیاز)